YouTube, TubeNinja'yı adeta tehdit etti!

YouTube üzerindeki videoları indirmeyi mümkün kılan TubeNinja, Google'dan sert uyarı aldı!

  • Cenk Atlı
YouTube, TubeNinja'yı mektupla tehdit etti!
İşte o mektup.

Kullanıcıların YouTube, Vimeo ve Vine gibi sitelerden video indirmelerine olanak tanıyan TubeNinja'ya önemli bir uyarı geldi. YouTube'un hukuki ekibi tarafından hazırlanan mektupta, söz konusu platformun kendi sitelerindeki içeriklerin indirilmesine olanak tanıdığı için Hizmet Şartları ilkelerini ihlal ettiği belirtiliyor.

Mektupta, YouTube'un bu koşullarının ihlal edilmeye devam edilmesi halinde TubeNinja'ya karşı yasal işlemlere başvuracakları da açıklanıyor. Diğer yandan TubeNinja'nın yalnızca Nathan adıyla bilinen sahibi YouTube'un bu doğrultuda yasal bir yaptırım hakkı olmadığını düşündüğünü açıkladı.

Zira Nathan'a göre TubeNinja'nın mevcut hizmet şartları kullanıcıların bu siteyi legal bir biçimde kullanmalarını temin ediyor. Nathan ayrıca Google'ın ayrıca Chrome üzerinden sunduğu birçok eklentinin de YouTube'dan video indirmeye olanak tanıdığına dikkat çekiyor. Bununla birlikte TubeNinja'nın YouTube'un API'ını kullanmadığını belirten kendi sitelerine benzeyen birçok sitenin 2008'den beri web üzerinde mevcut olduğunu hatırlatıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Adam iyi cevap vermiş...

google neden youtubedaki videoların kaydedilmesini istemiyor? reklam gösteremediği için mi?

@02 Haziran 2016 21:37 YouTube Red var onunla video indiriyorsun.

Kendi sitenin altına indirme linki koysan o tür sitelere veya programlara kimsenin ihtiyacı olmaz, zorunlu durumlarda offline izlemek zorundayım. Kendi adıma 500 video izliyorsam, 3-5 tanesini çoğunlukla iş amacıyla indirmek zorunda kalıyorum. Cebimizde Fiber kablo ve sınırsız kota ile gezmiyoruz. TubeNinja vb siteler haklıdır.

Ben. Gogle. İndirmek. İstiyorum. Ama. Benim. Play. Goglem. Bozuk. Bişey. Olurmu

@02 Haziran 2016 23:54 Bisey olmaz bence sana her şey mübah kardeş

@02 Haziran 2016 23:54 sen git iphone yada lumia al. Android sana göre değil. Ios ve windows phone sana göre kullanımı daha kolay olur. Açık kaynak sana göre değil

TubeNinja ekibine şunu öneririm: eski bir TubeNinja çalışanını Google ceosu yapsınlar, arama sonuçlarında Bing sonuçları gösterilmesini sağlasın. ve diğer para getiren bütün hizmetlerin her birini abuk sabuk mazeretlerle kapattırsın, 4-5 senede Google`ı satılacak duruma getirir.

@03 Haziran 2016 00:06 4-5 sene boyunca batırdıklarına rağmen şirkette kendini açık etmeyecek öyle mi.. Kimin o şirket, senin mi...

@03 Haziran 2016 00:06 Yazımın anlaşılmayıp eksi bombardımanına tutulacağını bilerek yazmıştım! :)

@03 Haziran 2016 08:49 Öyle batılan yığınla şirket var. Hatta birini söyleyeyim: Yahoo (zaten yazımda Yahoo`nun başına gelenleri yazmıştım).

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost