Oynat 64 model antika modem Dünya üzerindeki en eski modemlerden biri "Model A" 1964 yılında üretilmiş ve hala çalışıyor!

64 model antika modem

Dünya üzerindeki en eski modemlerden biri "Model A" 1964 yılında üretilmiş ve hala çalışıyor!

Bir teknoloji meraklısı olan Casey veya daha çok tercih ettiği ve internet üzerinde tanındığı adıyla Phreakmonkey adlı bir kullanıcı geçtiğimiz günlerde eski donanım koleksiyonun en değerli parçası olan bir modemin görüntülerini internette paylaştı. Casey'nin tanıttığı modem bir "Model A". Tam 45 yıl önce, 1964 yılında üretilmiş olan modem bugün hala çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

video yüklenemedi uyarısı veriyor.

cihaz çok otantik ama adam iki saat çene yapmaktan aksiyonu göremiyoruz..

bu adam bu modemi böyle hırpalamaya devam ederse fazla yaşamaz, tek eliyle ordan oraya savurmalar, kabloları takarken makineyi bi oraya bi buraya savuruşu falan, abicim çalıştır tabi süperde, biraz nazik olsan kabloları takarken yerini değiştirirken falan (:

Aklıma 1999'daki ilk Matrix geldi. Neo'nun Matrix'ten çıkarılmasındaki sahne.

off mükemmeldi ya :D 40+ kuşağın görmesi lazım :D

Bunda bir yanlışlık var bildiğim kadarıyla İnternet 70lerde amerikada üniversiteler arasında kullanılmaya başladı. Öncesine sadece askeri çalışmalar vardı. Standartların gelişmesi ise 80lerde oldu. Bu cihaz neredeyse verilen tarihten 25 yıl sonrasının standartlarını taşıyor.

msdos ta chat yapıyolardı heralde :D

sinyal sesi ile data akışı mı oluyo yani acayip bi durum

Sen de yorum yaz