Windows'unuzu 'saydam' olarak kilitleyin!

Windows'un standart kilit ekranından sıkıldınız mı? Öyleyse bu "saydam kilit" çok hoşunuza gidecek.

  • Zeynel A. Öztürk

Win+L klavye kısayolunu kullanarak bilgisayarınızı kilitlemek, başkalarının PC'nizi kullanmasını engellemeye yönelik oldukça pratik bir yol. Ancak PC'nizi kilitledikten sonra ekranda neler olup bittiğini görmek istiyorsanız size ClearLock yazılımını denemenizi önerebiliriz.

Yaramaz çocuklarınız, şakacı arkadaşlarınız veya klavyenin üzerinde uyumayı seven evcil hayvanlarıza karşı PC'nizi kilitlemek her zaman iyi bir fikir. Windows'un entegre kilitleme yöntemi ise malesef masaüstünü görmemizi engelliyor. Yani bir filmi seyretmeye, indirmelerimizi takip etmeye izin vermiyor. ClearLock ise PC'nizi saydam olarak kilitliyor, siz şifreyi girene dek hiçbir şeye tıklamaya izin vermiyor.

Uygulamayı çalıştırın ve şifrenizi yazın. Bundan sonra uygulamayı ne zaman çalıştırırsanız ekranınızı kilitleyecektir. Şifre ekranı birkaç saniye sonra ekrandan yok oluyor ve masaüstünü tamamen görebiliyorsunuz.

İndirin: ClearLock (Sadece Windows için)

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

beş para etmez. ctrl+alt+del çalışıyor oradan sollandırabiliyorsun üstelik her kilitleme de şifreyi 2 kere yazdırıyor.

Teşekkürler.

As I Lay Dying'i gördm Chip'e bir kez daha kanım ısındı en alttaki şarkısı da "Behind Me Lies Another Fallen Soldier" ...

hiç kullanışlı değil şifreyi 4-5 defa üst üste girince kitleniyor. bi daha da şifre girilmiyor. CTRL+ALT+DEL çalışıyor. allahtan çalışıyor yoksa bilgisayara reset atmak zorunda kalacaktım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost