Kayıt defteri ile Windows'un gücüne güç katınAutorun'ı kapatın

15 / 15

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Birkaç tanesini uyguladım. ama beğenmedim. Niçin?
Hazır sistemi hızlandırayım derken sisteme zarar veriyo.

sana hepsini dene diyen yok zaten...

elinize ve emeginize saglik chip online..

teşekkürler Chip

Neyine zarar verdi? Onu da yaz madem.

Yararlı bir çalışma olmuş.

eleştirmeyin arkadaşı

bilgisayarın nasıl hızlı kapatılacağınıda yazın.
bilgisayarım 30sn'de açılıp 10dk'da kapanıyor :(

arkadaşın birisi sormuş ppc hızlı açılıyo ama yavaş kapanıyor diye, sanırım bu girdi işini fazlası ile görür. aşagıdaki metni not defterine yapıştır ve farklı kaydet deyip reg uzantılı kaydet. sonra çift tıkla ve kayıt defterine ekle.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"HungAppTimeout"="4000"
"WaitToKillAppTimeout"="5000"
"AutoEndTasks"="1"

arkadaşım bende aynı şekilde sorun yaşıyorum. makine çok geç kapanıyor. Not defterine yazdım fakat reg uzantılı kaydet yapamıyorum. Başka bi şekli varmıdır. aceba

adam demiş pc 'm 30 sn yede açılıp 10 dk kapanıyo diye keşke benim pc de 30 snye de açılsa benim pc 4.30 dk da açılıyo

5-10 dakikada kapanan pc mi olur,40 50 saniyede açılan pc mi olur.kaldırın çöpe atın diyeceğim ama bu durum bilgisayardan değil sizden kaynaklanıyor.Ya kendinizi çöpe atın yada kendinizi geliştirin.Bilgisayar sizi yönetmesin siz bilgisayarı yönetin.Bilgisayarım sıradan ve ben hiç kurs murs görmedim ama rastladığım sorunların yüzde 98 ini uğraşarak ben çözüyorum.

Sen de yorum yaz

Autorun'ı kapatın

CD ya da DVD ROM'lara herhangi bir medya eklediğimizde karşımıza gelen ve istenilen herhangi bir uygulamayı çalıştıran Autorun dosyalarının işlevini dilerseniz pasif konuma getirebilirsiniz. Bunun için HKEY_LOCAL_MACHINE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\IniFileMapping\ yolunu izleyin ve ardından Autorun.inf adında yeni bir anahtar oluşturun. Daha sonra ise bu klasörün içinde bulunan Default değerine çift tıklayın ve yeni değer olarak tırnak işaretleri olmaksızın '@SYS:DoesNotExist' formülünü girin. Bundan sonraki adımda ise HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MountPoints2 anahtarını silin. Bu işlemlerden sonra artık Windows, otomatik olarak CD ya da DVD'lerdeki autorun dosyalarını çalıştıramayacak.

 

Turhost