12 efsane ismin büyük planı!

12 efsane adam bir araya geldi; önce iPhone sonra tüm cepler için patlatacakları bombaya hazırlar!

12 efsane ismin büyük planı!

Hüseyin Cem Köylü

Henüz yayınlanmamış bir mobil oyun normalde sayfalarımıza konuk olmaz. Fakat konu Innovative Leisure olduğu zaman işler değişiyor. Şirketin başındaki adam, Seamus Blackley, Xbox'un mimarlarından biri. Ve işte bu adam, endüstrinin önde gelenlerinden oluşturduğu 11 kişilik "Atari'nin rüya ekibi" ile mobil oyunculuğu yeniden yapılandırmaya geliyor.

Ekipte Van Burnham, Ed Logg, Rich Adam, Tim Skelly, Owen Rubin ve Ed Rotberg gibi efsane isimler var. Belki bu isimler size yabancı gelebilir fakat, onların elinden çıkan Asteroids, Centipede, Gauntlet, Missle Command, Battlezone, S.T.U.N. Runner, Major Havoc ve Space Duel gibi oyunları çok iyi tanıyorsunuz.

VentureBeat'e konuşan Blackley, mobil cihazları "yeni arcade" ve 99 sentlik oyunları "yeni jeton" olarak tanımlıyor ve hedeflerinin, Atari'nin "oyunlarda yeniliğe odaklanmak" bayrağını devralmak olduğunu söylüyor. Firma iddialarını güçlendirmek için THQ ile anlaşmalarını tamamladı. Başlangıçta 10 adet oyun yapılacağını ve bunların yedisinin geliştirilme aşamasında olduğunu (henüz sadece iPhone ve iPad uyumlu) belirtti Blackley...

Ne yazık ki elimizdeki tüm bilgiler şimdilik bunlardan ibaret. Blackley, ilk oyunların yaz sonu gibi yayınlayacağını söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

O kadar şehir gezdim eskiden her atari salonunun kapısında beklerdim biran önce açılsa da oynasak diye.o kadar oyun tanıdım bu haberde konu edilen hiçbir oyunun ismini duymadım.en iyi ve ençok oynanan jetonlu atari oyunlarından başta playstation oyunu tekken 3,art of fighter,souledge,king of fighter,street fighter,sunset riders,cadillac dinazours(mustapha),final fight(hagar),snow brosh,fifa 97,dragon ball,turtles,batman,double dragon,tomb raider vs.....bir çok şehirde atari salonlarına gittim ama hiç asteroids,missle command,battlzone gibi arcade oyunu duymadım.birde çok iyi tanırsınız denmiş.xbox diye oyun konsolu var ama oyunları kaliteli olmadığından tanınmıyor.bir zamanlar sırf tekken 3 oyunu oynamak için sony playstation almıştım.sonra sırf tekken 5 oynamak için playstation2 aldım.en son oynayip keyif aldığım oyun god of war dı.sonra playstation3 aldım yine sırf tekken 6 oynayabilmek için.işte kalite budur.playstation un tek oyunu bile en pahalı oyun konsolunu almak için tahrik edicidir...bazıları xbox un da kaliteli olduğunu söyleselerde xbox da olmayan playstation da olan yüzbinlerce oyun yelpazesi olduğunu bilirler.aksini savunanlara hep şu soruyu sorarım " neden xbox salonları yok da playstation salonları var." çünkü kalitesi hayranlık vericidir...ayrıca XPERIA PLAY,XPERIA S,XPERIA ION ve bundan sonra bütün sony tablet ve telefonlarında playstation sertifikası nın olacağı sony tarafından resmi olarak açıklandı..iphone yine geriden geliyor üstelik kalitesi düşük oyunlarla.....

bu çok sevindirici bir haber eskiden ataride oynanan oyunları iPhonumda oynamak bana haz vereektir :) ayrıca diğer arkadaş sanırım sadece atari salonlarına gitmiş hiç kasetli bir atari konslu olmamış :))

O kadar sehir gezmissin,oyun oynamissin ancak, haberde gecen oyunlar icin yasin musait degilmis anlasilan.Yasin benim gibi 37 ise bilirsin bu oyunlari.. Ah ah.. gencligim,nereye gittin..

Asteroids, ve Missle Command'ı iyi tanıyorum, commodore zamanında da çok meşhurdu. Hatta Asteroids için film bile çekiliyor yanlış hatırlamıyorsam, chip arşivlerinde ilgili haber vardır...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play