Google + Superonline = Superposta/G

Superposta kullanıcıları artık Google'ın Gmail teknolojisini kullanıyorlar.

Cenk Tarhan
Dünyanın lider arama motoru Google, Türkiye'yi internetle tanıştıran servis sağlayıcısı Superonline ile bir işbirliğine imza attı. İşbirliği kapsamında, Superonline'ın ücretsiz e-posta servisi "Superposta"nın altyapısı, yüksek standartlarda servis kalitesinde hizmet verebilmesi için Google Apps ile birleştirildi.

"Superposta" kullanıcıları bu işbirliği sayesinde, e-postalarını yönetirken G-mail'in sunduğu imkanlardan faydalanabilecek. 6 GB e-posta alanına sahip olacak kullanıcılar, G-mail'in kota artırımlarından faydalanacak ve diğer Google Apps uygulamalarını da kullanabilecek.

Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez, işbirliğini duyurmak için yapılan basın toplantısında," Google olarak Superonline ile işbirliğine giderek, ilk kez bir ISP ile ortak proje geliştirmiş olmanın heyecanını yaşıyoruz. Superposta kullanıcılarına, Google Apps uygulamaları sayesinde, daha etkili iletişim kurabilmenin yanı sıra, doküman ve takvim paylaşımı gibi konularda birçok avantaj sunmuş oluyoruz." dedi.

Superonline Murahhas Üyesi Savaş Ünsal ise "Superposta e-mail platformunu Google altyapısına taşıyarak, Superposta abonelerimizin ücretsiz ve dünya standardında servis kalitesine ulaşmasını hedefledik. Abonelerimiz, çok daha zengin e-mail servislerinin yanı sıra, 6GB e-mail kapasitesine erişecekler. Dünyanın ve Türkiye'nin en dinamik internet şirketleri; Google ve Superonline'nın işbirliği, Superposta email servisi ile sınırlı kalmayacak, yenilikleri 2008 senesi içinde Türk kullanıcısına sunmaya devam edeceğiz." dedi.

CHIP Online notu: Google bu tür işbirliklerini kullanarak Türkiye'deki yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor ve bu da iyi bir haber. Toplantıda görüşlerine başvurduğumuz Google Türkiye Pazarlama Müdürü Mustafa İçil sistemin eski yapıyı koruyup yeni seçenekler eklediğini ve tüm geçiş işleminin bir hafta sonunda zahmetsizce gerçekleştirildiğini belirtti. Pek yakında Google Türkiye'den benzer başka işbirlikleri de duymaya hazır olalım.
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • superposta adresime ulaşamıyorum nerden giricem oaraya yaa..biri soylesin...

  Ziyaretçi
  03 Kas 2012 21:53

 • Aramalarım sonuçsuz kalıyor.İstenmiyor ise aranmayı;bu efendice bildirilsin.
  İnsanlara zorluk çıkaranların,bilgilendirmeyenlerin maksadını anlamak mümkün olmuyor.
  Problem varsa da bildirilebilir.Bu çok zor olmasa gerek.
  Önce insana saygı gösterilmeli bence...

  Ziyaretçi
  30 Mar 2010 14:27

 • nasıl superposta adresime ulaşabilirim yeni şifre soruyor fakat hep aynı yerde sayıyor ve eski bilgilerimiz ve arşivlerimiz gittimi acaba gmail le

  Ziyaretçi
  25 Şub 2010 15:34

 • gmaile geçen superposta burnumuzdan geldi...hesaba ulaşamıyoruz,herşey hata 10 yıllık adresim gitti

  Ziyaretçi
  10 Şub 2010 10:01

 • Herşey güzel de, hâlâ "Beta" yazıyor.

  Ziyaretçi
  15 Nis 2008 15:35

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

30 yeni tür daha!Muhtemelen yıllardır yanı başımızda yaşayan 30 yeni canlı türü keşfedildi!

Bükülen cepler bu kez geliyorKavisli ekranlar artık sıradan oldu. Samsung ise, gerçek anlamda bükülen ekranlar için hazır!

WiFi üzerinden aramaVodafone, Wi-Fi üzerinden arama testi yapan ilk operatör oldu.

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar