2 bin kişiye kötü haber geldi!

Cep telefonu dünyasının dev isminden 2.000 kişiyi çok üzecek bir haber geldi...

2 bin kişiye kötü haber geldi!

BlackBerry marka akıllı telefonların Kanadalı üreticisi RIM, azalan satışları nedeniyle, 2 bine yakın çalışanını işten çıkartacağını duyurdu. Bu rakamın toplam iş gücünün yüzde 10'nuna denk geldiği tahmin ediliyor.

Hürriyet'in Wall Street Journal'dan derlediği habere göre RIM, Haziran ayındaki kar açıklamaları sırasında, işten çıkarmaları başlatacağı konusunda uyarmıştı. RIM, işten çıkarmaların maliyet iyileştirme çalışmalarının bir parçası olduğunu belirtiyor.

İşten çıkarmalar ve maliyet tasarrufuna yönelik resmi açıklamaların 15 Eylül'de gerçekleştirileceği ifade edildi. Şirket, 28 Mayıs'ta sona eren 3 ayda 695 milyon dolar net kar elde etti. Geçen yıl aynı dönemde şirketin karı 769 milyon dolardı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

android mi iphone mu bitirdi..İkisi de ortak bitirdi..

Cikardigi her model digerleri ile ayni. Sanki surekli ayni telefonu cikariyor. Sekil itibari ile hepsi birbirine benziyor.

genel olarak söylersek dokunmatikler bitirdi bence. artık klavyeli telefonlar çok kullanılmıyor. dokunmatiklerde artış var. RIM de sürekli aynı mıdel çıkartıyor onlarda dokunmatiğe geçip yeni modeller çıkarsa yükselecekler. kaliteli firma aslında. bir zamanlar baya popülerdi.

İnananın blackberry aslında hepsinden kaliteli ses kalitesi olsun bbm si olsun kullanıcılara ve iş dünyasına süper yardımda bulunan bi telefon yalnız sürekli aynı model üretmesi dediğiniz gibi sıkıyo insanı bence daha farklı bişey yapıp ataga geçmeleri lazım ki inanıyorum farklı tasarım ile coştururlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play