Karşınızda Çin işi BlackBerry - Nokia kırmasıBlueBerry 9500

3 / 3

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

çin bu şaşırmamak lazım

helal olsun adamalara vallhi.. Çin deyip geçmeyelim arkadaşlar kullandığımız ürünlerin %95 ini elinde tutan çok ama çok büyük bir pazar. iPhone var bende arkasında Apple için çinde üretilmiştir diyor. Demek ki ne kadar para o kadar kalite... Bu blueBerry nin fiyatını merak ettim. :)

insanların bilinçsiz bir şekide çini eleştirmesini anlamıyorum neymiş efendim çin malı kötüymüş çin malı dayanıksızmış hadi canım ordan kimdemişse bilmeden atıp tutuyor çin malını yine kendi insanımız kötüleştiriyor çinde 2 türlü mal vardır kaliteli kalitesiz diye bizim insanımız sıcak parayı sever para kazanayımda nasıl olursa olsun mantıyla hareket eder ve çinden ucuza mal almak için kalitesiz olanları alır stoklar ülkemizdede satarlar ondan sonra çin malı kötü dayanıksız olur tabi sen kalitesiz mal alırsan bile bile para kazanmak için ne kadar kalite bekleyebilirsin ki halbuki dünyanın sayılı kaliteli malları orada yapılıyor kimse onu dile getirmiyor dünyanın en önemli markaları (Reklam olduğu için yazmıyorum) fabrikaları çinde orda üretimini sağlıyor...çinde üretim her zaman düşük maliyettedir bunun nedeni ise ordaki insan sayısından dolayı ücretler düşük oluyor buda üretimin düşük maliyette olmasına sebebiyet veriyor ama insanımız para sevdiği için ordan en ucuz olanlarını alıyor 3 kuruş daha fazla kazanmak için hal böyle oluncada ülkemizde çin malları kalıyor..3 kuruş fazladan para verip kaliteli olanları getirseler ne olur o zaman birde onu deneyip oyle konusmak lazım diye düşünüyorum

Bir yerde duymuştum Çin mallarının hepsi kötü değil.Piyasada Çin malları çok olduğundan ve çok alındığından Amerika kendi ürettiği malları ülkelere satamıyormuş.Dolayısıyla Çin malı her şey kötü,çabuk bozulur,dayanıksız diye Amerika milletin beynini bulandırmış.

dexter_morganın dediği gibi Çin ne kadar para o kadar kalite diye iş yapıyor. Üreticilerin daha ucuza mal etmek amacıyla çin de üretim yaptırması kaçınılmaz oluyor. Çin malında nokidan tutun aplle dahil birçok ürün için üretim yaptıkları doğru. hatta chip dergisinin haberinde geçen olayda çinlilere üretimi hızlandırmak için çok çalıştırıp onlara intihar etmemeleri konusunda yazılı belge alınıyor. ve bu bende dahil olmak olmak üzere ipad 2 kullanıcısı olarak vicdanen rahatsızlık vermeye başladı. bu cihazların üretimi için nice insanların emeği heba ediliyor. karşılığı tam olarak verilmeden bir sürü insan bu işte çalıştırılıyor.

Sen de yorum yaz