Windows XP yönetici hesabına erişmek

Yönetici şifresi bilinmeyen bir Windows XP'ye yönetici olarak nasıl girersiniz? Cevabı burada.

Windows XP yönetici hesabına erişmek
Windows XP konusunda bir çok ipucu CHIP Online günün ipucu servisinde...

Bir çok Windows XP kullanıcısının kafasını kurcalayan bir soru:

Şifre burada, erişim kodu orada; uzun süre kullanılmayan Administrator hesabının parolasını unutmak gayet normal bir durum. Her ne kadar diğer hesaplarınız yönetici yetkilerine sahip olsa da, bu hesaplar üzerinden yönetici hesabınızı kurtaramıyorsunuz. Windows ısrarla eski kodu sormaya devam ediyor.

Administrator hesabına ufak bir hile ile erişebileceğinizi biliyor muydunuz? CHIP Online günün ipucu servisinde bu sorunun cevabını bulabilirsiniz. Tıklayın, okuyun.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

buna ipucu demek ve bir komut için bu yazıyı yazmak biraz saçma olmuş. yönetic hakkına sahip bir kullanıcı zaten bütün kullanıcıların şifresini her türlü komut arayüzden veya grafik arayüzden değiştirir. Bu ne biçim bir ipucu mana veremedim..

Ne gerek var. Ultimate Boot CD ile bilgisayarı başlatın. Windows'taki kullanıcı hesaplarının şifrelerini sıfırlamak için "Offline NT Password & Registry Editor" kullanılabilir. Çok daha basit bir yöntem.
Özgür ZEYDAN

Yazılanı denemek için denedim hiç bişi olmadı<.....> Bunun için program vardı dos sisteminden disketle açıp şfreyi sıfrlıyordun.adı aklıma gelmedi

Belki Güvenli Moddanda Kırılabilir ....

nayır bunu falansız filansız tek ben biliyorum ve micrft yetkilileri ile de paylaştım durumu. şaşırdılar ve hak verdiler. bildiğim yöntem sayesinde yasal olarak kilitli olan hesaba erişebiliyor ve önemki dosyaları kurtarabiliyorsunuz. küçük bir ipucu. hem de üçncü parti programlarına gerek kalmadan. bunu windows tan çözüyorsunuz. haberde kurtarma diskinden falan bahsedilmiş. kim uğraşacak onlan? inanın hak sahibi olduğu dosyalar erişmesinden daha doğal ne olbilir? ayrıca yöntem yasal ve windows ta "KESİNLİKLE KENDİ İZİN VERİYOR DOSYALARA ERİŞMEYE" ama neyse. sağlıcakla kalın arkadaşlar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir