Dark Executioner

Huzurlarınızda Google TV

İşte savaşların en büyüğü. Tarayıcılar, mobil cihazlar vb. rekabetleri bir kenara bırakın ve televizyonla PC’nin mücadelesine hazırlanın.

Dünyada 4 milyar televizyon seyircisi var.  Bu kadar fazla kullanıcısı olan TV, milyar dolarlık bir pazara da ev sahipliği yapıyor. Örnek vermek gerekirse, bu yıl 70 milyar dolar reklam harcaması yapıldı. İşte bu büyük pazara karşı, 1 milyar kullanıcısı olan PC’nin mücadelesi başlıyor.
Dünya devlerinin bir araya geldiği Google TV projesi, PC’nin TV’ye baş kaldırısı olarak da nitelenebilir. Sizlerin de bildiği gibi bilgisayar ile çalışırken TV izlemek tam bir eziyet oluyor ve bir tanesinden vazgeçmek durumda kalıyoruz. Google ise TV’yi de PC’ye sokarak bizleri bu külfetten kurtarıyor.
Logitech ve Sony gibi devlerin  destek verdiği proje,  en iyi web TV olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Geleceğin TV’si olarak nitelendirilen Google TV, PC’nin kolaylığını  TV’nin geniş seçenekleriyle birleştiriyor.

Google TV’nin Yenilikleri;

.Kolay bir arayüze sahip olan arama özelliği sayesinde, istenilen programı arama kutusuna yazarak onun hakkındaki detaylara erişilebiliyor.

.Google TV’nin ana sayfası alışkanlıklarınıza göre kişiselleştirilebilir ve değiştirilebilir bir arayüze sahip.

.Google TV üzerinden herhangi bir kanal ya da video izlerken ekranınızın köşesinde bir kutu çıkıyor. Bu kutu üzerinden arama motorlarını kullanılarak arama yapılabiliyor, son dakika haberleri takip edilebiliyor ve Twitter’a bağlanılabiliyor.

.İnternet denildiğinde akla gelen sosyal ağlar da Google TV’de yerini alıyor. Facebook, Flickr, Picasa ve Twitter’a bağlanılabilecek olan Google TV üzerinden, Flash oyunlarda oynanılabilecek.

.Android mobil işletim sistemime sahip olan telefonlarla, Google TV’ye bağlantı (link) göndermek mümkün olacak.

.Google TV’de bilişim devi Google’ın tüm teknolojilerinden faydalanılmış. Firmanın çeviri hizmeti Google Translate ile Google TV’de çeviri yapılabilecek.

Google TV Donanım ve Yazılım Özellikleri;

.Android, Chrome ve Flash desteği sunacak.

.Android uygulamaların hepsi Google TV’de kullanılabilecek.

.Video modem şeklinde olacak ve içerisinde bir DVD dekodere sahip olacak.

.Bir dünya devi tarafından üretilen çevre birimlerine sahip olacak. Ancak Android’li bir telefon tarafından da kumanda edilebilecek.

.IP Kontrol Protokolü erişilebilir ve açık olacak. Bu şekilde geliştiriciler kendi uzaktan kumandalarını yapabilecekler.

.Yayınlanan geliştirici kitiyle, Google TV için uygulama geliştirilebilecek.

SCROLL

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

Takip Edin

 

Kategoriler