YouTube'a erişim tekrar engellendi

Mart 2007'de mahkeme kararıyla yasaklanan Youtube, tekrar erişime yasaklandı...

YouTube'a erişim tekrar engellendi
Yine Yasak: YouTube'a giriş mesajı için tıklayın

7 Mart 2007 tarihli haberimizi ufak değişikliklerle tekrar yayınlıyoruz:

Atatürk'le ilgili uygunsuz videoların yer aldığı ünlü video sitesine Türkiye'den erişim engellendi. İstanbul Nöbetçi Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi, Atatürk'e hakaretlerin yer aldığı video görüntülerinin bulunduğu siteye erişim yasağı koydu.

Atatürk'e ağır hakaretler içeren video görüntüleriyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine İstanbulAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Nurten Altınok Kürşat Kayral, mahkemeden erişimin engellenmesini talep etti.

Mahkemenin kararında, "Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı, Türk Bayrağı üzerine İngilizce küfür içeren yazılar yazılarak aşağılandığı anlaşıldığından İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanuna muhalefet edildiği gerekçesiyle talebin kabul edildiği" belirtildi.

TTNet DNS'lerini kullanarak siteye ulaşmak isteyenler şöyle bir yazıyla karşılaşıyor.

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

T.C Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi 17/01/2008 Tarih ve 2008/55 nolu kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

Access to this web site has been suspended in accordance with decision no: 2008/55 of T.R Ankara 12th Criminal Court of Peace

Okuyucu Yorumları

Toplam 109 Yorum

Opendsn kullanın sizde
208.67.222.222 ve 208.67.220.220 bunlar opendns nin dns'leri bunları dns ayarlarına yazarsanız artık mahkeme kararlarıyla uğraşmazsınız.

Allah'ım bu ne ya? Bu kafayla giderse dünyanın en geri ülkesi olacağız. Yasaklarla bir yere varılamaz...

Yorum yapılması mahkeme kararıyla yassaklanmıştır!:) Ve de zaten suçtur!:)

bunu ülkende yasaklasan bile yurt dışından halen girilebiliyor buna ne yapılacak peki??

ilgili videoları görmüştüm. sadece Ulu Önder Atatürk adına değil Yaşar Büyükanıt gibi isimlere de sataşmışlardı. önceki gibi yorum yazma fırsatını elimizden almadılar. aksine tonlarca mesaj, işaret(flag) ve ikazlara rağmen silinmedi. en son çareyi gücü yetecek kurumlara ilettik. buradan tşk ederim hepsine

yotube ATATÜRK'e yapılan bu saygısızlara şikayet geldiği zaman daha dikkatli ve çabuk olmalı.Videoyu hemen kaldırmalı!!!!!

nasıl varılamaz? adamlar atatürke hakaret ediyor.

galiba Fazıl Say haklıymış.

sıktı artık ama bunlar

Atatürke suçlar bulunan siteye böyle olur.Sadece bu Türkiye'de görüntülenmez...

smile adsl kullananlar giriyor ama:)

yani kendine halkına yasaklayınca eline ne geçiyor yayan ipnin ülkesine yasaklatsana ne bu acizlik gücün sadece kendi hükümetine !!

yani kendine halkına yasaklayınca eline ne geçiyor yayan ipnin ülkesine yasaklatsana ne bu acizlik gücün sadece kendi hükümetine !!

aaa engellenmişmi hiç haberim yok ben youtube'dan şarkı dinlemeye devam ediyorum :)
anahtar rakamlar
4.2.2.1
4.2.2.2
;)

yasaklarla bir yere varılmaz. Dostumuzu düşmanımızı tanıyalım.

Sadece bize yasak.Yine diğer ülkelerden izlenebiliyor.Ne anladık bu karardan.Zaten önemli olan bizim görmezden gelmemiz mi yoksa başkaların görmesinin engellenmesi mi?Güneş balçıkla sıvanmaz.Eğer sizi rahatsız eden bir görüntü varsa ararsız adamları kaldırırlar.

aptallalıktan başka bişi değil, lanet olsun böle şeye... başka işleri güçleri yoq bunlarla uğraıyolar....

türkiye hariç tüm dünya görüyor ne olduğunu, bu yasak hakaret yapan youtube a mı bize mi, vergileriyle maaşını ödediğimiz banazlar yobazlar gurubuna soruyorum. Ve bir öneri de getiriyorum: küçük cahil beyinlerimize ulaşmak isteyen onca zararlı içerik var siz bizi bunlardan internetin fişini çekerek kurtulun. (pardon birisi e-devlet mi eee. DEVLET ! mi dedi.)

Youtube da bir sorun yok ben gayet rahat giriyorum. Yoksa yasak kalktı mı?

internetle alakası olmayan biri siteyi komple kapattığını sanıp etrafındakilere bakın nasıl kapattım koskoca siteyi diyordur heralde..

ben bir Atatürkçüyüm ama bunlara kulak asmamız gerekir çünki bu butun dunya liderlerinin başına gelmiştır sonuçta bu ulkeyi propagandalaradan ve düşman işgalinden kurtaran Atatürk deilmidir kardeşlerim bunları şu şekilde bilelimki bunlar Atatürke her zaman düşmanca yaklaşacıktır o nedenle biz ne kadar kulak vermessek bu olaylar azalacıktır. sozumu Ataturkun çak takdir ettim bir sözuyle bitirmek istiyorum.''Bütün ümidim gençliktedir.''

Valla ben şuanda girebiliyorum yasak masak yok

ee ne oldu şımdı hakaretı yapanların daha da ışıne gelıyor bu karar
artık cevap veren de yok
medan hayınlere kaldı daha mı oldu yanı

peki ne zamn açılacak bu site_?

ee ne oldu şımdı hakaretı yapanların daha da ışıne gelıyor bu karar
artık cevap veren de yok
medan hayınlere kaldı daha mı oldu yanı

Ben de ülkemdeki hakim ve savcıları anlayamıyorum. Hiç mi bilgisayar, internet kullanmamışlar.

"Allah'ım bu ne ya? Bu kafayla giderse dünyanın en geri ülkesi olacağız. Yasaklarla bir yere varılamaz..."

öylede arkadaşım böyle bişeye de izin veirlerse artık başka insanlar Ata'mız hakkında ne düşünürler nasıl izin verirriz böyle birşeye

bu ne ya kafalarına göre yasaklıolar

Bencede! Ben Fransa'dayim ama girebiliyorum yani zaten o tur seyleri yapanin Turkiye icinden olacagini sanmiyorum. Fehriye ERDAL gibi teroristleri saklayan ulkedeki karsitlar yapiyordur

bence interneti yasaklayalım bu sayade hiç öğrenmez vede duymayız bizden hariç tabi bu kafi geliyor demek iyide youtube'yele niye uğraşmıyorlar 70 milyondan daha kuvetli olma ihtimalimi belki öyle düşünüyorlardır

bir hakim hepimiz adına karar verebiliyor.işte türk demokrasi anlayışı.

hani insan neye çıldırıyo biliyomusun.o videoları toplasan 15-20 tane, o videoların linkine "yassak gardeşim" yazın olsun bitsin.bari mantıklı sansür olsun.

TTNET DNS leri dışında çok şükür dns mevcut.Elektronik erişim engellenemez!!!Bal gibi de giriyoruz UTube a.!!!!!!!

ama yeter artık gerçekten kaçıncı bu. bu mahkemenin memur zihniyetiyle karar almasından son derece rahatsızım. bilişim uzmanlık isteyen teknik bir konudur. böyle klasik "memur zihtiyetiyle" çözülmez sorunlar. burada mahkemenin görevlendirdiği bilirkişilerinde ne kadar uzman olduklarından şüpheliyim.

biz atatürk e sahip çıkıyoruz merak etmeyin. böyle bir olumsuz bir durumda görüntünün silinmesi için bağlantı mevcut sayfada. atatürk e içimizde küfür eden içine sindiremeyen yobazlar da var. onları da hapse atsınlar o zaman. sorunlar böyle kökten sansürlerle çözülmez. türk halkı ata sına sahip çıkar. böyle çağ dışı çözümleri bırakın.

türk insanı cahil değil. insanların özgürlüğünü elinden almasın kimse. son kullanıcı dahi, başka ülkenin dns lerini girerek bu engeli aşabileceğini biliyor. kimin özgürlüğünü kimden alıyorsunuz. yeter artık her tarafa burnunu sokan devlet internetime dokunmasın.

Hakareti yapanlar yapıyor cezası yine bize patlıyor. Ne biçim bir ceza sistemi anlamadım vallahi...

dns değiştir gir bu mudur ?

Bende DNS 'mi Değiştirdim :) Eğer Türkseniz O Videoları Şikayet Edin Zaten Belirli Şikayet Sayısına Ulaştığı Zaman YouTube Videoyu Siliyor !

Selametle !

YASAGG!!! GARDEŞİM GİREMEZSİN!!!!

bu yasakları türkiyedemi bahsediyoruz allahım türklerin hiçbir yasağa uymayacağı biline biline sanki DNS ayarlarını değiştiremeyecekler bu olaya sadece gülüyorum site yasaklıcana videoları siteden sildirsinler
zaten teknoloji konusunda geriyiz bide bu olaylar internette kota internet kesintisi bunlara sadece gülerim ben :D :D:D:D:D:D:D:D::D:D:D::D:D:D:

Hakareti yapanlar yapıyor cezası yine bize patlıyor. Ne biçim bir ceza sistemi anlamadım vallahi...

ya yasaklayacagınıza sızde onların ulke baskanları ıcın daha ılgı cekıcı ve vurucu bır vıdeo yapıp atsanıza onların sayfasına ve tum turklerde tıklayarak o vıdeonun hıtını artırsın onları onların sılahlarıyla vuralım nereye kadar bu yasaklar onu yasakla bunu yasakla sonunda ev kullanıcıların cogu ınternetı kullanmayacak yıne olan bıze olacak turk telekom bır grev daha yapacak gelın tum flash bılenler toplanalım ve onların ulke baskanları atalarıyla ılgılı super bır vıdeo yapalım

Bu eğer soruna çözüm olacaksa bu uygulamaın destekcisi tabi ki oluruz.
Ancak bu küfürleri yapan %90 yurt dışı kökenli ve siz sadece türkiye de yayın yasağı koyuyorsunuz ve bu işi yapan her kimse yurt dışından bize sırıtıp rahat rahat youtube da geziniyo. peki olan kime oluyo
tabiki bize oluyo. PİRE İÇİN YORGAN YAKMAK SADECE YORGANCIYA YARAR. Açıkcası bu uygulama demokratik olmdaığı kadar akla ve mantığa da aykırı.
Demekki yurt dışından diğer ünlü sitelerede böyle çirkin şeyler yapsalar hiç birşey yapamayacağız. Hepsini yasaklayıp rahat rahat otururuz atrık. :(((

sadece o videolara erişim engellenmesi gerekiodu bence

Hakareti yapanlar yapıyor cezası yine bize patlıyor. Ne biçim bir ceza sistemi anlamadım vallahi...

demekki neymiş, türkiyeden internete bağlanan insanlar youtube daki bu görüntülere ulaşamayınca sorun çözülüyomuş. Peki dünyanın geri kalanı için ne yapıyoruz? Bu kafamızı kuma gömmek değilmidir. Bildiğim kadarıyla youtube google'a ait bir site ve google'ın türkiye'de bürosu var. çok mu zordu bu adamlara bir yazı gönderip o görüntülerin ortadan kaldırılmasını sağlamak?
Sonuç şudur ki şu anda Türkiye'den dünyanın en popüler 2 veya 3. sitesine ulaşamıyoruz.
Aynı mantıktan gider isek yakında google'da yasaklamamız gerekli bence. Çünkü google'danda bir çok zararlı siteye ulaşmak mümkün.
Artık kafaların biraz değişmesi gerekiyor bence.

degerlerimize biz saygı duyuyorsak başkalarındanda bunu beklememiz en dogal hakkımızdır

bir çok ülkede yasaklanmış sadece türkiyede degil türkiyeyi geride görenler dikkat etsin kendilerimi geride türkiyede yaşayanlar türkiye çok geride ise gitsinler ileride yaşasınlar biz türküz 1 numarayız size yalan gelir ama tüm dünya türkiyeyi konuşuyor ve tırsıyorlar :) youtube yasaklanması iyi olmuş sevindim neden sevindim anlatayım atatürk hakkında pis ve utan verici şeyler yapmışlar bir o degil dinimiz hakkında pis şeyler onu gördüm bu youtube yetkilileri hiç bakmıyormu onay verirken youtube böyle giderse bir daha açılamaz

Çin'in google ile anlaşıp sansür yapması gibi bizimkiler de youtube.u engelliyorlar ha...
Bence çok saçma bir uygulama...
youtube yetkililerine şiddet cinsellik vs bildirildiği takdirde zaten yayından kaldırıyorlar...

Sanırım teker teker bir şeyleri düzeltmek yerine toptan infazı uygun gördüler...

Yani Türk olmak insanı zorlar oldu son zamanlarda...
alıp başımı gideceğim yakında başka bir diyara...

biz görmesekte diğer ülkedekiler görmeye devam ediyoo ne yararı var bu yasağın youtube editörleriyle konuşsunlar silsinler videoları

Bu tarz olaylarda google sirketiyle gorusulerek anlasilma yapilmasi gereklidir ondan once bazi sanatci tv ve radyolarinda telif hakki icin dava acmasi gerekliki google bu pazar payini kaybedecegini gormeli biz kolaya kaciyoruz erisim engellendi olay kapandi mantigi oldukca sacma.
Arti bu vidyolar kullanici ehsabi ve sifreyle oralara yukleniyor bunlari kirip o vidyolari yok edecek kapesitede insanlarimiz polis yada ozel istihbaratda mevcut bencede kapatilmasi cok sacma sorunu cozmuyor mucadele etme yollari var bu tip olaylarla ama yeterki gorevli kisiler gorevlerini duzgun yapsinlar.

Youtube yasaklanması bence mantıksız..... değerlerimiz önemlidir bu hakareti yapanları tesit etsinler genel olarak youtube'n suçu nedir????

youtube sucu ne diyorsunuz ama amerikada devlet baskanının bir cizgi filmi koyuldu diye youtube engelelme koyarak filtreliyoda BENİM ÖNDERİMİN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN SAYGISIZCA YAPILAN VİDEOLARINI NİYE FİLTRELEME GİBİ BİR GEREKSİNİMDE BULUNULMUYA ACABA.İŞLERİNE GELDİKLERİ İÇİN OLABİLİRMİ?

DNS nasıl değiştirilir?

Tek bildiğim Yasaklarla bir yere varılamaz. çin kadar güçlüysen yumruğunu masaya vur ama erişim engeli çok komik çok aciz gösteriyor bizi bence toptan internete yasak koysunlar rüzgarı bile içeri girmesin.

opendns kullanın arkadaşlar yasak tanımayım telekomun dns lerinden kat kat daha iyi googleden opendns yazıp ne olduğunu öğrenebilirsiniz uygulama çok basit..

redblue
biizim degerlerimiz
sahip cıkmalıyız ama
ortacag sihniyeti ile yasaklarla bu iş olmaz
acaba hangi ulkede var ikide bir yasaklama
bana soyleyın birinizzz
lutfennnn
yeter artık bu magara zıhnıyetınden cektı artık bu ulke artıkkk
?????
bunlara bir yere varamayızzz

Türkiyede internet özgürlüğü yokki. Zırp pırt bi şeyleri yasaklamakla bi şeyler çözülmüyor.

siteye girisimi engellemek yerine o vidyolarin bir daha yayinlanmicagina yonelik bir adim atilsa daha mantikli olmazmi.

milli önderimize yapılan bir saygısızlık türkler tarafından gerçekleştirilmemiştir bence yapanlar bulunabilir youtube bir çok insana yol gösterici olabiliyor kapatılmamalı

youtube haddini aştı

iyi de biz zaten o videoyu savunmuyoruz, video sayfasına ulaşıp onu şikayet etsek zaten kaldırılıyor. böyle yapılarak bence işi daha da uzatıyorlar. sonuçta sadece Türkiye'den girilemiyor.

Bize veya değerlerimize Yunan Parlementosu yada Ermeni Parlementosu hakaret ettiğinde mahkemelerimiz onlarıda kapatsın...

Wordpress yasaklanır, Youtube yasaklanır... Yakında Metacafe, Google Video da yasaklanır. Hatta insanların özel hayatı zedeleniyor denilip Google Earth de yasaklanır. Her birşeyi bulabiliyorlar denilip Google da yasaklanır.

Birisi güzel bir söz söylemiş: Bir hakim veya savcı milyonlarca internet kullanıcısının hakkına nasıl tecavüz eder? Aramızda adalet erkanından birileri varsa bence bu insanlara dava açmalıdır. TT-Net de bu kadar mı geri kafalıdır? Hiç mi bilgilendirilmiyor, her dediklerine koyun gibi meee mi deniliyor. Yasakladın da siteyi kapattın mı sanıyorsun? Biz göremiyoruz sadece. Ne geçiyor elinize? Bu gibi durumlara izin vermeyen bir ISS çıkarsa TT'den milyonlarca kullanıcı o firmaya geçecektir! İlk kişi de ben olurum. Yeter artık yani. İnterneti oyuncağa çevirdiler. Yanlış birşey varsa o firmanın yetkililerine uyarı gönderirsiniz gerekeni yaparlar. Bu ne saçma sapan bir uygulama aklım almıyor. Bu ülkede bütün kararları hakimler, savcılar, danıştaylar mı veriyor ya? Bu konuyu bırakın, millet iradesiyle seçilmiş insanlara bile kafa tutuyorlar. Daha ne diyebilirim ki.

trajikomik ülke türkiye...

kapatılması bence dogru bir karar. tebrik ederim...

hemen(!) ttnet tekelinde kurtulmamz lazım bnce bu kdr sansur fazla ya,iranda bıle yok bu kdrı :P

deve kuşunun kafasını toprağa sokması gibi.

Bugün youtube yarın rapit diğergün belki google ya Allah aşkına nere gidiyoruz biz böyle arkadaşlar iranamı çinemi yoksa dünyada bilmediğim başka bir üçüncü dünya ülkesinemi ya ben aylık nerdeyse yakıt parası kadar internete para yatırıyorum dünyanın en popüler siteleri yasaklanırsa ve istediğim hizmeti alamıyorsam niye bu parayı verim bana inanın bu böle gidecek gibi benim önerim biraz paraya kıyın şöle bir 5 bin dolar kadar birkere veriyorsunuz bu parayı interneti direk uydudan alın çünkü param olsun ilk işim bu olacak..

You tube da kime hakaret etmiyorlar ki?

Türkiyeden erisimi engelleyince ne gececekki elinize dünyanin heryerinden ulasiliyor siteye. Bu savcilarin hakimlerin aklindan süphe ediyorum gercekten. Arkadasin benzetmesi harika olmus, Savci arkadas deve kusu gibi gömsün kafasini kuma. :)

youtube kapanması bence iyi birşey.bu şu anlama geliyor?yetkililer işlerini tam yapmıyolar.

Komik yani.
Başka ne diyebilirimki.
Sen istediğin kadar engelle, izlemek isteyen adam bi yolunu bulup izler.
Ki merak edip aklıma gelen ilk forum sayfasına girdim, bide baktım ne göreyim, adam hemen atmış linki, SANSÜRSÜZ YOUTUBE İZLEMEK.
Bu ne olacak şimdi???

Bu karara nasıl bir cevap yazılabilir anlamadım.Atatürk'ün fikirlerini ön pilana çıkarıp bunu dünyaya anlatmamız gerekirken bir takım yasaklarla korumaya çalışıyoruz. Ne yazıkki yasak koyarak Atatürk'ü korumamız mümkün degil.Bu sadece bizden korur. Türkiye dışındaki milyonlarca insan bu sitelere erişebiliyorsa koydugunuz yasaklar gösterişten ileri bir anlam taşımazlar.Anca kendimizi kandırıyoruz.Buna benzer yasaklar daha fazla dikkat çektiği için sizin yasak koydugunuz siteler daha çok ilği çekiyor.

Eller hakaret ediyor Türklere you tube izlemek için yasak geliyor..Hakaret içeren video yu dünya izliyor Türk izleyip de tepki veremiyor. Vah savcı vahhhhhhhhh !!!!!!!

opendns kullanınca gayet güzel giriliyor

yasaklı youtube girmek sanki çok zor, adam dns adresini degistirir bu kadar mesela open dns ile yapar.
bu yasakla olmaz youtube yöneticileri ile daha iyi bir diyalogla gerçekleştirilmeli..yoksa o videoyu izleyen izliyor..

Şu an erişim var mı? 20 Oc. 2008 saat 13:15.
Ben girebiliyorum da ondan sordum. Standart ADSL kullanıcısıyım. Acaba Pardus kullandığımdan mı?

bir mahkeme kararı ile yok ol deyince o şeyin hiç varolmamış gibi ortadan kalkacağını sadece hala ce-e oynayan nbir çocuğun aklı düşünebilir. yasa maddelerini yorumlayamadan uygulayan yasakcı zihniyetler sadece gittide derinleşen sansürün uygulayıcısı olarak geçerler tarihe. düşüncemize ters gelen bir şey varsa gelişkin akla düşen onu yoksaymak değil, karşı tezlerini cesurca ortaya koymaktan ibarettir.
Ne adına olursa olsun sansüre hayır!
bu sansür birgün bizi de yakar!.

Bizzat denedim. Aynı bağlantıya bağlı iki bilgisayara aynı anda www.youtube.com yazdım. Pardus yüklü makine bir yasakla karşılaşmadı.

Bu gibi çok taraflı olaylara her muhataptan bakılması gerekiyor, sadece Türkiye den bakılmaz, 1.mesuliyet ortak irade ile net anayasasını kuramadıklarından tüm devletlerindir, 2. mesuliyet 17+ videolarını kilitleyebilen, şikayet aldığında videoyu silebilen ama buradaki net takip kurulundan gönderilen linkleri görmezden gelerek bir nevi kendisini T.C. den büyük zanneden youtube dur. 3. mesuliyet ise devletimize aittir. İlk 2 mercinin yetersiz kaldığı bir olayda 3. merciye iş gelmesi artık hırsızın hiç mi suçu yok olayına gelir.

Bu noktada herkes yapılan müdahalenin yanlış olduğunu biliyor demektir ve tavsiye yada yeni bir metot yaptırım bulunana kadar bürokrasiler elinde ne varsa onu kullanır, kısacası bu yaptırımı koyanların yerinde dünyada kim olursa olsun üstüne olay yanlış, yeni çare bulun, o zamana kadar biz bunu yapacaz mesajı yollar.

youtube yi hackliyek:D

sansürle bu iş olmaz ülke vatandaşına olanları gizlemek gibi birşey.Mahkeme kararlarına sonuna kadar karşıyım eğer vatandaşına sansür yaparsan vatandaşların olaya yabancı kalırsa nasıl tepkini ortaya koyarsın?Maalesef ülkede bazı işler maalesef gizlenmeye çalışılıyor.Son derece yanlış sansür koyma işi

Artık sööleyecek tek bir kelime dahi bulamıyorum çünkü bir internet kullanıcısı olarak verdiğim adsl ücreti yüzünden kendimi hiçmi hiç iii hissetmiyorum.

Max_Real Qnx

iyi olmuş ama bize niye yasaklıyorlar onu anlamadım işi bize karşı yapıyorlar cezasını biz çekiyoruz...çok saçma!!

Youtube'un kapanması işime çok yaradı artık çok hızlı tıkanmadan videolara ulaşabiliyorum.

Çok kötü oldu kapatmaları ...

İyi oldu. Adamların istenmeyen videoyu silmesi için aylar geçmesi ve videonun onbinler tarafından izlenmiş olması gerekiyor. Video uygunsuz tuşunu tıklamaktan elime kramp giriyor. Hala da hiçbirinin silinmemiş olduğunu görünce illet oluyorum.
Kontrol edemeyeceklerse siteyi kapatsınlar kardeşim! Silmezlerse en çok izlendiği ülkelerden biri böyle erişimi kısıtlar. Hodrimeydan!

Google'un İstanbulda temsilciliği var,Youtube da google'un olduğuna göre neden onlar kanalıyla,o videonun kaldırılmasını ,mahkeme kararıyla birlikte talep etmiyorlar !? Artı uluslararası hukuk denen birşey var neden bunlar kullanılmıyor da,direkt o siteye erişim yasaklanıyor çok mantıksız..Ben internetten ürün satıyorum,reklam videolarını oraya yüklüyorum,insanlar sitemden ürünlerin ordaki video linklerinden bakıp alıyor.Şimdi bunlar bizim gibilerin de ekmeğinden etmiyorlar mı ?Ayıp yav ayıp..

Pek anlamadım ama arkadaşlar galiba youtube.com içinmi adsl parası veriyorsunuz anlayamadım Gerçekten.. Eyyer Oyleyse Saçma bence

Bizim çalıştığımız yerde Youtube bir nevi televizyon, vakit geçirebileceğimiz bir araç gibiydi kapatılması bu yönden kötü oldu. Ama bekleyin kısa bir zaman sonra açılacaktır. Geçmiş dönemde de kapatıldı ve sonra tekrardan açıldı.

www.youhide.com adresinden youtube adresini yazip girebilirsiniz

Bence Youtube'un Türkiye'de küçük bir şirket açmasının vakti geldi. Açacakları küçük bir Youtube noktası sayesinde sorunlarımızı yabancı dil gerektirmeden kendi dilimizle ifade edebiliriz ve bizden oldukları için, değerlerimizi bilen kişilerce videolar incelenebilir. Hatta bu durum iki taraf içinde karlı bir iş olabilir. Youtube, oluşturacağı bu küçük şirket ile Türkiye'dende reklam geliri elde edebilir. Tabi bunun için büyük teknoloji devlerimizin ön ayak olması gerekli. Başka bir şekilde bu tür sansürlere önlem alınamaz.

İyi de Goolgle'ın Türkiye ofisi uyuyor mu? Hiç mi HQ'yu arayıp '' ya şöyle bir durum var, ilgileniverin'' demiyorlar? Bu adamlar ne yapıyor bütün gün orda?

Anlamadığım nokta bu sitenin Türkiye den erişimine engel koyuyorsunuz, ya dünyanın diğer ülkelerinden bu siteye giriliyor. Ne anladım ben bu yasaktan. Yasaklayabiliyorsanız dünyadan erişimine yasaklayın. Bence siteye değil hakaret içeren link adresine ve çıkacak olan yeni versiyonlarına yasak gelebilirdi. Bunu ttnet kolaylıkla yapabilir.

youtube dün açıktı, bugün gene engellenmiş :)

Söz konusu site you tube'u açıyor; fakat video dosyaları görüntülenmiyor.

youtube un bı zararı olcakmı yasaktan..mlyonlarca vıdeou yu denetleyebılırmı,bole bı ımkanı vrmı..bole vıdeolar yne kondugunda her dfasında yasaklanıcakmı youtube..sdece ysagın mntıgını anlmaya clısıorum..blgılendrrsenız svınrım...

Bazı arkadaşlar TTnet'e kızmış. TTnetten Kurtulallım diyenler falan gördüm. Ama unutmayalım ki TTnet sadece yargı kararını uyguluyor. Kafadan bir yasak koymadı bu sitelere. Bence asıl sorun yargı kararını verenlerin uygulamalarında yatıyor. Yasalardaki saçma sapan hükümler de olunca kabak TTnet'e patlıyor. Telekomu sevdiğim falan yok ama bu konuyu da gözden kaçırmayalım. Burada aydın ve yenilikçi bir bakış açısıyla türkiyeyi yönlendirmesi gereken kurumların başında yargı geliyor bence.

ya youtubede o zaman sadece öyle videoları engellesinler.şimdi istedğimiz komik videolar..vs.nereden bulacağız anlamıyorum.

arkadaşlar bu işi birilerini suçlayarak çözemezsiniz. Hukuçuları yada telekomcuları topa tutarak bu iş yürümüyor. Youtube'la yapılan yazışmalarda youtube un biz sadece yayıncıyız yayınlanan video yayıncının sorumlulugundadır deyıp kendisini işin içinden sıydıgını biliyomusunuz. Hatta kacınız oturup okudunuz youtube un kullanıcı sozleşmesini ve kacınız farkettiniz siteye uye oldugunuz zaman orda sizin hayatınızı kaydırabilcek kurallar yazıldıgını. Yapmayın lütfen anlamadan dinlemeden konuşmayın. Atamıza laf eden site evet kapatılsın derim. Sizde alternatif bir ton site var onarı kullanın. Ne olcak anamızın karınında youtube mu vardı. Peki youtube böyle bir site yaparken bunun hukuki sorumlulukları oldugunu bilmiyormuydu. Biliyosa yayıncılık hizmeti veriyosa uluslararası yayıncılık yasalarına neden uymuyor. Çünkü elinde yeterli denetim / kontrol elemanı yok. Bu elemanları almıyor cunku ozaman kendi ceplerindne para çıkacak. Bu tarz spekülasyonlar ise kendisine bedeli odenemiyecek reklam oluyor. Kapatılsınmı Bence kapatılsın.... Biz onlara değil onlar bize muhtaç Ülkemiz youtube uen cok kullananlar listesinde. Paşalar gibi kaldıracak. İster Atamız olsun ister bi aşkası olsun bu sokaktaki bi insana bile yapılsa karşıyım. Millet bize sövsün siz destekleyin. Irkçı yada milliyetiçi bir adam değilim ama. Arkadaş yapanıda ""Kapatacaksın"" yapılmasına destek olanıda...

Saygılarımla

YouTube'a Girmek isteyenler YouTube'un IP Adresini Kullanabilirler.
Şahsen Denedim Videoları da Görebilirsiniz.
Aşağıdaki IP Adresini Adres Kısmına Yazınız.

http://208.65.153.253/

Şu dk itibariyel youtube yasağı kalkmıştır.

Youtube yeniden erişime açılmıştır herkese hayırlı olsun

neden yasaklanmisti gene merak ettim dogrusu.ben yurtdisinda oldugum icin neden yasaklandigini bilmiyorum

Her onurlu, haysiyetli insan gibi, ülkeler ve devletler de hakarete gerektiği gibi karşılık verir.

Gerekiyorsa erişimini yasaklar, gerekiyorsa çok daha ileri de gidebilir. Başta haysiyet sahibi bir hükümet varsa, uluslararası hukuk kurallarını işletebilir. Gerekirse egemen ülkeye karşı da hukuki, diplomatik, siyasi ve hatta askeri tedbirlere kadar başvurabilir.

O ülkenin haysiyet ve onur sahibi yurttaşları da buna destek verir. Hem de tek bir fire bile vermeden ve sonuna kadar.

Bu kadar basit... Gerisi boş laf kalabalığı.

Yok yutup sorumlu değilmiş, yok yayınlayan sorumluymuş, yok şöyle, yok böyle... İyi o zaman, çocuk pornosu da yayınlasın. Hiç kimse konusu suç teşkil eden yayınlara aracılık edip, sonra da "ben değil, koyan sorumlu" diyerek sorumluluktan sıyrılamaz.

Bizde uluslararası çapta yaptırım uygulatabilecek bir hükümet olmadığı için, mahkemeler ancak yurtiçi erişim yasağı koyabiliyor.

kardeşim yasak sadece sana uygulanıyor dünya alem zaten görüyor senin görmek istemediklerini. sen deve kuşu gibi başını kuma göm ben görmüyorsam kimse beni görmüyor san. e sana kolay gelsin ozaman

Devekuşu benzetmesini yapan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum, arkadaş yazmasaydı benzerini ben yazacaktım teşekkürler

Arkadaşlar yasaklamalarla kısıtlamalarla bir yere varamayız. Tüm dünyanın her şeyden haberi olacak ama bizim toplumumuzun hiç bir şeyden haberi olmayacak bu ne saçmalıktır allah aşkına. Madem böyle bir görüntü var sen güçlü bir hükümet olarak buna ulaşabilir gereken kişileri cezalandırabilirsin. Ha gücüm yok bir yaptırım yapamıyorum diyorsan bu yöntemlerle kimsenin türkiyede erişimini kısıtlama hakkına sahip değildir. Bizlerde bu tür görüntülerden rahatsızız ama bunun çözümü sadece bizleri yasaklayarak giderilmez.

Bu millete ne olmuş. Youtube denen siteye konulan videolar kontrol edilir bunu şuradan anlayabiliriz porno içerikli video göremezsiniz. Videoları yayınlamak onların elinde. Ya cok cahilsiniz yada atanıza gram saygınız yok.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play