PDF'ten Word'e, Word'den PDF'ye çeviri

PDF'nin Word'e, Word dosyasının da PDF formatına nasıl çevrildiğini bu makalemizde inceliyoruz

ABBY PDF Transformer ile çeviri (5)

Bir sonraki adımda artık format dönüştürme işlemi başlayacaktır. Bu dosyanızın büyüklüğüne göre 2 ila 15 dakikanızı alabilir. Çevirme işleminin ardından PDF formatındaki dosyanızı, hemen hemen aynı şekilde Word dosyasında göreceksiniz.

Bu yazılım dışında farklı alternatifleriniz de var. Örneğin freepdfconvert.com adresinden de format dönüştürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Browse tuşuna bastıktan sonra çevirmek istediğiniz dosyayı seçin. Ardından dosyanızın bir URL'ye mi yoksa dosyaya mı çevirmek istediğinizi belirleyin. Bundan sonra 'Convert' tuşuna basmanız yeterli. Eğer bu çevirdiğiniz dosyayı bir e-mail adresine göndermek isterseniz 'Attach files to e-mail'i seçerek 'E-mail address' kutucuğunu kullanabilirsiniz.

24 saat geçtikten sonra ise server üzerindeki dosyanız otomatik olarak silinecektir. Ancak bu uygulamadan bedava yararlandığınız için çevirme işlemini peş peşe yapamazsınız. Site, çevirme işleminin ardından 30 dakikalık bir bekleme süresi verir. Beklemek istemiyorsanız bir üyelik edinmelisiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Ben şöyle anladım:
The Try&Buy version allows you to process a maximum of 15 files. In the case of multi-page PDF documents, you can process up to 3 pages of each document.
Dene ve satın al sürümü, en fazla 15 dosya üzerinde işlem yapmanıza izin verir. Çok sayfalı PDF belgeleri ile çalışıyorsanız, her belgede 3 sayfaya kadar işlem yapabilirsiniz.
(Yani her belgede 3 sayfayı geçmemek üzere, en fazla 15 dosya)

hani prıgram kullanmadan yapıyoduk

Valla hepsi boş iş. OpenOffice Türkçe kullanın. Microsoft unkini kullanabilen onu hayli hayi kullanır. Ayrıca bedava. Kendinden pdf dönüştürücü destekli oalrak geliyor.

cık cık cık olmazki ödevin yarısı kaldı güzelde program türkçe karakter desteği filan süper ama yarı yolda bırakıyo :(

"...The Try&Buy version allows you to process a maximum of 15 files..."
Evet çeviride hata yapılmış ama o kadar kadı kızında da olur. Verilen bilgiler faydalı bence. Ayrıca makaleyi sonuna kadar okuyunca ücretsiz yapmanın yolları da anlatılmış. Soru sormak için çok acele etmemek lazım sanırım...

bence worrden officeye çeviride eklentiler kısmından save as pdf yi secip yapın pdf dosyalarınızı ama bu eklentiyi kurabilmeniz için officenin dogrulamasından gecmeniz gerekiyor

ofis 2007 kullananlar için microsoft bir eklenti yayınladı bununla wordden pdf olarak kaydedebilirsiniz

microsoft download sitesinden bulabilirsiniz

Abby'i kullanmıştım gerçekten de çok iyi işini yapıyor Türkçe karakterlerde asla sorun çıkartmamıştı.Tabi deneme sürümü değildi :D

makale çeviri programı varmı ama akademik çeviri yapacak...teşekkürler

OpenOffice kendinden PDF destekli geliyor. Ben Openoffice tavsiye ediyorum. Openoffice'yi ücretsiz olarak kendi sitesinden indirebilirsiniz.

Adobe Acrobat 8.0 Pro. Başka şeye gerek yokk

Arkadaşlar siz konuyu anlamışsınız herhalde Foxit reader mişte - Adobeymiş adam onlarımı anlatıyo...

Türkçe karakter sorunu yaşamadan çeviri yapabilceğiniz bir programdan bahsediyo alakasız yorumlar yapmışsınız :S

ya bana buna benzer programın ücretsiz oln kısmı lazım

teşekkurler çok sağolun ya işime yaradı

en fazla kac sayfa yapabılıo

Tamam da nasıl ve nerden çevireceğiz

trial versiyon 50 sayfa limitli, pdf dosyasına sağ tık yaparak direk word e atabiliyosunuz, yada tam tersi word dosyasını pdf yapıyor. indirdim ve denedim tavsiye ederim.

teşekkürler

ya ben bu dosyayı nasıl ındırecegım:s

Sonsuz teşekkürler.Emeğinize sağlık.

ben yapamıyorum nasıl olacak

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir