Gigabyte GA-P55-UD4 incelemesi Gigabyte GA-P55-UD4: i5'i taçlandırın

CHIP ONLINE Notu
85
  • Başarılı soğutma
  • Kararlı çalışma
  • SLI ve CrossFireX
Özetle

Bütçeniz Core i7 için yeterli değilse Gigabyte'ın P55 çözümlerinden faydalanarak ufak bir hız aşırtma ile i5'ten i7 performansına ulaşmak mümkün.

Core i5 işlemcinizden en yüksek performansı alabilmek için ideal.

Gigabyte'ın P55 serisindeki yeni anakartlarından biri olan P55-UD4 firmanın artık birçok anakartında kullanmaya başladığı PCB'de 57 gram bakır tabaka içeren bir model. Bu sayede anakartın daha serin kalmasını sağlayan Gigabyte, kararlı bir çalışma vaat ediyor. Öte yandan ürünün mosfetleri, kuzey ve güney köprüsü de başarılı bir soğutma ile donatılmış. Kartın teknik özelliklerine bakacak olursak Intel P55 yongasetiyle birlikte LGA 1156 yuvasına sahip olduğunu görüyoruz. Ekran kartı konusunda da kullanıcılara yüksek performanslı sistemler kullanmasına olanak tanıyan firma hem CorssFireX hem de SLI desteği için biri x8 hızında çalışan çift PCI Express x16 slot sunmayı da ihmal etmiyor. Kartın bağlantılarına baktığımızda iki tanesi eSATA olmak üzere toplam 10 adet SATA diski anakarta bağlayabildiğimizi görüyoruz. Arka panelde ise 8 adet USB yuvası, koaksiyel ve optik ses çıkışları, iki adet firewire, bir adet Gigabit Ethernet yuvası, 8 kanal ses girişi ve bir adet de ortak klavye/fare yuvası yer alıyor. Son olarak anakartın üzerinde yer alan 4 adet DDR3 bellek yuvasına 2200 Mhz hızında 16 GB'a kadar çift kanallı bellek kitleri takmak da mümkün.

Gigabyte GA-P55-UD4 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Gigabyte GA-P55-UD4
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 85
Üretici Gigabyte
Teknik Detaylar
Form faktör ATX
Yonga seti Intel P55
İşlemci yuvası Core i5 LGA 1156
Depolama arabirimi SATA II
Bellek yuvası DDR3 2200+
Yuva sayısı 2 x PCIe 2.0 x16, 3 x PCIe x1, 2 x PCI

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

500TL ana karta vereceğiz işlemcide uçuk e ddr3 ram, iyi bir de ekran kartı gerek tabi güçlü ve ergonomik bir kasası olmalı vay vay vay lotoyu bekleyelim...

O paraya AMD Phenom 2 islemci ve anakart alirsin. :s Cok para imis gercekten.

şahsen bu anakarta sahibim.i5 işlemciyle birlikte, ocz 1600 mhz 2 adet 2 şer gb lık ramler var. palit gts 250 1gb 256 bit ekran kartı takılı. alabildiğim performansın 17 den farksz olduğunu düşünüyorum. tavsiye kesinlikle ederim.

Sen de yorum yaz

Turhost