Yahoo: Dev sitenin tasarımı değişti!

Kendisini yenileyen sitelere bu internet devi de eklendi. Artık onu kullanmak çok daha kolay!

Yahoo: Dev sitenin tasarımı değişti!
Google her köşeden el sallıyor!

Her ne kadar Google, konu arama motoru olduğu zaman akla ilk gelen isimse de halen birçok insan Yahoo'yu kullanmaya devam etmekte. Yahoo arama motoru üzerinden işlerini halletmeye çalışanlarıysa geçtiğimiz gün harika bir sürpriz karşıladı...

Sayfaya girer girmez bir değişiklik kendisini gösteriyor zaten; görünüş ve şekil açısından eskiye göre çok daha farklı bir sayfa tasarımı söz konusu. Önemli nokta ise, arama motorunun içerisindeki değişiklikler. Evet, Yahoo ekibi görünüş olarak yeni ve modern tasarımlara sahip bir site yaratmış ama en büyük değişiklik şüphesiz arama sonuçlarının eskisine nazaran çok daha net ve bir o kadar da opsiyonel olması. Yenilikler arasında ilk dikkat çeken otomatik tamamlamanın ve en yakın aramanın çok hızlı bir şekilde karşımıza çıkması. Bir diğer yenilikse kullanıcıyı eninde sonunda Yahoo ile alakalı sitelere bağlanmaya teşvik eden yön bulma barı olmuş durumda.

Yahoo'nun iddiasına göre yapılan yenilikler arama dünyası için bir ilk. Ama tasarımdan anlayan ve girdikleri siteye biraz olsun dikkat eden kullanıcılar, tüm bu yeniliklerin ardında "Google-tarzı" olduğunu göreceklerdir. 

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

yandex tasrımıda değişti

@08 Haz 2013 18:57 yandex dev site mi

@08 Haz 2013 19:13 Adam da Yandex dev sitedir dememiş. Konuda geçen arama motorları ve tasarımlarıdır. Yandex de bir arama motoru olduğuna göre yerinde bir yorum olmuş.

@08 Haz 2013 19:13 yandex.ru girin görürüsünüz dev sitemi değil mi, rusyanın en büyük sitelerinden biridir. biz sadece google vb. amerikan malı siteleri kullandğımızdani yeni yeni sizler diğer siteleri görüyorsunuz. ayrıca, rusya, çin vb ülkeler kendi sosyal ağ, arama motoru sitelerine sahip ve bu sitelerde google vb siteler kullanılmazken bizler hep yanki malı ürünleri kullanıp amerikayı zenginleştiriyoruz...

@09 Haz 2013 02:41 onların google yerine yandex'si tercih etmeleri bizim mynet yerine google tercih etmemizle aynı sebebten çünkü google bizim için daha doğru sonuçlar veriyor aynı yandex'sın onlar için daha doğru sonuçlar vermesi gibi...

@08 Haz 2013 19:13 değilmi googleden önce kuruluşmutur googleden daha guzel bir arama motorudur

@08 Haz 2013 19:13 1997 yılından beri var ;)

tr yahoo search de neden images "resim" arattırma yok sororarım

hala yahoo kullanlar varmış.....

arkadaşlar kendinize niye fantezi arıyorsunuz her türlü google diğer arama motorlarını ezer istediğiniz gibi test edin ;)

Google Varken Yahoo , Yandex kullanmak "BANA" saçma geliyor. Bing kullanılabilir. Ama diğerleri Tasarım ve içerik bakımından bence Google'a pek rakip değil.

@GreeNs aynen ReiS

yahoo kullanıcı çok sayıda sihayi insanlardır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir