Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Windows XP'nin Açılış Ekranını Değiştirmek

Oluşturduğumuz Temayı Açılış Ekranı Yapmak

WINDOWS XP'NİN AÇILIŞ EKRANINI DEĞİŞTİRMEK
9- Giriş ekranının ortasındaki resmi değiştirmek için, öncelikle "Elements" panelinde yer alan "Center Panel" seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra "Properties" panelin-deki "Picture" satırını bulun ve sağındaki küçük düğmeye basın. Karşınıza "Edit Picture" başlıklı yeni bir pencere gelecektir. Sağ bölümde göreceğiniz "Browse" düğmesinin yardımıyla sabit diskinizde kayıtlı olan farklı bir resmi seçme ve kullanma şansına sahipsiniz.

10- Arka planda kullanacağınız resmi seçtikten sonra "OK" düğmesine tıklayarak yapılan çalışmanın önizlemesine göz atabilirsiniz. Bu noktada "Edit" düğmesine basarak resim üzerinde ufak değişiklikler yapabileceğinizi de hatırlatalım. Tabii değişikliklerin çok kapsamlı olmayacaklarını da asla aklınızdan çıkarmayın.

11- Şimdi sıra arka plan renklerini değiştirmeye geldi. Bunun için değişiklik yapmak istediğiniz bölümü sağ kısımdaki panelden seçin. Ardından seçili maddenin sağındaki renkli düğmeye tıklayın. Karşınıza bir renk paleti gelecektir. İstediğiniz rengi seçin ve "OK" düğmesine basın. Aynı şekilde yazı tipi ve yazı büyüklüklerini de değiştirebilirsiniz.

12- Kendi temanızı kaydetmek için, araç çubuğu üzerinde bulunan ve üç adet A harfi ve bir renk paleti ile işaretlenmiş olan düğmeye tıklamanız yeterli. Kaydettiğiniz temayı dilediğiniz zaman farklı bir temayla değiştirebilir, daha sonra tekrar aynı temaya geri dönebilirsiniz.
DEVAMI:Bilgi: Geri Dönmek İsterseniz
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • evet çok güzel deneyin

  Ziyaretçi
  27 Nis 2013 14:37

 • arkadaşlar w 7 de bunu yapmak kolay ama xp de çözemedim.

  Ziyaretçi
  15 Kas 2012 18:24

 • yha ben kendime ait temalı bir win xp cd oluşturmak istiyorum n lite diye bi program var ama ben o programla tema ve program entegre edemiyorum bunların nasıl yapıldığını bilen varsa lütfen yorum yazsın

  Ziyaretçi
  26 Ağu 2012 13:19

 • arkadaşlar ben gadgets buldum ve winxp/Vista/win7'lerde çaılışyor vista tarzı gadgetsler vardı vede vista inspirat2 çok güzel teşekkür ederim

  Ziyaretçi
  13 Ağu 2012 23:33

 • nasıl yapacaz

  Ziyaretçi
  19 May 2012 08:59

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar