Efsane isimden dünyanın en tuhaf mirası

Geçtiğimiz günlerde ölene kadar yaşayan efsaneydi; bıraktığı miras da bir o kadar tuhaf oldu...

Jackson'ın robot şemaları, isteyene 1 milyon dolara satılık! Michael Jackson, robot ikiz, klon
Jackson'ın robot şemaları, isteyene 1 milyon dolara satılık!
Paylaşın
Diğer
Bu konuda okuyacaklarınız:
 1. M. Jackson'ın 1 milyon dolarlık tuhaf mirası
 2. Yaşarken devdi, ölünce de dev olacak mı?
M. Oğulcan Gökçe
25 Haziran'daki ölümü ile dünya çapında milyonlarca hayranını üzüntüye boğan pop efsanesi Michael Jackson'ın, bundan 10 yıl önce, kendisinin tıpatıp benzeri olacak bir robot kopyasını yaptırmayı planladığı bildiriliyor.

Daily Star'ın haberine göre mega-star, ayrıntılı 3B vücut şemalarını 1996'da çıkarttırmış. Kimliğini açıklamaktan kaçındığı, ancak mega-star'ın robotik danışmanlığını yaptığı öne sürülen bir bilim adamının açıklamaları ise hayli çarpıcı: Michael Jackson'ın ayrıntılı fiziki taramalarına ilişkinin bilginin, 96 yılından bu yana arşivlerinde olduğunu bildiren bilim adamının, ellerinde Jackson'ı 'yeniden diriltmeye yetecek kadar' veri olduğunu ve bu verileri, 1 milyon dolar ödemeye razı olacak kişiyle paylaşabileceğini açıkladığı bildiriliyor.
DEVAMI:Yaşarken devdi, ölünce de dev olacak mı?
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • "Pop'dan müzik/sanat, popcudan efsane olmaz demişler! Şovmenden başka bişi değildi, seneye kimse hatırlamayacak, zaten yaşarken unutulmuştu ölümüyle hatırlandı."

  Müziğe ve müzisyenlere duyduğunuz saygıya hayran kaldım!

  Ziyaretçi
  18 Kas 2009 09:28

 • "Pop'dan müzik/sanat, popcudan efsane olmaz demişler! " denmiş,Michael Jackson'ı günümüz popçularıyla aynı kefeye koyabilecek kadar müzikten anlamayan bir zihniyetin yapabileceği bir yorum ancak.Michael Jackson zaten dünyanın en çok tanınan insanı,yaşarken de kendisi zaten kendini unutturmak istedi ama kimsenin unuttuğu falan da yoktu.Ölümüyle daha da akıllarda kalır, kimse merak etmesin!

  Ziyaretçi
  18 Kas 2009 02:10

 • Herkesin düşüncesine saygım var fakat Michael Jackson gibi bir kişiye hiç kimse "unutulur" diyemez çünkü Michael Jackson dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sanatçılarından biridir, en iyi şarkıcısı olduğu zaten tartışılmaz. Michael'ın efsane olduğundan şüphesi olan varsa eğer Türkiye'nin en ücra köşesine gitsin bakalım orda bile biliyorlar adını, şarkılarını, kliplerini, filmlerini (hatta kesmezse Afrika'ya gitsin).

  Bir çok kişinin çocukken Batman, Superman gibi kahramanları varken benim kahramanım Michael Jackson'dı ve kendisi olmasa şuanda müzik piyasası burada olamazdı kesinlikle. Bizi müziğiyle beslediği gibi sıcakkanlılığı, çocuksuluğu, hoşgörüsüyle bize masumluğuda öğretti. Onun öldüğü gün dünya tarihinin belkide en büyük kayıplarından birini verdi. Ailemden biri öldüğünde bile ağlamamışken onun ölümünü Tv'de duyunca sanki kendimden bir parça gitmiş gibi üzülüp ağlamaya başladım. Smooth Criminal, Another Part Of Me, Beat It, Dangerous, Thriller, They Don't Care About Us, Tabloid Junkie, Blood On The Dance Floor, You Rock My World ve nice parçası hala dinlenebiliyorsa bu Michael Jackson'ın efsanesidir, yeteneğidir.

  Biz Michael Jackson yanında çok basit insanlarız. Onun hakkında yaptığımız yorumlar yarın unutulucak fakat Michael Jackson'ın müziği, iyilikleri ve efsanesi her zaman yaşayacak.

  Yorumuma Michael Jackson'ın şu sözleriyle son veriyorum...

  Beat me, Hate me
  You can never break me
  Will me, Thrill me
  You can never kill me
  Hew me, Sue me
  Everybody do me
  Kick me, Kike me
  Don't you black or white me

  (They Don't Care About Us)

  Ziyaretçi
  18 Kas 2009 02:08

 • Pop'dan müzik/sanat, popcudan efsane olmaz demişler! Şovmenden başka bişi değildi, seneye kimse hatırlamayacak, zaten yaşarken unutulmuştu ölümüyle hatırlandı.

  akMurat
  18 Kas 2009 01:18

 • ilerde bigün mümkün olursa, bu adamı klonlarlar..

  Ziyaretçi
  17 Kas 2009 22:51

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

26 senelik Sovyet faresi!Görüntüleri yeni paylaşılan bu fare, fiyatıyla ve modern fareye benzeyen şekliyle şaşırttı!

Sürpriz Galaxy S6 bu mu?Sızan fotoğraflar gerçekse Samsung, bu özelliği ilk kez bir amiral gemisine ekliyor demektir!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar