Xiaomi Mi A1'e Güncellemeyle Hızlı Şarj Yeteneği

Xiaomi'nin sevilen telefonlarından Mi A1'in yakında alacağı güncelleme, güncellemelerde görmeye pek alışmadığımız bir yenilikle geliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Xiaomi Mi A1'e Güncellemeyle Hızlı Şarj Yeteneği

Xiaomi, sadece birkaç hafta önce bazı Mi A1 cihazlarına Android Oreo'yu beta olarak tattırmıştı. Güncelleme, Oreo'dan beklenen resim-içinde-resim, akıllı metin seçimi gibi yeniliklerin yanında alışılmadık bir değişiklikle geliyor.

Ancak yeni bir rapora göre güncellemenin içinde alışılmadık bir geliştirme daha var: Hızlı şarj. Bu işlevden faydalanabilmek için bir hızlı şarj adaptörünü kullanmanız gerekebileceği söyleniyor. Rapor, hızlı şarj sayesinde telefonun pil seviyesinin yüzde 0'dan yüzde 100'e ulaşmasının 92 dakika sürdüğünü söylüyor. Normalde bu süre iki saatten uzun.

Rapor, beta sürümün uygulama açılış sürelerini iyileştirdiğini, daha akıcı animasyonlar sunduğunu ve kamerada geliştirmeler yaptığını da söylüyor. Xiaomi güncellemenin cihazlara 2017 bitmeden önce dağıtılacağının sözünü vermişti, bu yüzden birkaç gün içinde güncellemeyi almayı bekleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost