Zuckerberg'in Mesajları Gelen Kutunuzdan Silindi!

Facebook Messenger'da yazdığınız şeyler olduğu yerde kalıyor; ancak CEO Mark Zuckerberg'in bakın nasıl bir "yeteneği" var!

  • Zeynel A. Öztürk
Zuckerberg'in Mesajları Gelen Kutunuzdan Silindi!

Yıllar önce aldığınız Facebook mesajlarını hatırlıyor musunuz? Gelen kutunuza baktığınızda muhtemelen hepsini yerli yerinde bulacaksınız. Tabi bunlar CEO Mark Zuckerberg'ten gelmiyorsa.

Facebook, TechCrunch'a göre Zuckerberg'in gönderdiği mesajları başkalarının gelen kutularından sildi.

Facebook Messenger'ı kullananların çoğu, mesajları sadece kendi gelen kutumuzdan silmekle yetiniyor. Bunu yaptığınızda başkalarına gönderdiğiniz mesajlar, alıcıların gelen kutularından kaldırılmıyor.

Facebook ise CEO'nun mesajlarını güvenlik için sildiğini itiraf etti. Böylece Zuckerberg'in mesajlarının Snapchat'teki mesajlar gibi belirli bir süre geçtiğinde kendi kendine silinebildiğini gördük.

Bir Facebook yetkilisi epostayla yaptığı açıklamada, 2014'te Sony Pictures'ın epostalarının hesaplarının hack'lenmesinin ardından "yöneticilerinin eposta iletişimlerini korumak üzere" bazı değişiklikler yaptıklarını söyledi. Bu değişikliklere Zuckerberg'in mesajlarını "tutma" süresinin kısaltılması da dahildi.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play