Windows 8'i "tam sürüm" yapmanın yolu bulundu

Windows 8'i yasadışı olarak "tam sürüme çevirmenin" öyle bir yolu bulundu ki...

Zeynel A. Öztürk

Korsanlar, Windows 8'deki ürün etkinleştirme içerisinde bulduğu açıktan faydalanarak onu korsan bir şekilde etkinleştirmenin yolunu buldular.

Gayrimeşru "KMS etkinleştirme"nin de kullanıldığı yöntem, şöyle çalışıyor: Öncelikle herhangi bir anahtarla Windows 8'i yüklemek gerekiyor (bu anahtar, bir başkasının kullandığı anahtar da olabiliyor). Bu Windows 8'i her anahtarı kabul eden bir KMS (anahtar yönetim sistemi) sunucusu ile etkinleştirdiğinizde 180 gün kullanabileceğiniz, "yasal" durumda olmayan bir Windows'a sahip oluyorsunuz. Bu Windows'u tam anlamıyla meşrulaştırmak için Windows 8 Pro'ya Windows Media Center güncellemesini ekleyen  ücretsiz güncellemeyi uygulamanız gerekiyor. Bu güncellemenin yüklenmesi esnasında anahtarınızın uygun olup olmadığı kontrol edilmiyor ve önceki anahtarınız, tamamen etkinleştirilmiş yeni bir anahtar ile değiştiriliyor.

Windows Pro için sunulan ücretsiz Windows Media Center güncellemesi sadece 31 Ocak 2013'e kadar geçerli. Dolayısıyla bu yasadışı etkinleştirme yöntemi, Microsoft herhangi bir değişiklik yapmasa bile sadece birkaç ay çalışacak. 

Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • windows 8 kursanızda g6 larda dokunmatik ekran olmadığı için o özelliği kullanamazsınız.

  Ziyaretçi
  02 Oca 2013 19:05

 • ama hala windows u etkinleştir dedğim de bu ürün anahtarı çalışmıyor diyor ??? bılgısı olan

  Ziyaretçi
  18 Ara 2012 01:02

 • arkadaşlar hp pavilon g6 wndows 8 programlı bir notobook kullanıyorum ve ne yaptıysam bir türlü bu dokunmatık ekran ozelleğini çalıştıramadm acaba böyle bir şey yok mu yardım ederseniz svnrm tşklr

  Ziyaretçi
  17 Ara 2012 20:14

 • @17 Ara 2012 20:14 kardeşim cihazının dokunmatik özelliği varsa aygıt yöneticisinden touchscren aygıtının donanım kimliğine bak ve not al. sonra usb aygıtlar altından bütün usb aygıtlarının donanım kimliklerine bak ve not aldığın donanım kimliğiyle aynı olan usb cihazını sürücüsünü güncelleştir ve güle güle kulan.

  Ziyaretçi
  22 Ara 2012 16:11

 • hp pavilon g6 kullanıyorum ve bir türlü dokunmatk ekran ozelliğini çalıştıramadım bir el atın bu işe nasıl oluyor ne yaptıysam olmadı

  Ziyaretçi
  17 Ara 2012 20:06

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bükülen cepler bu kez geliyorKavisli ekranlar artık sıradan oldu. Samsung ise, gerçek anlamda bükülen ekranlar için hazır!

WiFi üzerinden aramaVodafone, Wi-Fi üzerinden arama testi yapan ilk operatör oldu.

USB 3.1 müjdesi!USB 3.1'i masaüstü PC'sinde görmek için sabırsızlananlar... Size iyi bir haberimiz var!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar