Yeni iPad'i utandıran ekran!

Boyutu 1 inç bile olmayan bu ekran, bakın çıktığı çözünürlükle Retina ekranı nasıl utandırıyor...

iPhone 4 ve yeni iPad'in dev çözünürlükleri küçük cihazlara sığdırması oldukça etkileyici. Ancak Forth Dimension Displays, yeni iPad ile aynı çözünürlükte (2048x1526) ancak bir inç'ten dahi küçük bir ekra meydana getirmeyi başardı.

Peki bu kadar çok pikseli küçücük bir ekrana sıkıştırmanın ne anlamı olabilir? Apple, Retina ekranındaki farklı pikselleri insan gözüyle ayırt etmenin imkansız olduğunu iddia ediyor. Ancak Forth Dimension Displays'in amacı, göze yakın mikro-görüntüleme donanımlarında büyük bir yenilik yapmak. Bunlar arasında düşük çözünürlükleri nedeniyle hayal kırıklığı yaratan "sanal gerçeklik gözlükleri" bulunuyor.

Firma, önümüzdeki sene 1.500 dolar ile 2.000 dolar arasında bir fiyata sahip olacak bir oyun aksuarı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Diğer üreticilerin teknoljiyi kullanması halinde bu fiyatların düşmesini bekleyebiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bu gözlükler sayesinde üç boyutlu oyunlar çağ atlayabilir. birde göz merceğini tarayıp gözün baktığı yere görüntüyü odakladıkları zaman olay bitmiştir.

Benim istediğim şey ise 3 boyutlu ekranlar için gün boyu çıkarmanıza gerek olmayan özel "Günlük Kullan At" lensler üretmek. Mavi, yeşil, siyah...

Ayrıca diğer istediğim şey ise normal numaralı gözlükleri ve güneş gözlüklerini hem günlük kullanım, hem de 3 boyut için dizayn etmek.

-Benim numaralı gözlüğüm ve güneş gözlüğüm ile 3 boyutlu görseller de izlenebiliyor. Sende var mı?
-Wow! Hemen ben de bir tane alacağım. Fiyatı ne kadar?
-Maliyeti normal gözlüklerin 2 katı kadar. Gümüş fiyatına altın değerinde.
-Ne akıllı kadınsın sen!

Haydi, Gözlükçüler; iş başına!

cleverman arkadaşım dediğin teknoloji LG de mevcut. Polarize fltreleri numaralı gözlüğünün önüne takman yeterli. :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir