Windows XP soruşturması durduruldu!

Windows XP'ye olan talep bitmiyor! Öyle ki, bu ülkede satışı durduruldu diye soruşturma bile açıldı.

Bir soruşturma bitti ama bir diğeri devam ediyor
Windows XP'ye olan talep bitmiyor

Rusya'da rekabeti denetleyen devlet kuruluşu Microsoft'un Windows Vista satmak için Windows XP'nin satışlarını durdurma kararını soruşturuyordu. Bu soruşturma durduruldu.

Federal Anti-tekel Servisi (Federal Antimonopoly Service)bu soruşturmaya Haziran ayında başlamıştı ve Microsoft XP satışlarını talep olmasına karşın durdurmakla suçlanıyordu. Bununla da kalmayan kuruluş, neden OEM üreticiler ve perakendeciler arasında fiyat farkı olduğu sorusunu da sormuş ve bu durumu da inceleme altına almıştı.

Ancak XP Rusya'da hala çok güçlü durumda ve Rus tüketiciler halen Windows XP satın alabiliyor. Microsoft Rusya, Reuters'e verdiği demeçte 2009 sonuna kadar Windows XP'den yeni sürümlere geçiş programını hayata geçireceklerini belirtti. Ama iddia edildiği gibi XP satışının durdurulmadığını yineledi.

Federal Anti-tekel servisinin, Microsoft'un dizüstü üreticileriyle olan ilişkilerini incelediği soruşturma ise sürüyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Hala Xp kullanmak isteyenleri anlamıyorum, Vista ve 7 varken

Moskova'ya gitmistim. Metroya biniyorsunuz, resmen dokuluyor. Ancak calismaz dediginiz vagon isliyor tikir tikir. Parayi savuran Ruslar haric bircogu tasarruf yapmayi cok iyi biliyor. Bir urun calistikca kullanmayi birakmazlar. Bence XP'nin satisinin tum ulkelerde devam etmesi lazim.

miss gibi windows seven varken küflenmiş xp yi ne edeceklerimiş.

Microsoft'un üzerine neden bu kadar geliniyorki Xp de onun Vista da onu işletim sistemini istediğini satar istediğini satmaz.Federal Anti-tekel Servisine ne oluyor XP i yaparken Microsoft'a katkılarımı olmuşta onu satamazsın bunu sat diye soruşturma açıyor.Ben Steve Ballmer'ın yerinde olasaydım Windows 7 çıktıktan 1 yıl sonra yılın ilk yarısının sonunda satışları durdurup ikinci yarısının sonunda Xp e destek vermeyi bırakırdım.Ondan sonra herkes paşa paşa Windows 7 geçerdi.XP öldürmenin tek yolu bu başka yapılabilecek bir şey yok.

Küflenmiş xp diyenler yada xp kullanananları anlayamayanlar için;
Xp - vista - windows7 bence temelde hiç bi faklılık yok. Üstelik Genç sitemler daha sorunlu oluyor. Bana windows 7 de yapıpta Xp de yapamayacağım önemli bi bişey gösterin. eyvallah derim.

ooo maşallah bakıyorumda hepiniz windowsun sahibi gibi konuşup xp'yi yerden yere vuruyonuz.ama ben eminimki bunu söyleyenlerin %90'ı kraklı vin7 vista kullanıyordur,bırakın rusları xp kullanmak istiyorlarsa kullanırlar..

:D xp devam :D

windows vista ve windows 7 kadar boş beleş işletim sistemi hayatta görmedim...başıma win7 çok iyi diyorlar allah aşkına vistadan farkı yok.vista zaten berbattı win7 iyice berbat olmuş.microsoft hala görsellikle insanları kandırmaya çalışıyor.devam et microsoft sonun yakın.google Chrome OS u sabırsızlıkla bekliyorum...

xp fıstık gibi işletim sistemi xp ye devam.Dirverlar sorunsuz hızlı bir şekilde çalışıyor

xp nin kurulumu bite kadar win7 yi 7 kez kurarım.

windows vista ve windows 7 kadar boş beleş işletim sistemi hayatta görmedim...başıma win7 çok iyi diyorlar allah aşkına vistadan farkı yok.vista zaten berbattı win7 iyice berbat olmuş.microsoft hala görsellikle insanları kandırmaya çalışıyor.devam et microsoft sonun yakın.google Chrome OS u sabırsızlıkla bekliyorum...
---------------------------------------------------------------------------
Bekle daha çok beklersin xp ve sen kanka ol 2 niz beraber sonsuza dek mutlu ve mesut olun ALLAH sizi bi yastıkta kocatsın...

"Ben Steve Ballmer'ın yerinde olasaydım Windows 7 çıktıktan 1 yıl sonra yılın ilk yarısının sonunda satışları durdurup ikinci yarısının sonunda Xp e destek vermeyi bırakırdım.Ondan sonra herkes paşa paşa Windows 7 geçerdi.XP öldürmenin tek yolu bu başka yapılabilecek bir şey yok." - Evet, donanım ve yazılım değiştirmek zorunda kalacak olan kullanıcıların zararlarını karşılarsınız artık.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir