TP-Link TP Link TL-WN7200ND incelemesi Mükemmel kapsama

Oynat TP Link TL-WN7200ND Sökülebilir harici anteni ile kapsama alanını siz belirleyin.
Internete bağlantısı olan bilgisayarınızda sürücü CD'sine gerek kalmadan kurulabiliyor.
CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Dizüstü bilgisayarınızın dahili adaptörü yetersiz kalıyorsa TL-WN7200ND, harici 5dBi anteni ile bu sorunları tarihe gömüyor.

Sökülebilir harici anteni ile kapsama alanını siz belirleyin.

DataStar tarafından test merkezimize gönderilen TP-Link'in TL-WN7200ND model kablosuz USB adaptörü ilk olarak üzerindeki harici 5dBi gücündeki anten ile dikkat çekiyor. Daha önce Test Merkezimize konuk olan rakiplerine kaşın TL-WN7200ND, hem uzatma kablosu hem de istasyon ayağına sahip. Yaptığımız denemelerde dizüstü bilgisayarımıza dâhil olan ağ kartına göre çok daha iyi sonuçlar elde ettiğimiz ürünün anteni gayet başarılı. Bu bağlamda 7 adet kablosuz ağ algılayabilen dizüstü bilgisayarımızın dâhili adaptörüne karşın TL-WN7200ND, 11 adet kablosuz ağ tespit edebildi. RP-SMA arabirimi ile bağlı olan bu anteni isterseniz çıkartıp daha yüksek bir dB değerine sahip anten ile değiştirebilirsiniz fakat buna ihtiyacınız olacağını pek sanmıyoruz. Öte yandan tak-çalıştır özelliğini destekleyen ürün, internete bağlantısı olan bilgisayarınızda sürücü CD'sine gerek kalmadan kurulabiliyor. Kutu içeriğinde ise kullanma kılavuzu, USB uzatma kablosu ve 5dBi anteni yer alıyor.

TP-Link TP Link TL-WN7200ND Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link TP Link TL-WN7200ND
Ürün Türü Ağ Adaptörü
CHIP Online Notu 85
Üretici TP-Link
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
Kablosuz standardı 802.11b/g/n 150 Mbps
Frekans aralığı 2.4-2.4835GHz
Çalışma modları Ad-Hoc, Altyapı, Soft AP
Güvenlik 64/128/256 bit WEP, WPA/WPA2
İşletim Sistemi XP/Vista/7 (32&64 Bit)

Alternatifleri

Ürünün 39 dolarlık fiyatını pahalı bulduysanız yine firmanın harici antenli fakat daha uygun fiyatlı TL-WN422G modelini tercih edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

çipseti nedir ?

1 ay önce 80 tl'ye satın aldım.alt çapraz kat komşumdan ''zayıf'' olarak aldığım sinyal gücü '' çok iyi'' seviyesine çıktı.internette film,müzik vb.dosyaları indirme hızı 120'nin altına düşmedi.Teknololojik terimlerden anlamıyorum ama, ihtiyacı olanlara kullanmalarını öneririm.erkal

evet bende merak ettim acaba çip seti nedir?

ne kadar mesafe çekiyor acaba ?

süper herkese tavsiye ederim

3 katlık mesafede çok net ve kesintisiz bağlantıyı sağlıyorum (aynı binada modem zemin katta benim pc 3 katta)
yanlız sokağın karşısındaki yine zemin katta olan modemi çok zayıf görüyor ve sürekli kesiliyor

anteni yeni aldım daha önce komşudan aldıgım bi anten vardı onu denedm. 5-6 modem buldu ama bu tam 14 adet modem buldu duvarları delip geçiyo süper tavsiye ederm.

Sen de yorum yaz

Turhost