Yeni iPad 10 Eylül'den sonra tanıtılıyor

Apple için bu sonbahar çok sıcak geçebilir... İşte Apple kullanıcılarını sevindirecek haberler!

  • Cem Şancı
Apple, iPad'i 10 Eylül sonrasına bıraktı

Apple'ın yeni cihazları, özellikleri kadar, ne zaman tanıtılacağı ile de dedikoduların baş kahramanı olmayı sürdürüyor. Hatta bazılarına göre Apple'ın cihaz lansmanı yapması, teknoloji dünyasındaki rekabetin hızlanması, rakiplerinin de ardı ardına yeni ürünler tanıtmaya başlaması anlamına geliyor. 

Peki Apple, yeni nesil iPad tabletlerini ne zaman duyuracak? Apple'ın 10 Eylül'de düzenleyeceği basın toplantısı ile yeni iPhone'u tanıtmasının ardından, kısa süre içinde diğer bir özel lansman ile yeni iPad'i de ortaya çıkartacağı konuşuluyor.

Apple'dan gelen işaretlere dayandırılan söylentilere göre Apple, 2012'de yaptığı gibi, Eylül'de iPhone'u tanıtmasının ardından, Ekim ayı içinde yeni iPad'i tanıtmayı planlıyor. İkinci jenerasyonu duyurulacak olan iPad mini'de ekran çözünürlüğünün geliştirilmesi ve retina ekrana uygun hale getirilmesi bekleniyor. Ayrıca büyük ekranlı beşinci nesil iPad'in ekranına da, iPad mini'de kullanılan film tabanlı dokunmatik ekranın adapte edileceği düşünülüyor.

Apple geçen yıl aynı dönemde 17 milyon iPad satmışken, bu yıl henüz 14,6 milyon iPad satıldığını açıklamıştı.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

rakamın düşme nedeni; 50 $' lık çin yapımı kullan ve çöpe at özellikli ucuz tabletler...

@17 Ağu 2013 19:37 atma Apple iPAD'de Çin Malı ve maliyetini bilsen...

@grezimonk çin malı değil amerikan malı parçalar amerikadan gidip çinde BİRLEŞTİRİLİYOR

@18 Ağu 2013 15:16 hahaha... o zaman niye Made in China yazıyor?

Bence yeni iPad 4 un üzerine pek bişey eklemeyecek

bir ipadım var bide android telefonum. yeni nexus tablet daha türkiyeye gelmedi o da elimde olacak. Telefonda kesinlikle şu an itibari ile android diyorum. Ama tablete gelince ipad kadar rahat tablet de yok .Yok diyorum ama nasıl mı?? Jailbreak ile pp25 kullanarak cydia kullanarak. Yoksa iosun özgürlüğün içine eden sistemini sevmiyorum. Ama şu da var, stabilite konusunda,düşük kaynak tüketimi konusunda.Tabletlere uygun hd oyunlar ve uygulamalar konusunda.Bir kalite hissini yazılımsal olarak da hissediyorum. Apple bizi zincirler içerisinde sokan anlayışına devam ettiği sürece, bir yazılım geliştiricisi olan ben, ve teknolojiyi tüketim değil üretim amaçlı kullanan,yada teknolojiden iyi anlayan insanların kesinlikle sürekli tercih sebebi olamayacaktır. Bunlar olursa, apple'nin kan kaybetmeye devam etmeyeceğini düşünüyorum.

simdi uretilen hersey cin mali, kalite farki var iste

Apple fanbotları amma cahilmiş... Çin mallarını kötüler ama Apple ürünlerine tapar... ezikler...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play