Tunçmatik Digitech 700 incelemesi Hesaplı ve USB destekli bir KGK

Digitech 700 VA güç kaynağı (ups) sayesinde, bilgisayarınız hasar görmesin.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
Tunçmatik firmasının yeni ürünlerinden biri olan Digitech 700 VA kesintisiz güç kaynağı (ups), özellikleriyle göz dolduran bir ürün. Türkiye'nin ilk USB üzerinden UPS yazılımı bağlantısı yapılabilen ve kolay kurulumu sayesinde son kullanıcıya da hitap eden Digitech 700 VA ile bilgisayarınızı ani voltaj değişiklikleri ve elektrik kesintisi sonucu oluşabilecek hasarlardan koruyabilirsiniz.
Tunçmatik Digitech 700 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Tunçmatik Digitech 700
Ürün Türü Güç Kaynağı
CHIP Online Notu 68
Üretici Tunçmatik
Teknik Detaylar
Sıcaklık 0 - 37° C
Voltaj 220 V± 25%
Teknoloji Line - Interactive
Transfer süresi 4 ms.
Şarj süresi 8 saat (Nominal kapasitenin %90'ına)
Priz tipi Topraklı priz
Gürültü <45db
Boyutlar (DxExY) cm 22x9.5x22
Ağırlık (Net / Brüt) kg 5.5 / 6
Akü Tam bakımsız kurşun asit UPS aküsü

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

alet güzelmiş ama bilgisayarı 6 7 dakka idare eder

yok valla 1 yıldır kullanıyorum sadece pc bağlı. hiç bir koruma sağlamıyor. elektrik kesinilince lamba bağlıyorum sadece hehe.

1 sene önce hızlısistemden 1200 va lık aldım 3 ay sonra garantiye gitti 1 ay sonra geri geldi 2 hafta sonra geri gitti tekra geldi arıza giderilmemiştitekrar gitti ve 30 iş günü sonunda iade aldılar bende kurtuldum arızası elektirik kesildğinde garip gürültüler çıkarması, elektirik kesidiğinde düşük voltaj çıkması 145v gibi artık kimseye bu markayı tavsiye etmem.

kendime kesintisiz güç kaynağı almayı düşünüyorum ama bu yorumlardan sonra kafanda soru işaretleri oluştu

Kötü de olsa, tecrübelerini burada bizimle paylaşıp, uyaran arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ederim. Valla uyarmasalar neleri gözü kapalı alıcaz... :)

Bende de bu UPS'lerin bilgisayarımızı voltaj dalgalanmalarından kesin koruyacağı gibi bir kanaat oluşmuştu. Ama kullanarak deneyenler pek öyle söylemiyor.

Line - Interactive özelikte kaliteli bir marka KGK ile hiç bir sorun yaşamazsınız. Ben yaklaşık 3 senedir kullanıyorum hiç bir problemim yok. Bura dikkat edilecek nta en az 1100 VA olmalı ve de ne idiğü belli olmayan kıytırık markalar alınmamalı ve off line olmamalı line interaktif özellikte olmalı.

ben 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum.

Biraz şans, birazda kullanma bilgisi! Bu markanın 900VA eski line interactive modelini 3 yıldır sıkıntısız kullandım, elektrik kesilince, açık programları kayıt edip bilgisayarımı 1-2 dakikada kapattım. Hala ilk günkü gibi çalışıyor! Ama artık tam sinus dalga çıkışı veren, double conversion KGK'lar yeni Bilgisayar Güç Kaynakları için şart!

yorum yapan herkese teşekkürler. ama herkes ups lerin bir işe yaramadığı gibi bi hava estiriyor yorumlarında. madem bi işe yaramıyor neden üretiyorlar bunu? veya her marka alınmaz şunu al diyen birine de rastlamadım. kullananların yazdıklarını okuyorum belki bir belki iki kişi iyi yorum yapmış. yani kısıcası ups almaya çekiniyorum.

Yapılan son yorumlarda olumlu görüşler belirtilmiş. Parası da önemli değil, hangi markayı seçmeliyiz, sorun burada...

Güç kaynağından önce korumalı priz kullanmak cihazın ömrünü kesinlikle uzatacaktır. Ben senelerdir hep priz hem KGK ürünlerini birlikte ve ayrı olarak kullandım, en güzel yolu dediğim şekilde kullanmak bence. Mevcut şebekelerle KGKlar birer zorunluluk, voltaj dengelemesini de iyi beceriyorlar.

Full Power kullanıyorum gayet memnunum herkeze öneririm.. Bunun fiyatı uçuk hiç değmez..

Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum.Elektrik kesilince şarjı bitmeden otomatik bilgisayarı kapatıyor.Benim gibi bilgisayarını açık bırakıp gidenler için çok iyi bir özellik.Fiyatını kesinlikle hak ediyor...

Cihazı tanımıyorum ve açıklama çok yetersiz ürünü kötüleyemem lakin gerçek sinüs dalga verebileceğindem emin değilim ayrıca voltaj dalgalanmalarından korunmak için çok iyi sarımlar gerekmekte. Yine de iyi incelemek gerek.

tunçmatikler çok çabuk bozuluyor tavsiye etmem.İnanmayanlar forum sıtelerınde dolaşsınlar cok şikayetçi olan var

Qcm markadan vazgeçmeyin derim

kimseye önermiyorum.yerli malı kullanmalı ama insan parasının karşılığını da ister gayet normal.aldıgımda içinden ne bir usb kablosu çıktı ne de cd falan.ilk bir kaç ay düzgün çalışıyor tabi elektrikleriniz hiç gitmezse. ama elektrikler bir kaç kez gidince sapıtıyor.bunun yanında o hep bilindik lafları duyabilirsiniz kullanıcı hatası vs vs ... elinizi bile sürmeyin derim..

ürünü 2 ay önce aldım arkadaşların söylediği gibi hiç bi sorunla karşılaşmadım şebeke voltajı 234-237 olduğunda otamatik olarak 220 ye düşürüyor. bu güne kadar hiç bi elektrik kesintisini kaçırmadı, 300watt psu p4 ht 3.00ghz, 256mb400mhz ekrankartı, 7200hdd, 19' lcd ekranı 20 dakika (%40-60 yükte) taşıyor. Elektrik kesildiğinde pc başında değilseniz dosyalarınızı kaydetip pc yi ve kendini kapatıyor. Ben memnunum...

Sen de yorum yaz