Yonja'nın 2 yaprağı Mynet'in oldu!

Mynet, Yonja.com'un yüzde 50'sini 15 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın alarak rekor kırdı.

Türkiye'nin popüler internet portalı Mynet, sosyal paylaşım sitesi www.yonja.com'un yüzde 50'sini Tiger Global* ile birlikte satın aldı. Yaklaşık 15 milyon dolarlık bu anlaşma ile Mynet, Türk internet sektöründe son dönemde gerçekleşen en büyük satın almaya imza attı.

Mynet, ulaştığı internet kullanıcı kitlesini sosyal paylaşım sitesi Yonja ortaklığıyla büyütmeye devam ediyor. Mynet, Tiger Global ile birlikte Türk sosyal paylaşım sitesi Yonja'nın yüzde 50'sini satın aldı. Bu anlaşma uyarınca Mynet yaklaşık 15 milyon dolar ödedi.

Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli işbirliğine ilişkin yaptığı açıklamada, Türk internet sektörünün hızla büyümeye devam ettiğini, Mynet'in de yaptığı yatırımlarla bu büyüme içinde gereken adımları attığını söyledi.

Yonja.com'un Kurucusu ve Yönetici Ortağı Kerim Baran ise açıklamasında bu birlikteliğin önemini vurguladı. Baran şunları söyledi: "Mynet ile bu birliktelik Yonja'nın önünü açacaktır. 5 milyon üyesi olan yonja.com ile ayda yaklaşık 15 milyon tekil kişiye ulaşan Mynet'in güçlerini birleştirmesi sektörde sosyal paylaşım platformlarında yaşanan büyümeye öncülük edecektir."

Türkiye'nin en büyük sosyalleşme platformu yonja.com 5 milyon üyeye sahip. Mynet ise ayda yaklaşık 15 milyon tekil ziyaretçi ve yaklaşık 1.2 milyar sayfa gösterimi ile Türkiye'nin en yaygın kullanılan portalı durumunda.

* New York merkezli Tiger Global 7 milyar USD'lik bir fon yönetiyor. Internet firmalarına yatırım yapan Tiger, bu yatırımlarını dünya çapında gerçekleştiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Hadi bakalım hayırlısı :)
Mynet işe el atınca yonja biraz düzelir diye düşünüyorum...

Ulkemiz adina hayrli ugurlu olsun... diyorum, daha da buyuruz... diyorum ama MYNET'in altinda yatan kim? Gercekten Bir TURK mu yoksa ecnebi mi?

Yonja kaybetmek üzere olduğu itibarını Mynet'te paraya çevirmiş gibi görünüyor uzaktan bakınca :)

Ama onca uzman ince eleyip sık dokumuştur muhahkkak.

Ne de olsa Mynet'in kullanıcı kitlesinde, her türlü hizmeti bedava kullanabildiği halde sırf diğer üyelere mesaj atabilmek (yani kızlara sarkıntı olabilmek) için paralı üye olabilen bi' dolu insan var. Hadi hayırlısı...

erronin

30 milyon dolar mış demekki yonja!

:X

facebook gibi bircok alternatifden sonra yonja kan kaybetmisti, mynet eski gücüne kavusturur belki. ve iki sitede üye veri tabanlarını birlestirirse gercekten cok kullanıslı olur....

o kadar edeceğini zannetmiyorum parası bolsa mynetin bilemem

bakalım ne sonuçlar ne olcak bu evlenme den güzel ufak tatlı ve herkesın dıkkatını ceken cocuklar olcakmı

Gurur verici bir şey... Gelecek internette bence. Millet yapıp satıyor. Gerçekten önü çok parlak bir meslek...

Türkiye internet sektörü de hareketlenmeye başladı. İnşallah iyi birşeyler yapacağız. Özellikle bu TT umudum.

Hayırlı uğurlu olsun..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play