Yeni Başlat Menüsü'nü nasıl buldunuz?

Yazılım devine, çeşitli yenilikler yapmayı planladığı Başlat Menüsü için siz de fikir verebilirsiniz

Microsoft yeni Başlat Menüsü için fikir istiyor

Microsoft, Windows 10'un büyük güncellemesi kapsamında Başlat Menüsü'nde bazı değişiklikler yapmayı planladığını duyurdu. Bu tarz değişiklikler açısından daha önce Geri Dönüşüm Kutusu bağlamında önemli bir ders alan firma, Başlat Menüsü'ndeki değişiklikler için nihai kararlar vermeden önce bir grup kullanıcıdan aldığı geri dönüşleri değerlendirecek.

Aşağıdaki görselden de fark edilebileceği gibi, yapılması planlanan değişiklikler sonucunda Güç ve Ayarlar'ı kenara doğru taşırkeni Bütün Uygumalar tuşunu da kaldırıyor; ama En çok kullanılanlar ise yerini aynen koruyor.

Diğer görsellerden de yeni Başlat Menüsü'nün genişletilmiş bir Bütün Uygulamalar listesine sahip olabileceği anlaşılıyor. Bu ayrıntı da aslında Windows 8.1'in Başlat Ekranı'ndaki Bütün Uygulamalar bölümünü akıllara getiriyor. Değişen tek şey Windows 10'da bunun yatay değil ama dikey bir biçimde kaydırılabilmesi.

Yeni Başlat Menüsü'ne geri dönüşüm bırakmak isteyen kullanıcılar, bu adresi ziyaret edebilirler.

Neowin
Neowin

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

yine eline yüzüne bulaştırıyor

her seferinde ms neden başlat menüsüyle ugraşıyor yok mu yapacak iş ms

Windows artık dokunmatik cihazlara çektiği yağı bir kenara bıraksın. Masaüstü cihazlar için eşşek kadar simgelere ya da tam ekran menülere ihtiyaç yok.

başlat menüsü kounsunda sürekli dayatma yapmayı bırakmalı ms. tüm seçenekler aktif olmalı isteyen eski xp stilini isteyen win7 stilini isteyen de yeni tarz dokunmatik ekran dostu başlat menüsünü kullanabilmeli. evet henerasyon farkı da bu secimde onemli taa win 3.1 lereen gelen birisi için xp stili klasik vaşlat menüsü her zaman kraldır. y ve z henerasyonu için se gösteriş ön planda tap onlara da bir kate perili başlat menüsü isteyen istediğini kullanaın

@02 Nisan 2016 01:35 Ben de o nesildenim ama hiç öyle geri kafalilik yapmıyorum. Bence Win 10 başlat menüsü hem modern hem kullanışlı. Geriye dönmeye gerek yok

yıllardır kullanıcılarını dinlemeyen ms şimdi mi dinleyecek, bence hiç gerçekçi değil yine kendi bildiğini okuyacak, o yüzden windows tan vazgeçeli çok oldu, nasıl biliyorsa öyle yapsın.

Windows da başımızdan dert eksik olmadı bide başlat menüsü metro arayüzü filan fişman çıktı...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir