Zuckerberg: O kadar da zengin değilmiş!

Facebook'un patronu Mark Zuckerberg, aslında hiç de sandığımız kadar zengin değilmiş...

Zuckerberg: O kadar da zengin değilmiş!

Hüseyin Cem Köylü

Facebook'un kurucusu ve CEO'su, şirketin halka arzı işlemleri başlangıcında şahsi servetini duyurdu ama Bloomberg Milyarderler Top 20 listesinde kendine yer bulamadı. 20 kişilik listenin 9 sırasını Amerikalı zenginler oluşturuyor. Bunlardan en bilineni olan Bill Gates, 62.4 milyar dolarla listenin ikinci sırasında yer alıyor.

Listenin başında ise 68.5 milyar dolar servetiyle America Mobil SAB'ın sahibi Meksikalı Carlos Slim yer alıyor. Slim bu serveti elde edinceye kadar çok çalışmış ve şu an 72 yaşında. Listenin sonunda ise L'Oreal'in yüzde 31 hissesinin sahibi 89 yaşındaki Liliane Bettencourt yer alıyor.

Zuckerkerg'in servetinin daha yüksek olarak açıklanması bekleniyordu fakat 20 milyar dolar bile çok büyük bir rakam; özellikle de Zuckerberg'in, listenin geri kalanlarından 3'te1, 4'te1 yaş daha genç olduğunu göz önünde bulundurursak... Bu servet ona, hayatını yaşaması için yeter de artar bile.

Mark Zuckerberg'in serveti 20 milyar dolar... Tabi Facebook'un halka arzıyla beraber Zuckerberg'in servetinin de büyümesi ihtimali oldukça yüksek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bu servet ona, hayatını yaşaması için yeter de artar bile.
Katılıyorum.

çok fakirmiş :D

Çok fakirmiş canıııımm:)))

aslında fakirmiş 20milyar dolar neki canım

Hakikaten yahu o kadarda zengin değilmiş bu genç!Olurda daha kötü duruma düşerse aramızda para toplayıp yollarız sevinir gariban!!!!

2010 yılında sayın Zuckerberg servetini tam hatırlamasamda $6-7 milyar civarında açıklamıştı. 2011 sonlarında servetini 2 katına çıkardığını $13 milyar yaptığını okumuştum ve birkaç ay sonra $20 milyar olduğunu öğreniyorum. Milyarder olalı 7-8 sene falan oldu galiba bu kadar kısa sürede servetini böyle artıran biri için böyle bir başlık ayıp olmuş bence. Üstelik facebook un alacağı daha çok yol var, yakın bir gelecekte ilk 20 ye de girer üzülmeyin.

Ben düşük deyince 1000- 2000$ bekliyordum. xD Daha ne istiyor. Altından buzdolabı mı?

benim o kadar param olsa faceyi bırakır giderim lost gibi bir adaya tatil yaparım ölene kadar

bu para torunlarının torunlarına kalmayacak ne yazık sadece adamın hayatına yeter bu para::D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir