Windows Phone'a beklenen özellik geliyor!

Windows Phone kullanıcılarının yıllardır beklediği özellik, Mayıs ayı bitmeden geliyor!

  • Levent Öztürk
Uzun süredir beklenen özellik Windows Phone'da!
Beklenen özellik yola çıktı...

Microsoft'un Windows Phone takımı lideri Joe Belfiore, Reddit AMA oturumu sırasında oldukça önemli bir duyuru yaptı. Her ne kadar bu duyuru bir süredir bekleniyorduysa da, bu durum duyurunun önemini azalmıyor. Yapılan duyuru ise, yakın bir gelecekte Windows Phone 8.1'e bir dosya yöneticisi geleceği ile ilgili...

Bu duyuru, AMA oturumu sırasında Belfiore'a yöneltilen ve direkt olarak bu konu ile ilgili bir soru sonucu gerçekleşti. Belfiore "Evet. WP8.1 için bir dosya yöneticisi geliştiriyoruz. Her birini okuduğum tweetler sayesinde; pek çoğunuzun bunu beklediğinizin farkındayım. Hatta geliştirdiğimiz dosya yöneticisinin bir beta kurulumunu kendi telefonlarımın ikisinde son bir haftadır kullanmaktayım ve oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim" diyerek herkesin beklediği müjdeyi vermiş oldu.

Belfiore, bu açıklamasını Imgur üzerine yüklenmiş bazı ekran görüntüleri ile de destekledi. Görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla, kullanıcılar işletim sistemi içerisinde yeni klasörler yaratabilecek ve her bir klasör içerisinde belli bir dosya için arama yapabilecekler. Ayrıca klasörlerin SD card üzerine taşınması da mümkün olacak.

Belfiore'un söylediğine göre, dosya yöneticisi mayıs ayı içerisinde kullanılabilir hale gelecek. Böylelikle, şu anda işletim sisteminin geliştirici ön izleme sürümünü kullanmakta olan kişiler için büyük bir özellik de Windows adına aktif olmuş olacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

WP sağlam geliyor. Hele ki Android 'in yeni sürümünün "Lolipop" olma ihtimali varken :D

İşte bu Windows phoneun geleceğini değiştirebilir. Ama nasıl olacağı merak konusu apk gibi yüklenebilecek mi acaba uygulamalar

Adamsın Belfiore. 8.1 in tek kötü yanı Facebook entegrasyonu için uygulama şart koşması. Eğer bunu Facebook istediyse, adam gibi bir uygulama geliştirsin artık.

oh be sonunda 3. parti dosya yöneticsi uygulamalarından kurtuluyoz

2001'de aldığım nokia 7650'im de bile dosya yöneticisi vardı.!!!

@05 May 2014 16:18 Herkes Nokia dan I Phoneye geçerken bu sırada Windows Mobile 6 Windows Phone 7 olduktan sonra dosya yöneticisi uygulamalardan çıkartıldı ve versiyon 7 den sonra windows mobile kendi sonunu hazırladı.

Ahahaha anca :D

2 hafta geriden takip ediyonuz :D

Oha dosya yönetici yok muymuş?

gün gelecek herkes windows phone kullanaca k

İşte bu beeeeeeeeeeeeeee oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Şuan için pocket file manager fazlasıyla işimi görüyor ama resmi dosya yöneticisinin gelmesine çok sevindim :)

Bir de 4k video ve widi özelliğiyle lumia superman ı kurtaran superman isimli telefon çıkartırsalar fena olmaz. Ben şahsen windows pro z3770 tablet kullanıyorum ve çok memnunum ve dosya yönetisi programının çıkışı ile birlikte ilk telefonumu da bu yönde seçmek istiyorum. Yalnız ilk piyasa çıkış fiyatının piyasada çok satan rakiplerine göre yüksek olması windows telefonların başarı şansını zora sokuyor.

İPhone da da yok bildiriym istedim

Sen de yorum yaz