108 inç: Dünyanın en büyük LCD TV'si

Dünyanın en büyük LCD TV'si LB-1085, ekranı kadar, fiyatıyla da dudak uçuklatıyor.

108 inç: Dünyanın en büyük LCD TV'si
Sharp'ın yeni LCD TV'sine sahip olmak isteyenler, küçük bir serveti gözden çıkartmak zorunda.

Sharp, tam 108 inç'lik ekrana sahip olan yeni LCD TV'si LB-1085'i resmi olarak duyurdu. Dünyanın en büyük LCD TV'si olma ünvanını ele geçiren LB-1085, doğal olarak Full HD çözünürlüğü destekliyor. 400 cd/m2 parlaklık, 1.200:1 kontrast oranı ve 6ms tepki süresi sunan LCD TV'yi, 2.572 × 202 × 1.550 mm'lik boyutları nedeniyle yerleştirecek yer bulmakta zorlanabilirsiniz. LB-1085'in ağırlığı ise tam 195 kg.

Böylesine büyük bir kasada çok sayıda HDMI girişi bulunduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz... Sharp, LB-1085'e sadece 3 adet HDMI girişi eklemekle yetinmiş. 2 komponent, 2 kompozit ve 1 S-video ise, LB-1085'in sunduğu diğer girişler.

Eğer çevreye duyarlı bir teknoloji tutkunuysanız, bu LCD TV'nin pek de hoşunuza gitmeyeceği kesin. Çünkü LB-1085 gerçek bir enerji canavarı. LCD teknolojisi her ne kadar enerji dostu olarak bilinse de, 108 inçlik bu TV'nin enerji tüketimi tam 1130 Watt.

Gelelim fiyat ve bulunabilirlik konularına... Özelikle şunu bilmelisiniz: Bu televizyonu herhangi bir teknoloji marketine girip satın alma şansınız yok. Sharp, LB-1085'i özel siparişle üreteceğini duyurdu. LCT TV'nin fiyatı ise 145.000 Dolar civarında olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Çok hafif ve ucuzmuş. Ama değer

fiyatı ayrı elektirigi ayrı be ne bu!

o paraya ev de satılıyor...

bizim evin tuvaletine böyle bişey lazımdı zaten... çıkardıkları ii olmuş..bende projeksiyon koymayı düşünüyodum ama madem bunu çıkardılar e artık bunu alırız...((:

Bizde sonradan gorme cok kacirmazlar:D

yuuh !!!! ee insaf yaw ben bunu alsam gece nasıl uyuyacağım yok seyretmekten değil nasıl enayi gibi gidipte bu parayı ödedim diye! '' yaw şaka bir yana alsam hanım beni kovar kesin '' alllah akıl versin bunlara dünya açlıkla mücadele ederken bunlar ne yapacaklarını şarşırmış kaş yapayım derken göz çıkaran, "uçakla deveyi" yan yana getirmeyi başaran arkadaşların, son marifetinden biri maalesef bu hadi hayırlısı

Yoh bu aletler çok hassas oluyor kırılır şimdi bişi olu çizilir falan bence tüplüden vazgeçmeyelim

ben evde projeksiyon kullaniorum belki tv kdr isikda verimli diel ama loj ortamda 330 inc izliom fiyatida xga 1024 e 768 bi projeksiyon ve 1000 ytl

havalimanlari alisveris merkezleri icin birebir olur diye dusunuyorum birgun sinemaya gittigimizde lcdede izleyecegiz filmleri gibime geliyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir