Yahoo Mail'den reklam engelleyici yasağı!

Bu dev hizmet, reklam engelleyici kullanan üyelerin e-posta erişimini engellemeye başladı!

  • Onur Seven
Yahoo Mail'den reklam engelleyici yasağı!

Yahoo'nun, bilgisayarlarında reklam engelleyici yüklü olan bazı kullanıcıların e-posta hesaplarına erişimini engellediği bildiriliyor.

Digiday,  kullanıcıların Adblock Plus forumlarında Chrome ve Firefox tarayıcıları ile Yahoo Mail'e erişememekten şikayetçi olduklarını tespit etti. Yayınlanan ekran görüntüsünde "Kullanmaya devam etmek için Ad Blocker'ı devre dışı bırakın" yazdığı görülüyor.

Hatta Yahoo eski ürün tasarım direktörü ve aynı zamanda önceden Twitter'da tasarım direktörü olarak görev almış Andrei Herasimchuk bile mikroblog sitesinde hesabına erişememekten yakındı. Reklam engelleyicileri devre dışı bırakmayan kullanıcıların içeriğe erişimini engelleyen bir başka site de bunu bir süre önce yürürlüğe koyan Washington Post oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yahoo sözcüsü, "Yahoo olarak biz sürekli yeni ürün deneyimlerini geliştirmek ve test etmekteyiz. Bu ABD'de az sayıda Yahoo Mail kullanıcısını kapsayan bir testtir" dedi.

Eğer aynı sorunu yaşıyorsanız şimdilik diğer tarayıcıları kullanarak veya başka cihazlarda oturum açmayı deneyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Haklılar ama Yahoo değil tüm siteler kantarın topuzunu kaçırdılar. Reklam alınmasın demiyoruz ama site içeriğinden çok reklam var sitelerde. Artık tarayıcılarda reklam engelleyicilerden ziyade okuyucu görünümü bile var. Açıklaması da ilginç "Site içeriğine odaklanabilin.". Mesela yeni nesil televizyonlarda reklam engelleme gibi bir özellik olmadığı için bunlardan internete girmek imkansız gibi. Chip.com.tr'de dahil sözüm bütün sitelere "İğneyi önce kendinize batırın sonra çuvaldızı başkasına."

Adamların keyfi yerine gelsin diye reklamları açmanın mantığı ne acaba ?? reklamlar ile ilgili yaşanacak güvenlik sorunu ve risklerin bedelini % 100 karşılama garantisi verecekler ise o zaman böyle bir yaptırım yapabilirler. bu yaptıklarının hiç bir mantıklı yada savunulabilir yanı yoktur.

google amca ve hotmail varken yaho mail kullanan daha varmı yav. hepsini engellesin

@23 Kasım 2015 11:21 Orası Amerika ve yahoo gayet popüler bir servis orada.

Diğerleri de modaya uyar. Bundan sonra iş tamamen reklam odaklı olur. İnternet alemi de reklamlardan çekilmez hale gelir. İnsanlar zaten bu tip teknolojiler biz geri kafalılar için geliştiriyorlar.

Boşuna bu kadar küçülmedi zaten kullanışsız ve sevmediğim bir firma yakında kapanacak zaten reklam için böyle işlere girmeleri de ne kadar çaresiz olduklarını ortaya koyuyor. İnternette kullanıcı düşmanı olursanız kullanıcıda sizin düşmanınız olur. GG kullananlara yazık tabi hala varsa...

Yahoo mail kullanan var mı diyenler olmuş diğer sitelerde de siz hiç yahoo mail kullandınız mı özellikle son güncellemeden önceki android sürümünü

Zaten Yahoo kullanmıyorum. Ama bu gelişme, aslında şirketlerin ne kadar da açgözlü olduklarının çirkin bir örneği... İşin daha vahimi ise, AdBlock Plus üreticisinden başkasına satıldı. Kim aldı ? Bundan sonra ne yapacak ? Eklentiyi durduracak mı ? Eklentiyi kullananların bilgilerini mi çalacak ? wladimir palant eklentiyi sattı satmasına ama bundan sonra benzer bir eklenti üretecek mi? Asıl sorulması gereken sorular bunlar...

Youtube'da video izlemek istersin her 3 dk arasına reklam yerleştirirler. Web sayfası hazırlarlar ama içeriği bulmak için epeyce bir emek harcaman gerekir. ABP gibi eklentileri keyfimize kurmuyoruz. Siz site ziyaretçilerine saygı gösterin biz de emeğinizin karşılığını verelim.

Bende internet sitelerimi bu şekilde yeniden optimize edeceğim. Reklamların engellenmesini önlemek için yapılışınıda paylaşacağım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play