Xbox Live'da yeni yasaklar!

Microsoft'un Xbox kullanıcıları için başlattığı bu yasaklar, bir dönemin sona erdiğini gösteriyor!

Microsoft'un açıklaması gelen ilginç tepkiler

Microsoft'un açıklaması gelen ilginç tepkiler
Battlefield 4

Microsoft cephesinden ise duruma açıklık getirmek amacı ile şu şekilde bir açıklama yapıldı: "Açıklık getirmek amacı ile, Microsoft, Skype konuşmaları ve yazışmaları gibi, peer-to-peer (iki bilgisayar arasındaki direkt bağlantı durumu) görüşmeleri izlememektedir. Ayrıca, Upload Studio'nun davranış kurallarını oldukça ciddiye almaktayız. Tüm oyuncularımız için, temiz, güvenli ve eğlenceli bir ortam istemekteyiz. Aşırı küfür kullanımı ve diğer davranış kurallarının ihlali sonucu bazı cezalar olacaktır ve Xbox'ın bazı veya tüm özelliklerine ulaşım belirli bir süre engellenecektir. Tüm Xbox Live üyeleri için güvenli, korumalı ve eğlenceli bir tecrübe sağlama amacımıza sadık kalmaktayız."

Bu yasak furyası bazı oyunculardan destek alsa da, yoğun eleştirilerden de kurtulamıyor. Bir kullanıcı, "Bence, Dead Rising 3 ve Battlefield 3 gibi oyunlarda insanlar parçalanırken ve karakterler küfrederken, böyle bir uygulamaya gitmek çılgınca" diyor. Bir başka kullanıcı ise "Bir video içerisinde argo sözler geçtiği için ban'lanmak oldukça saçma" cümlesini sarf ediyor.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

klasik microsoft rezillikleri....

Küfürden dünyayı kurtarmak pek mümkün görünmüyor. Bunun olması için devletlerin evrim geçirmesi lazım. Herşey devletlerde biter. Microsoft'un çabasını takdirle karşılıyorum ama ne yazık ki bu çabanın başarılı olmayacağını kesinlikle söyleyebilirim; çünkü iğrenç bir dünyada yaşıyoruz. Başımızdaki güç karşımızdakinden çok daha büyük. Hatta karşımızdakini de çoğu zaman yaratan o. Ne yazık ki sistemin iğrençliklere ihtiyacı var. Bu yüzyıllarca sürecek bir süreçtir... <Cleverman>

Xbox İyice Çöp Oldu

Akşamları Dıscovery Investigation'ı seyrediyorum. Aman Tanrım! Amerika'nın durumu bir rezalet! Üstelik de bunlar sadece gösterebildikleri. Sistemin doğası gereği de durum böyle devam edecek. İnsanlar aklını oynatmış, adalet mekanizması ve polis teşkilatı bir süper güce yakışmayacak derecede çok zayıf. CSI falan filan hikaye! Orada durum vahim! Tanrı'nın Amerika'yı koruduğunu pek söyleyemeyeceğim. İşleri zor. Yaşanabilecek en iyi yerler gene Avrupa'da... <Cleverman>

Yaspınlar istedikleri kadar zaten kaybettiler. Ps4 Avrupa ve Amerika da satış rekorları kırıyomuş. Amerika da bile xboxı geçti. Xbox one Toplam dünya genelin de 1 milyon dan fazla satmış Ps4 ise sadece Amerika da 1 milyon dan fazla satmış durum da ve Daha Avrupa da yeni çıktı piyasaya Avrupada da rahat 1 milyondan fazal satar Zaten ingiltere de mağazalrada kalmamış bütün ilk stoklar tükenmiş. Ms kendi kuyusunu kendi elleriyle hazırlamaya çok meraklıydı istediği olduğu :)

Fazla hassas olmadığı sürece bence mantıklı

Olması gereken bir şey. Kimswnin kimseye küfür etme ya da hakaret etme hakkı yoktur.

iyi yapmışlar.

Oyunlardaki karakterlerin küfürleri oyuncuların eğlencesini bozacak, başka bir kişiye saldıracak ya da ırkçılık, nefret söylemi gibi anlamlara gelecek türden küfürler değil. Oyuncular ise küfür ederken başka kişilere saldırdığı için oyuncuların eğlencesini bozuyor. Benim tanıdığım hiç bir oyuncu bunu yaptığı için Microsoft'a kızgın değil, hatta mutlu çünkü MP oyun oynarken çıkan herhangi bir kavga, oyunun keyfini mahvediyor hatta o sunuculara bir daha girmemizi de engelliyor.

Biz de küfür etmek istemeyiz ama inanın ki o kadar şeref yoksunu insanlar var ki ister istemez edebiliyorsunuz.Sizin aylarca oynayıp yüksek seviyelere geldiğiniz üstelik ücretsiz geliştiriciler tarafından yapılan bir oyunun içine edebiliyorlar.Sonra da saydırmak serbest oluyor tabi ve bu hile yazılımlarını kullanmayı marifet olarak adlandırıp ben o kadar bekleyemem ben 1-2 gece oynayıp çıkacağım zaten yeaa.:S deyip oyunların (online) hepsinde aynı karaktersizliği ypan insanlar yok olursa. Kimse küfür etmeye lüzum görmez.

Anladığım kadarıyla oyunlarda yada konuşmalarda küfür yemek bazı insanların hoşuna gidiyor !şimdi ben burada xboxa sallayanların hepsinin..... Diye başlasam chip bunu yayınlasa herkes, nasıl böyle bir yorumu yayınlarsınız der :):) Üstelik oyunları oynayanların hepsinin yaş ortalaması 18 ustu değil ? Aman bende ne geri kalmış cahil adamım yahu hangi dünyada yaşıyoruz ;)

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Microsoft'un açıklaması gelen ilginç tepkiler
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir