"Yok artık" dedirten bir haber!

Sahip olduğunuz bir cihazın zarar görmemesi için pek çok şeyi göze alabilirsiniz. Peki ya ölümü?

Xbox'ını kurtarmak için alevlerin içine daldı!
Canını bir konsol için hiçe saydı...

Oyunlar sadece eğlence aracı olmaktan çok daha öte bir konuma gelmiş durumdalar. Oyuncular ise hem öncelikleri olan, hem de tutkulu kimseler olarak tanımlanıyorlar. Bu iki özellik bir araya geldiği zamansa, tıpkı Amerika'nın Kansas eyaletinde meydana gelen olayı gibi olaylarla sık sık karşılaşıyoruz...

ABC15'den gelen habere göre, Kansas'ın Olathe bölgesinde bir evde başlayan yangın, çok ilginç bir sonla bitti. Yatağında uyumakta olan, ismi açıklanmayan şahıs, evinin alevler içerisinde olduğunu fark ediyor ve durum daha da kötüye gitmeden kendisini sorunsuz bir şekilde dışarıya atıyor. Fakat hikayenin esas fark yaratan kısmı da burada başlıyor. Evden hiçbir zarar görmeden çıkan şahıs, kısa süre içerisinde Xbox konsolunu almak için resmen alevlerin içerisine dalıyor. Ufak bir arayıştan sonra konsoluna ulaşan Olathe sakini, evden konsolu ile dışarıya çıkıyor. Polisin verdiği bilgilere göre şahıs sadece ufak bir duman zehirlenmesi ile olaydan kurtulmayı başarmış. Diğer kaynaklara göreyse adamın durumu daha ciddi...

Bu zamana kadar yayılan raporlar içerisinde ev sahibinin ne çeşit bir Xbox için kendisini alevlere attığı açıklanmadı ama birçok kaynak, cihazın yeni Xbox One olduğunu iddia ediyor. Yine de herhangi birisinin alevler içerisindeki evine, konsolunu kurtarmak için girmiş olması, başlı başına şaşkınlık yaratan bir durum.  

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

İçeriği hiç okumadım ve yalnızca başlık için yazıyorum: Ölüm, oyunlardaki gibi basit mi? Yeniden başlama şansınız varmış gibi rahat bir şekilde böyle bir başlık atabilme lüksünüz nedir?

@28 Oca 2014 22:26 sende ciddi sıkıntılar var. filozof olmaya mı çalışıyosun?

@28 Oca 2014 22:26 Bence içeriği okumalıydın.

Selena Gomez ile bir süre önce sevgili idik, ancak kendisi sürekli olarak Playstation 3 ile oyun oynamamdan şikayetçi idi (günde sadece 20 saatçik) en sonunda birgün öfkeden kudurarak Playstation 3`ümü çekiçle kırdı bende bunun için kendisine öfkemi kustum ve kendisine sırıtımı döndüm, dış kısmı komple parçalanmış Playstation 3`üm hâlâ çalışıyor ve oyun oynayabiliyorum, şu anda Selena başka biriyle sevgili ancak ben Playstation 3`ümle çok mutluyum, ama sanki çok büyük hata yapmışım duygusunu içimden bir türlü atamıyorum sanki Playstation 3`ü seçmekle büyük hata yapmışım gibi..... neden acaba?

En azından yangın konsoldan çıkmamış :D

Olaya bir de şu perspektiften bakmak lazım; belki adam XBox One'in içerisine kefen parasını sakladı, ondan bu çabası.

Ne insanlar var ya

Allah akıl fikir versin ne diyelim :)

konsol için değil ama 4 bin tl verdiğim laptobum için bende bunu yapabilirdim :D

bence reklam bu

Eee tabi boşuna para vermiyoruz sonuçta :)

reklam olduğunu anlamak için ipucu detay: fotoğraftaki haber başlığında "xbox save" diyor oysaki oyun konsolunu kurtardı diye belirtilmeliydi! ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir