YouTube için Google+ şartı kaldırıldı!

Google'ın duyurduğu bu önemli değişiklik, sosyal ağın son günlerine yaklaştığını gösteriyor!

Google+ profili açma şartı kalkıyor!

Google'ın yaptığı değişiklik sonucunda YouTube'a oturum açmak için artık Google+ profiline sahip olmanız gerekmeyecek. Benzer şekilde diğer Google hesapları da Google+ hesabını zorunlu kılmayacak.

YouTube, Gmail gibi Google hizmetlerini kullananlar, bugüne kadar bir Google+ profili oluşturmaları için zorlanmaktaydı. Sosyal ağın kullanıcı sayısını artırmak için kullanılan bu yöntem, birçok kullanıcının hoşuna gitmedi ve Google, sonunda pes etmek zorunda kaldı. Google'ın fotoğraf ve paylaşım bölümü başkan yardımcısı Bradley Horowitz, bir blog gönderisinde konu hakkında şöyle konuştu:

"İnsanlar bize tek hesap üzerinden tüm Google öğelerine ulaşmanın hayatı çok daha kolay kılacağını söylediler. Ancak kullandığınız tüm Google uygulamalarında Google+ profil kimliğinizin kullanılmasının anlamsız olduğunu da duyduk."

Google+ ilk olarak 2011'de reklam gelirlerini ve trafiğini giderek artıran Facebook'u duraklatmak amaçlı kullanıma sunulmuş, birçok çevre tarafından Mark Zuckerberg'in sosyal ağı karşısında gerçek bir tehdit olarak değerlendirilmişti. Ancak Google'ın milyonlarca kullanıcısını çeşitli yollarla sosyal ağa zorla üye yapma çabalarına karşın bu, gerçekleşmedi.

Google'ın bu son hamlesi, Google+'ı kendi başına bırakacak. Yani sosyal ağın diğer Google hizmetlerinin yardımı olmadan, kendi başına hayatta kalmayı başarması gerekiyor. Eğer bunu yapamazsa, Google'ın başarısız hizmetlerine karşı acımasız davranarak kapattığını, ortada gezmelerine pek izin vermediğini biliyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

zorla güzellik olmaz google amca

Google Play de indirdiğim bir uygulamaya not vereceğim. Zaten gmail e girmişim. Google' a login olmuşum. Daha da bana Google+ a üye ol diyor. Bu kadar itici birşey olamaz ki. İstemiyorum arkadaş zorla mı? Google+ olan yerden uzak durdum sırf bu iş yüzünden. Eninde sonunda böyle olacağı belliydi.

google gayet bu tarz konularda basit mantıkla çalışıyor. "denerim, tutmazsa kaldırır, daha farklısını ararım" bence denedi ve tutmadı. tutmayacağı da açıktı, ama en azından felsefesi gereği denedi.

Google+ yuzunden YouTube'ta ne efsane yorumlar silindi be...

adamlar bi türlü sosyal ağ kuramadılar önce orkun sonra google+ yok ağa yapamıyorlar

yalnız şeyi anlamadım youtube yorunlarını otomatik paylaş google+ özelliğinide kaldırmışlar.. youtube yorum yazarken yorumun sol altında çıkan kutucuk yok oldu.. kötü oldu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir