Yenilenen Norton Ekim ayında geliyor

Norton'un son sürümleri, Windows 8 ve sosyal ağlar için yüksek güvenlik sunuyor!

Yenilenen Norton Ekim ayında geliyor

Norton 360Norton Internet Security ve Norton AntiVirus'ün son sürümleri, Ekim ayı itibariyle kullanıcıların erişimine sunuluyor. Norton'un yeni sürümleri kullanıcılara, her türlü cihaz üzerinde ve çevrimiçi olarak gerçekleştirdikleri her türlü aktivitede kapsamlı bir koruma sağlıyor. Beş patente sahip koruma katmanı, güçlü sosyal ağ koruması, sanal dolandırıcılık aktivitelerine yönelik yeni özellikleri ve bulut uygulamalar ile uyumlu geliştirilmiş özellikleri sayesinde Norton, koruma ve performans konularında eskisine oranla çok daha iddialı. Windows 8 ile uyumlu olan Norton'un son sürümleri ayrıca, çözümlerin Windows Defender üzerinde çalıştığı dönemlere göre Windows 8'in çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış bulunuyor.

Üçüncü parti testlerinden elde edilen sonuçlara göre Windows 8, Windows Defender ile kıyaslandığı zaman, Norton eşliğinde çalıştırıldığında hem yüzde 50 daha hızlı hem de yüzde 20 daha güvenli.

"Bu yıl yayınlanan Norton Siber Suç Raporuna göre, sosyal ağ platformlarındaki her 10 sosyal ağ kullanıcısından 1'i dolandırıcılık faaliyetlerinin kurbanı olduğunu ve sahte bir link bağlantısıyla karşılaştığını bildiriyor. Günümüzde kullanıcılar, hayatlarının neredeyse her alanında çevrimiçi yaşıyor ve bu durumda kişisel bilgileri de büyük risk altında bulunuyor" diyen Norton Türkiye Satış Müdürü İlkay Tümörter, şöyle devam ediyor: "Yeni sürümlerimiz ile Norton, çok daha güçlü sosyal medya ve dolandırıcılık karşıtı koruma özellikleri ile sanal ortamda karşılaşılan birçok riski bertaraf ediyor ve kullanıcıların birçok cihaz üzerinde, Wi-Fi uyumlu bir dünyada güven içinde olmalarını sağlıyor."

Daha güvenli, daha hızlı

Norton'un son sürümleri, daha güvenli olmasının yanı sıra, hız ve performans açısından da çok daha etkili ve kolay kullanımlı. Üçüncü parti testlerden gelen sonuçlara göre, Norton'un yeni ürünleri, hem koruma hem de performans açısından rakipleri arasında birinci sırada yer alıyor. Çözümlerdeki yeni özellikler ve geliştirilmiş alanlar ise şöyle:

Daha güvenli

Sektör lideri güvenlik teknolojilerine ek olarak Norton'un yeni sürümlerinde aşağıdaki koruma özellikleri yer alıyor:

-          Sosyal Ağ Koruması – Yeni özellikler kullanıcıları, sosyal ağlardaki beğeni çalma, zararlı mesajlar, ileti ve bildirimler gibi saldırılardan ve dolandırıcılıklardan koruyor.

-          Scam Insight – Anti-scam özelliği kullanıcıları, yeni ya da Norton kullanıcıları tarafından henüz bilinmeyen riskli siteler hakkında uyararak, onların  banka hesabı ya da oturum açma verilerini güvende tutmalarını sağlıyor.

-          Gelişmiş Ağ Korumaları – Son sürümlerde, sürekli evrim geçiren web tabanlı saldırılara karşı kullanıcıları her daim güvende tutmak üzere eskisine oranla çok daha güçlü ağ koruma özellikleri bulunuyor. IP adreslerinin itibarlarının yanı sıra, dosya, URL ve sanal alan isimlerinin itibarlarını da izleyen geniş kullanımlı Insight bilgisi ve yeni Akıllı Güvenlik Duvarı, yeni koruma özellikleri arasında yer alıyor.

Daha hızlı

Kullanıcıların her geçen gün çok daha yüksek oranda tablet ve ultrabook gibi mobil cihazlar kullanmaları nedeniyle, açılma ve kapanma sürelerinin daha hızlı olması ve yüksek verimli şarj gücü gibi avantajlar da gittikçe daha çok önem kazanıyor. Norton'un yeni sürümleri şu özelliklere sahip:

-          Daha Hızlı Açılma ve Kapanma – Açılma ve kapanma sürelerini en aza indiren yeni mühendislik tasarımı

-          Maksimum Pil ömrü Gücü – Daha az güç tüketimi sayesinde daha uzun pil ömrü ve sistemin uyku ya da hazır durumda bekleme modlarında daha hızlı tepki özelliği

-          Dijital Medya Dosyaları için Daha Verimli Destek – Fotoğraf, müzik ve video gibi dijital medya dosyalarını, performansı etkilemeden saldırılara karşı güvenli kılan tasarım

 

Kolay kullanım ve fiyatlandırma

Kolay kullanım

Daha güvenli ve hızlı olmasına ek olarak Norton'un yeni sürümleri aynı zamanda, kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlıyor:

-          Dokunmatik Ekran – Daha hızlı performans ve dokunmatik ekran olanakları sunan kullanıcı ara yüzü

-          Güncelleme Kolaylığı - Arka plana indirilen ürün güncellemeleri ve otomatik yüklemeler sayesinde kullanıcıların, manuel güncelleme yapmadan en son tehditlere karşı korunmalarını sağlayan otomasyon özelliği

-          Yeniden Başlatma Yok  – Yeniden başlatma gerektirmeyen ürün güncellemeleri sayesinde, kullanıcıları kesintiye uğramatmayan en güncel koruma özelliği

Fiyatlandırma ve erişim

Norton 360, Norton Internet Security ve Norton AntiVirus'ün son sürümleri Türkiye'de ve Norton sanal mağazasında (www.norton.com) Ekim ayı itibariyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Fiyatı 124,99 TL olarak belirlenen Norton 360, üç PC'ye kadar bir yıl koruma sağlıyor. 94,99 TL ile pazarda yerini alan Norton Internet Security, üç PC'ye kadar bir yıl koruma sağlarken, Norton AntiVirus ise 1 PC için 1 yıl koruma garantisi ile 69,99 TL satış fiyatına sahip.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

en iyi virüs tarayıcı olduğunu bir kez daha kanıtladı

Merakla ve de şiddet ile bekliyorum.

Norton hep iyiydi ama son sürümlerde en iyisi oluyor. özellikle güvenlik/performans lideri.

nasıl ekim ya orjinal lisansını satın aldım dün akşam yeni sürümü kontrol et dedim ve NIS 2013 yükseldi :S

Norton Internet Security 3 pc için 12 TL'ye satılması süper bir durum bence. :D

Bunun kadar hantal virüs programi var mi ya,nortonsuz virüslü makine bile nortonlu makineden hizli calisir.

avucunuzu yalarsınız bekleyerek gerçek anlamda 1.2 sn fark ediyor windowsun açılışında hız artışı ve uygulamalardaki tepkime süreside standart. bu denli hızlı başlamanın ardındakileri kontrol edip düşünmek varken neden " hız " kelimesine takılı kalıyorsunuz. Windows 98 döneminden beridir her zaman başlangıç çok hızlı olarak yapılabilmekteydi fakat bir takım Windows hizmetlerinin bypass yapılması ile mümkündü. acaba bu seferki bypass işlemini yapan symantec firması ne tür bir güvenlik açığına sebebiyet veriyor işte esas soru bu. bu işlemi diğer antivirüs firmalarının da uygulayarak hızlı açılış sağlaması mümkün zaten.

herşeyi engellediği için virüs alma şansınız düşükoluyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir