10 bedava multimedya aracı

Servet harcamanıza gerek yok: Bu 10 bedava araçla tüm multimedya ihtiyaçlarınızı karşılayın...

En iyi multimedya araçları
Bu araçlarla video formatlarını birbirine çevirebilir, CD'lerinizden kendi rip'lerinizi yaratabilirsiniz.

Bilgisayarlarda bulunan videoları izlemek istediğimizde bazen sıkıntı yaşarız. Ya söz konusu video hiç çalışmayarak canımızı sıkar; ya da söz konusu videoyu başka bir platforma (örneğin cep telefonumuza) aktarmak istediğimizden buna bir çözüm ararız.

İşte multimedya araçları bu anlamda kullanıcıların imdadına koşuyor. Kimisi ses formatları arasında çeviri yaparken, diğer bir kısmı da video formatlarını birbirine çevirebiliyor.

Biz de bu makalemizde her bilgisayarda bulunması gereken 10 farklı multimedya aracı bir araya getirdik. Bu araçlarla kodek sorununuzu ortadan kaldırabilir, video, ses ve fotoğraf dosyalarınız üzerinde dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz. Galerimize buyurun...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

işte bu...!!! hoş, güzel, işe yarar ve kullanışlı yazılımlar...
hemde hepsi 2010 versiyon...

geçen ki o neydi öyle eski püskü programları sunan editör arkadaş...
ama şimdiki bu galeri harika olmuş. hazırlayan farklı bir arkadaş ise hep bu arkadaş hazırlasın, yok eğer aynı kişi ise, şimdiki gibi işine doğru özeni göstersin...

bu yazılımlar için teşekkürler sevgili CHIP...

SAYGILARIMLA

"Total Video Converter"Bu programda gerçekten çok kullanışlı özellikle de Winap'a veya diğer media(ses,video vb.)oynatıcılara göre çok az sistem kullanıyor ve küçük olduğu halde neredeyse bütün formatları destekliyor,besit ve kullanışlı.Deneme sürümü dolmasına karşın media oynatma yazılımını kullanaya devam etmekteyim ve memnun kaldım.Tavsiye ederim.Windows Media Player11 in görünümünü daha çok sevip onu kullansamda Bu program ile bilgisayarda çalışma yaparken seçtiğim klasördeki medyaları yada seçtiğim medyaları(müzik veya 'videoları')arka arkaya oynatabildiği için rahat edebiliyorum.

Ücretsiz ve harika programlar.. Herkese tavsiye edilir. Teşekkürler Chip..
Daha senden öğreneceğimiz çok şey var!!

Eğer bir video dosyasını H264 formatına dönüştürmek istiyorsanız size tavsiyem Handbrake veya MediaCoder programlarıdır. İkisi de ücretsiz, açık kaynak x264 kodekini kullanan, çok detaylı ayarlar yapmanıza imkan sağlayan programlardır. Deneyimsiz kullanıcılar ilk başta zorlanabilirler ama bir kez uygun ayarları seçtikten sonra videolarınızı neredeyse hiç kalite kaybı yaşamadan üçte bir ve hatta dörtte bir oranında küçültebilirsiniz. H264 harika bir format. Biraz işlemciyi yoruyor fakat kalite kaybı yaşamadan mevcut en iyi sıkıştırma yöntemi.

servet harcayanmı varmış? yok artık daha neler :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play