Windows Self-Healing Tool'u kullanmayın!

Windows 10 Anniversary Update'te çıkan donma sorununu onardığı söylenen bu aracı siz siz olun, kullanmayın...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Self-Healing Tool'u kullanmayın!

Windows 10 Anniversary Update'in dünya çapında kullanıma sunulmasıyla birlikte birçok Windows 10 kullanıcısı, yeni işlevlere kavuştu. Ancak bazı kullanıcılar, güncellemeyi yükledikten sonra donma sorunu gibi sorunlarla karşı karşıya kaldılar.

Bu sorunları çözdüğü iddia edilen, bazı teknoloji web sitelerinde paylaşılan "Windows Self-Healing Tool" ise sanıldığı kadar faydalı bir yazılım olmayabilir. ZDNet'ten Ed Bott, aracın Anniversary Update ile ilgili sorunları çözmeye yönelik hiçbir şey yapmadığını, zaten aracın Microsoft ile ilgisinin de olmadığını söyledi. Bott, ilk başta dosyanın özelliklerine baktığını ve burada yazılımın "Microsoft Mobile Oy" tarafından 2015'te geliştirildiğinin yazdığını söylüyor. Ancak bu bölümün neredeyse tamamen dağılmış olması, araç hakkında ilk şüpheleri uyandırdı.

Bott, yazılımın Microsoft sunucularından dağıtılmasına rağmen Windows 10 Anniversary Update ile herhangi bir alakasının bulunmadığını, Windows Support grubunun herhangi bir izni olmaksızın geliştirildiğini söylüyor. Dahası aracın bazı Powershell komutlarını çalıştırarak Windows 10'u sıfırlamayla ilgili birkaç görevi otomatikleştirdiği anlaşılıyor. Bott'a göre araç, Windows Phone'lardaki Device Recovery Tool'a çok benziyor.

Anniversary Update'in donma sorununu çözmeye yönelik henüz kesin bir çözüm yok, ancak bu araçtan uzak durmanızda ve yeni sorunlardan uzak kalmak için Microsoft'tan gelecek resmi açıklamaları beklemenizde fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Windows 10 Anniversary Update yükledikten sonra harici wd my pasaport hd WPD Dosya sistem hatası verip yüklü olan prog. kurmak istediğimde buna yetkiniz yok diyiyor buna bir çözümü olan varmı.

@memici yok... aslada olmayacak...

@memici Ya format, ya da eğer Win10AU'yu yeni yüklediysen 30 gün dolmadan eski işletim sistemine geri dön

Bu bilgiyi paylaşmanız çok önemli ve faydalı oldu. Bu programı kullanmayı düşünüyordum vazgeçtim....

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play