Yeni BitTorrent arama motoru: YouTorrent

Yeni bir BitTorrent arama motoru olan YouTorrent, daha şimdiden en iyiler arasında gösteriliyor...

  • Uğur Seven - Onur Seven

Her geçen gün bir yenisi açılan torrent arama motorları arasından bazıları sivrilmeyi başarıyor. Yayın hayatına yeni başlayan YouTorrent, bu alanda yayın yapan web siteleri arasındaki yerini daha şimdiden sağlamlaştırmış görünüyor.

Dünyanın ilk gerçek zamanlı torrent arama motoru olan YouTorrent, arama sonuçlarında listelediği torrent dosyalarını kendi sunucusunda barındırmıyor. Mininova, IsoHunt, SuprNova, BitTorrent ve BTjunkie gibi 12 adet popüler torrent sitesinden arama yapan YouTorrent, tüm bu sitelerden indekslediği sonuçları ekrana getiriyor. Bu aşamadan sonra kullanıcı, istediği arama sonucuna tıklayarak direkt olarak ilgili torrent sitesine yönlendiriliyor ve arama yaptığı dosyayı indirebilmesi sağlanıyor.

Gayet hızlı ve başarılı sonuçlar veren bu çiçeği burnunda torrent arama motoru şu anda BETA olarak yayın yapıyor. Siteyi www.youtorrent.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

isohunt güzeldi birde buna bakalım

www.torrentz.com kullanıyodum bunuda bi göz atıyım..

Kötü bir özelliği var, arama sonucu olarak en fazla 500 sonuç görüntüleniyor.

güzelmiş hakkaten beğendim

kötü :) you ile başlayanların en kötüsü

Güzel gibi.

torrentleri oldum olalı sevmemişmdir.. aslında hiç işim düşmemiştir.bi göz atıcam şimdi

Bence en iyisi BTjunkie sitesi.
TV serileri, albümler, divx filmler, yazılımlar
İyi sonuçlar veriyor.
Lakin Torrent arama programları da var.
Downloads.com da var. Ama yinede you torrent sitesine bir göz atacağım...

Bence ismi çok basit, ama biz insanlarda çabuk akılda kalan şeyleri seviyoruz. Bu yüzden isim seçimi mükemmel. Youtubea benzer olunca bu popüleriteyi arttırır. Belki de bu sayede insanların torrentla tanışması daha da hızlanacak. şu an "bilgisayarı biliyorum" diye hava atan birçok arkadaşım torrentlardan bihaber. Ben tanıştırmaya devam ediyorum.

sınırsız internetin oldumu çok güzel birşey.

Kotalıya geçmeden önce en az bir-iki torrent paylaşımı mutlaka olurdu bilgisayarımda.

Yoğun torrent kullanıcısı olarak sistemi daha ilk kullanışta beğendim. Arkadaşların dediği gibi isim seçimi de akılda kalıcı ve çok iyi.

Zaten son kullanıcıların torrent kullanamamasının en büyük sebebi indireceğin dosyayı başka bir yerde arayıp indirmeyi başka bir yerde yapmak.Şimdi bilgisayarla işi msn ve mail forwardları olan kişiler için akan yüzlerce link içinde doğru dosyayı bulmak daha sonra bunun fake(sahte ) olmadığına inanmak zor bir iş.Ama power userlar için vazgeçilmez bir nimet.

çok genıs kapsamlı arama yapamasada gayet basarılı genelde uyelık almıyan torrent sıtelerınden olusuyor ... kesınlıkle uyelıklı torrent sıtelerını tavsıye ederım

bittorrents.ro

torrentbits.ro

çok basarılı sıteler

Denedim ve basarılı buldum. Bu site akılda kalır ve yerini saglamlastırır derim...

Kötü... Neden?

1. Sonuçları kategori olarak göstermiyor. Boyutundan sizin tahmin etmeniz gerekiyor.

2. Doğru sonuçlar çıkarmıyor. Anlamsız ve karmaşık sonuçlar gösteriyor. Metallica diye arayınca klibe benzeyen dosyalar çıkartıyor diskografisini çıkarmak yerine. Lost diye arayınca hiçbir şey çıkmıyor. Oysa mininova'da sayfalarca şey çıkıyor...

Henüz beta, doğru ama çok yol alması lazım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play