YouTube, yeni yorum sistemini kullanıma açtı!

YouTube, yorumların kalitesini artıracak bu önemli yeniliğini kullanıma sunmaya başladı!

YouTube, yeni yorum sistemini kullanıma açtı!
Küfüre son verebilecek mi?

YouTube, yaklaşık 1.5 ay önce sitedeki yorumlara çeki düzen vereceğini açıklamıştı. Ve şimdi yapılan açıklamada YouTube'un Google+ yorum sistemine geçiş yaptığı, yorumların tarihe göre değil alaka düzeyine göre sıralanacağı duyuruldu.

Video devi bu değişiklikle ilk bakışta görünen yorumların kalitesini artırmayı amaçlıyor. YouTube'a göre "iyi yorumlar", videoyu yapan kişiden, "popüler kişilerden" ve Google+'taki arkadaşlarınızdan geliyor. Yeni yorum sistemi, çok sayıda cevap alan, tartışmaların devam ettiği yorumlara da ağırlık veriyor.

Bir başka yenilik ise Google+ bağlantılarına tıklayarak çevrelerinizdeki kişilerle özel olarak mesajlaşmanıza izin veriyor.

Tarihe göre sıralamak da mümkün

YouTube'un yeni yorum sistemini sevmediyseniz, siteyi eskisi gibi en yeni yorumları en üstte görünecek biçimde ayarlayabiliyorsunuz. Bu yenilik, YouTube'da yorum yapmak için bir Google+ hesabına sahip olmanız gerektiği anlamına da geliyor.

Yenilik kademeli olarak sunulduğundan YouTube'a göre herkese ulaşması birkaç gün alabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Google You tube hesabı açan veya başka bir değişle Google hizmetini kullanan herkesi otomatik olarak Google'ın plus da dahilolduğu diğer hizmetlerinde de bir hesap oluşturmuş gibi gösteriyor ! Kişi adına otomatik hesap açmaya kadar vedırdılar.Bakalım ileride neler göreceğiz...

@07 Kas 2013 16:50 Klavyemdeki sorun nedeniyle yazım yanlışlarım olmuş. Beni mazur görün

Çok şükür! Google çok iyi bir karar vermiş kesinlikle.

Küfürlü yorumlara bu işlemin etkisi ne kadar olabilecek ki ? Belki %40 belki de %20 Bu kadar Troll'ün olduğu bir ortamda bu iş daha da zor.Sırf bu sistem çalışmasın diye saçma yorumlara katılan ve ya gerçek yorumları spam olarak işaretleyen sayısı çok. Bilge Baykuş

harika! artık daha az küfür görücez =)

Mobil konu başlığı Youtube küfrü çözdü ama konu ikide küfür içeren yorumların şikayet edilebileceği bile yazmıyor nasıl iş ?

Bu ulkede kufur etmeden bi kelime rahat olmuyor ki :D

aslında bunların hiçbirine gerek yok. yorum sistemini belli bir miktarın üstünde tutarak aylık veya yıllık abone sistemiyle paralı yaparsınız ipini koparan ve her önüne gelen gereksiz ve boş güruhlar dan da kurtulmuş olursunuz....

Ben küfürlü yorumları seviyodum abi :D

Google play dede yorumdan cok kufur var. Biktik bu tur insanlardan.

Google plus yakında kapanır, o zaman bununda bir kıymeti kalmaz. Facebook fanı filan değilim bu arada hesabım bile yok.

@08 Kas 2013 10:42 Google+ kapanır mı? Android varken ve herkes gmail/Google hesabı ile android kullanıyorken Google+ kapanamaz. Ayrıca Google+'ı aktif olarak kullanan birisi olarak facebook gibi abuk sabuk reklam ya da gereksiz işler mekanı değil. Ciddi anlamda işi bilen insanlar tarafından kullanılan bir alan. Hele ki Linux ve açık kaynak geliştiricileri için mükemmel bir alan.

@08 Kas 2013 12:23 google plus asosyal arkadaşların takıldığı bir sosyal ağ "maalesef".

filimler kısa 404 diyor yani hata veriyor ve yaş sınırı istiyor masa üstü sonra izle diyor hic hoşuma gitmiyor

Youtube sosyal anlamda bitmiştir. Aha buraya yazıyorum. Artık eski popülerliği kalmayacak.

çok iyi bir gelişme

ben yorum yapamaıyorun

youtube sayfamda hiçbir yorum gözükmüyor ?? iki senedir çözüm bulamadım ??

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir