Oynat Kara Şövalye Yükseliyor [HD] Christopher Nolan'ın Batman üçlemesinin destansı finalinin ilk fragmanı.

Kara Şövalye Yükseliyor [HD]

Christopher Nolan'ın Batman üçlemesinin destansı finalinin ilk fragmanı.

Başrolde Oscar® ödüllü Christian Bale ("Dövüşçü/The Fighter") yine iki karakteri birden- Bruce Wayne/Batman'i canlandırıyor. Filmde aynı zamanda Anne Hathaway, Selina Kyle rolünde; Tom Hardy, Bane rolünde; Oscar® ödüllü Marion Cotillard ("La Vie en Rose"), Miranda Tate rolünde; ve Joseph Gordon-Levitt, John Blake rolünde yer alıyorlar.

Başrollerine geri dönen diğer isimlerse şöyle; Oscar® ödüllü Michael Caine ("The Cider House Rules") Alfred'i; Gary Oldman, Müdür Gordon'ı; ve Oscar® ödüllü Morgan Freeman ("Milyonluk Bebek/Million Dollar Baby") Lucius Fox'u canlandırıyor.

Senaryo Christopher Nolan ve Jonathan Nolan tarafından yazıldı, hikaye ise Christopher Nolan & David S. Goyer'a ait. Filmin yapımcıları, daha önce de "Batman Başlıyor/Batman Begins" ve gişe rekoru kıran "Kara Şovalye/The Dark Knight" için bir araya gelen Emma Thomas, Christopher Nolan ve Charles Roven. Yönetici yapımcılar ise Benjamin Melniker, Michael E. Uslan, Kevin De La Noy ve Thomas Tull, ortak yapımcı Jordan Goldberg . DC Comics'in yayınladığı çizgi roman karakterlerine dayanıyor. Batman, karakteri ise Bob Kane tarafından yaratıldı.

"Kara Şovalye Yükseliyor" un kamera arkası ekibinde, uzun zamandır beraber çalışan ve "Kara Şovalye" filminde de beraber çalışmış olan ekip tekrar bir araya geldi. Ekipte Nolan'ın "Başlangıç/Inception" filmi ile yakın zamanda Oscar® kazanan görüntü yönetmeni Wally Pfister, yapım tasarımcısı Nathan Crowley; editör Lee Smith; ve Oscar® ödüllü kostüm tasarımcısı Lindy Hemming ("Topsy-Turvy") yer alıyor. Ayrıca, "Başlangıç/Inception" filmindeki efektleriyle Oscar® kazanan Paul Franklin ve Chris Corbould görsel ve özel efektler süpervizörü görevini üstleniyorlar. Müzikler Oscar® ödüllü Hans Zimmer'a ait ("The Lion King").

Çekimlerde Christopher Nolan IMAX® kamerasını IMAX ile çekilmiş en büyük filmlerin biri olarak bilinen "Kara Şovalye" filminden daha geniş çapta kullanıdı.

Çekimler üç ayrı kıtada gerçekleşti; Amerika'da Pittsburgh, New York ve Los Angeles şehirlerinde, Hindistan, İngiltere ve İskoçya'da.
Legendary Pictures işbirliği ile Warner Bros. Pictures "Kara Şovalye Yükseliyor" filmini sunar. 20 Temmuz 2012 tarihinden itibaren gösterime girmeye başlayacak olan filmin dağıtımcılığını bir Warner Bros. Entertainment şirketi olan Warner Bros. Pictures gerçekleştirecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

mutlaka gidecem

Final olmasına üzüldüm yahu.. Christian Bale'i Batman rolüne çok yakıştırmıştım, keşke onu bu rolde son kez görmek zorunda kalmasaydım.

kesin gidicem filme kaçmaz.. ama şu bane nin batman den küçük olmasını anlamış değilim.. bakalım nolan neyin peşinde

işte izlenilesi bir film.. seyredilesi bir film.. merak ediyorum o biçim... gerçi afişinde ki intizam, afişinde ki harikuladelik filim hakkında yeterli ipucunun veriyor.. ya bu fragman..?! nefis.. bu nolan, bu işi biliyor azizim.. biliyor ve sadece işini yapıyor.. bize de sadece izlemek düşüyor.. zerre endişe taşımadan..

Heath Ledger (Joker)'siz bir Batman filmi, The Dark Knight'ın başarısına rağmen, anca Batman: Begins kadar başarılı olabilir. Ve ikinci filmde Joker ölmüyordu acaba yeni bir Joker olacak mı? Olmasa daha iyi bence performans açısından :)

Bakalım Bane çizgi romanda olduğu gibi Batman'in omuriliğini kıracak mı?

Joker gercek hayatta öLdü

Sen de yorum yaz