20 Anti-virüs testte! İşte sonuçlar...Bir bakışta: 20 anti-virüsün sıralanması

6 / 8

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Avast Avg'den iyi çıkmış

Bitdefender bile kasperskyı geçmiş :D puhahaha
ama mantıklı bir yorum eklemek şart. 1.224.732 virüsten bir tanesi gözden kaçsa canınıza okur emin olun:) sonuç olarak hepsi aynı puana sahip benim gözümde ama farkları sistem kaynaklarını tüketmeleri diye düşünüyorum.
İmkansız bir istek ama bütün antivirüs üreticilerinin virüs bilgileri bir yerde toplansa virüs diye bir şey kalmaz:) Temizleme yönteminden bahsetmiyorum virüs adı, etkileri, yeri yurdu gibi bilgiler paylaşılırsa kop kop :D
ama benim kisi bir hayal işte:)

avast free sürümüyle bir çoğunu geçmiş...avast internet secury 5 olsaydı 1. olurdu heralde..pek inandırıcı bir test gelmedi bana..

PANDA intertnet Security 2010 kullanıyorum. Gerçekten harika. Listede yer alan ünlü AV markalarının çoğunu kullandım gerçektende içlerinde kalitesine şahit olduğum firmalar. PANDA ve AVIRA
Almanlar bu işi iyi biliyor.

eset kötü bitirmiş olayı yazık ama kaypersky ondan daha kötü biritirmiş güvendimiz daglara deprem vurdu

avıra hıc suphesız cok basarılı ben free surumu kullanıyorum dıgerlerınde ndaha ıyı ancak bazı seylerı de vırus olarak goruyor onuda kendıme gore yorumlayıp devam edıyom yoluma

g datayı ınceleme alcam buay avıra bence testler gercegı gormus ancak

baskalarının ovdugu antıvırulere karsı farklı bırsey dıcem ara sırada dr web gıbı antıvırus kullanın taramada gorceksınızkı pcden sılınmeyen vırusu bıl bulup sılcek tavsıye ederım.....

para kokan bir test gibi geldi bana, pandanin 3. olmasi enteresan kac kere denediysem sistemden kaldirirken sistemi gocertmistir kendisi.

Yaw bence biraz oynama yapmışlar testte :D Düşünsenize Kaspersky gibi bi antiyi avast! geçebilirmi :D Şaka gibi ya tüm dandik antiler en önde böyle bişey olabilirmi G-DATA birinci olmuş bu antiyi bir ara kullanıyordum ama hiç iyi performans göstermiyordu.

Siz bence beni dinleyin iyi bir anti isterseniz Kaspersky Internet Securıty 2010 lisanslı alın paşa paşa kullanın ;)

antivir uzuuun süredir lider popüler bu testte gdatayı saymazsak..
ben yeni kav'a geçtim kis2010 yüklü kazandım yarışmadan yoksa antivirden memnundum.
kaspersky antivir e göre taramayı biraz daha yavaş tamamlıyor.
zannımca biraz daha sistem istiyor.

ben inanmıyorum g-datanın 1. oluşuna bu işte bir iş var kaspersky nasıl oluyorda 12.ci oluyor panda 3. bu taraflı bir teset herhalde.

G Data Avrupada en çok ödül almış virüs programı 1. olmasına şaşırmadım..

en iyisi kaspersky Diye biliyordum ama g data çıktı bu antivirüs test şirketleride insanı şaşırtıyor

testi yapan firmanın web sitesini uzun zamandır aralıklarla kontrol ediyorum. son zamanlarda avira virüs tanıma oranında çoğu zaman lider bu sefer ikinci olmuş. tek dez avantajı diğerlerine göre biraz daha fazla yanlış alarm veriyor olması. testi yapan firmanın sitesinde daha önce de yapmış olduğu testleri görebilirsiniz. ben bir çok antivirüs denedim. son bir yıldır düzenli olarak avira personal kullanıyorum. çok da memnunum. yaklaşık olarak ayda bir defa online olarak başka antivirüs firmalarından da taratıyorum ve sonuç her zaman temiz oluyor. ( en son tarama da bitdefender, panda, f secure ile online olarak tarattım. bir tek f secure şüpheli bir dosya buldu. bu dosyayı (exe yi) virus total de tarattım. sadece f secure ve bir antivirüs daha zararlı olduğunu gösterdi. yani virüslü olma ihtimali yaklaşık olarak % 5 çıktı. kısacası ben antivirden oldukça memnunum. tarama hızı da çok iyi. sezgisel tarama (heuristic) özelliği de var. arkadaşımdan temiz diye aldığım bir prog. cdsini bilgisayara kopyalarken bile virüslü dosyayı farkedip uyarı verdi hemen. yani anlık koruma özelliği de var. free bir antivirüs için gayet iyi iş çıkarıyor avira.

AV Comparatives'in bu test sonucuna kargalar bile güler. Daha kendini bile koruyamayan (kaldıki PC yi korusun:) Panda 3. olmuş. Kasper ve Norton gibi bu sektörün iki lideri gerilerde çıkmış. Sırf reklem kokan bir test. Milleti yöneledirmeye çalışmışlar. Gerçek hayatta kullanıma bakarsanız bu AV lerin hiçbiri Kasper ve Nortona bırakın rakip olmayı yanına yaklaşamaz bile.

AV Comparatives'in bu test sonucuna kargalar bile güler. Daha kendini bile koruyamayan (kaldıki PC yi korusun:) Panda 3. olmuş. Kasper ve Norton gibi bu sektörün iki lideri gerilerde çıkmış. Sırf reklem kokan bir test. Milleti yöneledirmeye çalışmışlar. Gerçek hayatta kullanıma bakarsanız bu AV lerin hiçbiri Kasper ve Nortona bırakın rakip olmayı yanına yaklaşamaz bile.
----------------------------------------------------------------------
asıl sizin dediğinize kargalar güler bence. adamlar test yapıyor sizin gibi kulaktan dolma bilgilerle boş konuşmuyorlar. adamlar rakamlar ile konuşuyor. hem eğer sizin dediğiniz gibi taraflı olsa idi bu test sonuçları sizin övdüğünüz bu antivirüs firmaları başta olmak üzere testi yapanları taraflı davrandıkları için ve de bu duruma göre kendilerini olduklarından daha kötü gösterdikleri için firmaya etmediklerini bırakmazdı.
ayrıca yukarıda sözü edilen test sadece virüs tanıma ile ilgili yapılmış ve avira ikinci olmuş. başka bir testte avira, eset, norton, kaspersky ve bilmem daha hangi av yi küçük, orta ve büyük sayıda ağ içeren şirketler için kullanım kolaylığı, kurulum, arayüz vb. kriterlere karşılaştırmaşlar. bu testte ise avira küçük işletmeler için 5 orta işletmeler için 4 büyük işletmeler için ise 3 yıldız almış. kaspersky ve norton ise hepsinden 5 er yıldız almış. test taraflı olsa idi avirayı bir yerde iyi gösterip (yukarıda verilen test ) bir yerde kötü göstermezlerdi. incelemen için bu adresteki pdf leri aç vi incele. bilmeden de konuşma lütfen. ( http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/corporate-reviews )

Bu teste kargaları bırak kırlangıçlar ve martılar bile güler :))))))
avast kaspersky'ın üstünde. Ciddiye alınmayacak bir sıralama. işin içinde olanlar bilirler zaten neyin ne olduğunu biz yaşayarak görüyoruz. ve kaspersky' (son sürümden bahsediyorum) böyle bir sıralamada açık ara önde olduğu su götürmez bir gerçektir. Daha iyisi yapılana kadar en iyisi şu an kaspersky.

Her anti-virüs'ün kendisine göre alanı vardır biri spyware de iyidir biri proaktif savunmada biri firewall da iyidir diğeri internet güvenliğinde ama sıralama tamamen taraflı Kaspersky'nin 13. çıkması mükün mü ? Mümkün. Ama avast gibi bir programın Kaspersky'nin üstünde olması mümkün olamaz. Herşeye uyarı veren anti-virüsler iyi oluyor o zaman ?

aklı kelden antivirüsü eset ten alıcan

Test sonuçlarını firmanın kendi sitesinden de inceleyebilirsiniz. (tabi bu işten anlayan arkadaşlar anlayabilecektir)
Bu teste giren antivirüs firmalarının ürün kutularını veya web sitelerini incelerseniz AV-Comparatives firmasının (testi yapan firma) logosunu görebilirisiniz.
Yani teste giren her antivirüs firması biz bu testlerin sonuçlarını kabu ediyoruz diyorlar.
Kraldan çok kralcılık yapmayı bırakın. Testde kötü sonuç almış bir ürün kullanıyor olabilirsiniz. Tercih meselesidir.
Unutmayın bu dinamik bir iştir bu testler yılda 4-5 kez yapılır ve sıralama değişebilir.
G data 1. görünüyor tespi oranında doğrudur inanırım ama şahsen yinede tercih etmem. Çünkü çift antivirüs motoru kullanıyor ve performans bakımından yetersiz. Birinciliğide çift motor kullanmasına bağlı. Yani iki antivirüs le birden tarama yapıyor.

Comodo para yedirmemiş galiba!..

360 total security kullanın,bitdefencer ve avira motoruyla beraber 3 motorla iş yapıyor ve çok fonksiyonlu;ayrıca ücretsiz.

Sen de yorum yaz

 

Turhost