Atiye dizisi iptal mi edilecek? Atiye dizisi hak ihlali iddiası ile davalık oldu

İkinci sezonu heyecanla beklenen Netflix dizisi Atiye, esinlendiği romanın yazarı Şengül Boybaş ile davalık oldu. Oyuncu kadrosu ve konusuyla izleyenleri kendisine bağlayan Atiye dizisinin tanıtım, afiş ve fragmanda adının yer almadığını ileri süren Boybaş, suç duyurusunda bulundu. Peki Atiye dizisi iptal mi edilecek?

Atiye dizisi iptal mi edilecek? Atiye dizisi hak ihlali iddiası ile davalık oldu

Netflix'in merakla beklenen Türk dizilerinden biri olan Atiye, yayımlandığı ilk günden beri büyük bir hayran kitlesi edindi. Başrollerini Beren Saat, Mehmet Günsur, Melisa Şenolsun ve Metin Akdülger'in paylaştığı Netflix dizisi Atiye, esinlendiği romanın yazarıyla davalık oldu. Tanıtım, afiş ve fragmanda adının yer almadığını ileri süren Boybaş, suç duyurusunda bulundu.

ATİYE DİZİSİ İPTAL Mİ EDİLECEK?

Yazar Şengül Boybaş, "Dünyanın Uyanışı" adlı romanından esinlenilerek çekilen dizinin ön jeneriğinde, fragman, afiş gibi tanıtımlarında eserine ve ismine yer verilmediğini iddia ederek OG Prodüksiyon şirketine dava açtı.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne açılan davanın dilekçesinde, "Şengül Boybaş, dizi ekibinin katıldığı hiçbir organizasyona çağrılmamıştır. Verilen demeçlerde de Boybaş'ın ve eserinin adı anılmamıştır. Hak ihlalinin devamı halinde dizinin ikinci ve üçüncü sezonunun yayınının durdurulmasına yönelik tedbir kararı istiyoruz" denildi.

ATİYE DİZİSİNİN KONUSU NEYDİ?

Atiye dizisi konusu itibariyle oldukça mistik olayları ele alıyor. Atiye konusu ve farklı bir macerayı anlatış biçimiyle bir hayli ilgi gördü. Göbeklitepe'ye uzanan bir yolculuğunda anlatıldığı dizinin ana karakteri; İstanbullu bir ressam olan Atiye'dir. Dizide Atiye'nin geçmişteki bağları ve sırları; onu Göbeklitepe'deki arkeolojik alanının keşfine doğru bir maceraya sürüklüyor.

Etiketler:

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play