Microsoft Microsoft Reclusa incelemesi Razer'ın katkılarıyla

CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün seçimi
Özetle

Hem masaüstü hem de oyun amaçlı kullanım için düşünülmüş olan Reclusa, aynı zamanda ergonomisiyle de sağlığınızla dost.

tasarımıyla dikkat çekiyor.

Microsoft ve Razer'ın ortaklaşa geliştirdiği oyuncu klavyesi Reclusa, ilk bakışta tasarımıyla dikkat çekiyor. Mavi LED arka aydınlatmaya sahip olan klavye, özellikle Doom veya F.E.A.R. gibi korku dolu oyunları az ışıklı veya hiç ışık olmayan bir ortamda oynamak isteyen oyuncuların beğenisini kazanacaktır. Söz konusu oyun olduğunda saniyelerin hatta saliselerin dahi önemli olduğunu bilen Razer, Hyperesponse teknolojisi ile tuşlara bastığınızda mümkün olan en düşük gecikme süresini elde etmenizi sağlıyor. Yoğun klavye kullanılan StarCraft gibi oyunlarda bu farkı daha iyi anlamak mümkün oluyor. Tuşlar konusunda da farklılığa giden firmaların, klavyeye iki adet 360 derece dönebilen tuş yerleştirdiklerini görüyoruz. Tuşlardan biri ses kontrolü sağlarken diğeri de yakınlaştırma ve benzeri işlemler için kullanılabiliyor. Yine her iki tarafta bulunan Bumper tuşlarına farklı işlevler atayarak masaüstü kullanımda kolayca istediğiniz işlemci gerçekleştirebiliyorsunuz. Oyunlarda kullanmak üzere ise klavyede altı adet programlanabilir tuş daha yer alıyor. Son olarak klavyeyle farklı oyunlara ait birden fazla profil oluşturabileceğinizi de belirtelim.

Microsoft Microsoft Reclusa Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Microsoft Microsoft Reclusa
Ürün Türü Klavye
CHIP Online Notu 85
Üretici Microsoft
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0, Altın kaplama
Arka aydınlatma Mavi LED
Ayar tuşu 2 adet Jog
Boyutlar 551x 236x 61mm (UxGxB)
Bileklik Ayrılabilir
Diğer 6 Programlanabilir oyun tuşu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Güzel bir klavye ama space tuşu küçük geldi bana... tasarım olarak güzel gecikme süresisin az olmasıda iyi birşey..

Tuş aydınlatma olayı güzel tasarlanmış. Buradaki resimlerde belli olmuyor Google görsellerde aratınca gece çok şık durmuş

Klavyenin siyah kaplamasi cok parlak, klavyenin aydinlatmasi var ama monitorun isigi klavyeden yansidigi icin karanlikta tuslar pek okunmuyor oyunlarda fazla acik renk isik olmadigindan sorun olmaz heralde, birde tus aralarindan isik gozukmese super olurmus. Bendeki reclusa ingilizce versiyonu herhalde turkcesi yoktur, daha rahat kod yazabilmek icin aldim turkce klavyede parantez isaretlerini yazmak cok zor ellere akrobatik hareketler yaptiriyor.

Sen de yorum yaz