Zuckerberg'den müslümanlara destek mesajı!

Facebook CEO'su Zuckerberg, gündemi sarsan Müslüman karşıtı açıklamalara karşı harekete geçti!

  • Onur Seven
Zuckerberg'den müslümanlara destek mesajı!

Amerikan siyasetinde tartışmalı bir haftayı geriden bıraktıktan sonra Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, dünyadaki müslümanlar için bir destek mesajı paylaştı.

Çarşamba günü kısa bir mesaj yayınlayan Zuckerberg, Facebook'ta müslümanlara "huzurlu ve güvenli bir ortam" sözü verdi. Facebook CEO'su isim vermese de bu sözleriyle ABD başkan aday adayı Donald Trump'ın "Müslümanların ABD'ye girişi yasaklansın" açıklamalarını eleştirdi.

Zuckerberg kaleme aldığı destek mesajında "Bir Yahudi olarak ailem bana tüm topluluklara karşı yapılan saldırılara karşı ayağa kalkmam gerektiğini öğretti" dedi ve ekledi: "Bir saldırı bugün size karşı olmasa bile herhangi birinin özgürlüğüne gelen saldırı zamanla herkese zarar verecek."

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yav bırak, yemezler zükerberg. Sırf müslümanlar protesto için facebookta hesap kapatırlar da, kullanıcı kaybederim diye endişesi var. Tamamen duygusal olduğunu, bizzat facebooku beraber kurduğu kişilere sorabilirsiniz..

@10 Aralık 2015 19:12 yemedigine gore kapatirsin artik

müşteri kaybedecek çakal 1 milyar müslüman var dünyada sevdiğinnden mi

olması gereken açıklama bu zaten.donald trump denen dengesizin teki zaten

Paranın dini imanı olmaz! Müslümanlara en az bir sıradan Amerikalı kadar antipati ile baktığına kuşkum yok! Paranın dini imanı olmaz. Demografik Müslüman nüfusu ve Facebook kullanıcı sayısı göz önünde bulundurulursa, Zulu kabilesine de sahip çıkar, Ateistede, cebinde para olan müşteri kraldır, Facebook kullanıcısı da altın yumurtlayan tavuk! ABD hükümeti müslümanlara tavır alsa destek istese, en büyük bağışı böyleleri yapar! Kapitalizm sen ne iki yüzlüsün!

Türk aklı (müşteri kaybedecekde ondan) O zaman facebook yerine başka bir sosyal ağ kullansanız iyi olur bizde yapabiliriz bir sosyal ağ ama kullanmassınız dimi. Sonrada bağımlısı olduğunuz facebook kurucusu markı kötülersiniz.

@11 Aralık 2015 15:10 Aklınıza ilk gelen demogojiyi ile yorum yazmışsınız! Zuckerberge eleştiri getirenlerin Facebook kullanıcısı olduğu sadece varsayımdır, kabul edelim aynı zamanda da kullanıcı olsun, ne yapsın minnettarlık duygusu ile gerçeği ve fikrini söylemesin mi? Yerli Sosyal ağ girişimlerine kimse rağbet göstermiyor çünkü küresel ölçekli yaygın olamaz, ülkemizin iletişim hali ortada, en ufacık tepelere dokundurdun mu, anında yasaklanır, yazdıklarınız silinir, IP adresi yargısız verilir

Yorumlar efsane. Adam açıklama yapmasa kimsenin aklına gelmez ne Facebook ne de Mark ama açıklama yapınca müşteri kaybedecek diyorlar. Böyle saçma bir mantık ne gördüm ne de duydum tebrik ediyorum

Sen de yorum yaz