Yeni Windows Mobile 6.5 çalındı!

Microsoft'un cep telefonları için hazırladığı ve henüz piyasaya sürmediği yeni yazılımını çaldılar!

Yeni Windows Mobile 6.5 çalındı

İspanya basınında yer alan haberlere göre Microsoft, yazılımın kullanıldığı ilk örnek cep telefonunu Avustralyalı Telstra firmasının başkanı Sol Trujillo'ya deneme amaçlı olarak ödünç verdi, ancak daha sonra bu cep telefonu kayboldu.

Telstra yetkilileri, olayın hırsızlık mı yoksa kaybolma mı olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. İspanyol ve Avustralya basını, olayın bir teknoloji casusluğu olabileceğini öne sürdü. Microsoft yetkilileri ise, "Telstra'ya ödünç verilen ilk örneğin kaybolmasından üzüntü duysak da, bu kazanın hiçbir şekilde Microsoft'u etkileyeceğini sanmıyoruz" açıklamasını yaptı.

Barcelona'da her yıl yapılan Mobil Dünya Kongresinde "endüstri hırsızlığı" konusunda sürekli polemikler yaratılırken, olası hırsızlık vakalarına karşı çok sayıda polis görev yapıyor.

Hurriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Kesin calinmistir o telefon kesin...

biraz erken düşecek piyasaya o kadar :)

Çinliler çalmıştır ,WM 6.5 çıkmadan kopyasını yapıp satarlarsa hiiiiç şaşırmam :D

ah bu hırsızlarda hiç iş bilmiyorlar. Android symbian falan olsaydı bari. Açar açmaz mavi ekran... :)

Bence de kesin kesin çalınmıştır. Win 7 yi de çaldılar :)

çalınması bişey değiştirmez arkadaşlar. win 6.5 1 aydan daha fazla süredir kurulabilen rom haliyle zaten net de dolaşıyor. Bu arada win mobile kullanmayan arkadaşlar için kısa birbilgi winmobile yazılımlar mavi ekran a düşmez....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play