Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Tarih ve Saati Ayarlamak

Saat Dilimi

Tarih ve Saati Ayarlamak
SAAT DİLİMİ

Ana ayar penceresinin üst kısmındaki sekmeler mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Eğer "Saat Dilimi" sekmesini tıklarsanız saat dilimi ayarlarını da yapmanız mümkündür. Bulunduğunuz saat dilimi, bir dünya haritası eşliğinde sunulan listeden değiştirilebilir. Böylece eğer bilgisayarınızla seyahat etmek ve farklı saat dilimlerinde olan bölgelerde bulunmak durumundaysanız, her seferinde doğru saati ayarlamak zorunda kalmazsınız. Tek yapmanız gereken, bulunduğunuz bölgeyi seçmektir. Böylece saatiniz de doğru olarak ayarlanmış olur.

Saatinizi yaz/kış uygulamasına göre düzenlemek konusunda hassassanız, yapmanız gereken sadece "Gün ışığından yararlanma değişikliklerinde saati otomatik olarak ayarla" satırının yanındaki küçük kutuya tıklamak. Böylece saatlerin 1 saat geriye ya da ileriye alınması işlemleri bilgisayar tarafından gerektiği zamanlarda otomatik olarak gerçekleştirilir. Eğer bu seçeneği aktif hale getirmezseniz, saat ayarını her seferinde kendiniz değiştirmek zorunda kalırsınız.

Windows XP'de tarih ve saat ayarlarını bilgisayarın kendi saati üzerinden yapabileceğiniz gibi, internetten de yardım alabilirsiniz. Üçüncü sekme olan "Internet Saati"ni tıklamanız ve oradan bir sunucuyu referans göstermeniz yeterli.
DEVAMI:Tarih ve Saatin Önemi
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • sistem saatini değiştirmek için gereken yetkiye sahip değilsiniz diyo bunun için lütfen bana yardımcı olun.

  Ziyaretçi
  14 Mar 2015 17:23

 • @14 Mar 2015 17:23 bendede aynısı var

  Ziyaretçi
  16 Mar 2015 13:30

 • Lütfen saat ayarları için yol gösterin

  Ziyaretçi
  02 Nis 2014 05:04

 • bu saat dilimi bende yok sadece uluslar arası var

  Ziyaretçi
  27 Oca 2014 12:48

 • tarih saat ayarlarını giriyorum.bu görevi gerçekleştirmek için izniniz yok.yardım için bil.. yöneticinize başvurun yazıyor .yardımlarınızı bekliyorum.arkadaşlar.

  Ziyaretçi
  20 Ara 2013 22:52

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar