2012'de beklemeye değer 5 muhteşem oyun!

Bu yıl, oyunlar açısından bomba gibi bir sene olacak. Peki hangilerini beklemeye değer?

  • Zeynel A. Öztürk
2012'de beklemeye değer 5 muhteşem oyun!
En sağlam Mass Effect bu sene geliyor

Geçtiğimiz sene Battlefield 3, Call of Duty: Modern Warfare 3, Uncharted 3: Drake's Deception, Portal 2, Batman: Arkham City ve The Elder Scrolls V: Skyrim gibi inanılmaz oyunların çıkışına tanık olduk. Eğer tahminler doğru çıkarsa, bundan daha hareketli bir yıl dahi geçirebiliriz. İşte 2012 yılında çıkması beklenen 5 olağanüstü oyun.

Grand Theft Auto V

Rockstar Games, geliştirme stüdyosu Rockstar North'un Grand Theft Auto V üzerinde var gücüyle çalıştığını onaylamıştı. Satışlarıyla rekor kıran oyunun devamı niteliğindeki Grand Theft Auto V, Los Santos adındaki hayali bir şehirde geçecek. Oyun hakkında şu çok fazla şey bilinmiyor ancak sağlam bir oynanış, hatırda kalan karakterler, çevrimiçi oyun modu fazlasıyla gelmesi bekleniyor.

Mass Effect 3

EA ve Bioware tarafından geliştirilen Mass Effect 3, ilk kez üç platforma birden aynı anda piyasaya sürülecek (PC, Xbox, PS3). Serinin üçüncü ve son oyunu olacak Mass Effect 3, üçlü içerisindeki en önemli RPG oyunu halini alacak. İçerdiği taktiksel oyun, üç farklı oyun modu ve fazlası sayesinde oyuncuları etkilemeyi başaracak. Önceki Mass Effect oyunlarıyla kaydedilen oyunlardan karakterleri Mass Effect 3'e aktarmak mümkün olabilecek.

BioShock Infinite ve iki beklenen oyun daha

BioShock Infinite

Önceki oyunların tersine, bu oyunda su altı şehri Rapture'da sıkışıp kalmayacaksınız. BioShock Infinite ile kayan bir hava şehrinde yer alacak ve güçleri denetlenemeyen gizemli bir genç bayanı kurtarmaya çalışacaksınız. İnanılmaz derecede detaylı bir dünya, hafızalara kazınacak karakterler ve sinematik aksiyon sahneleri, oyunseverleri içine alacak. Oyunun üç platform için de Haziran ayında çıkması bekleniyor.

Diablo III

Blizzard'ın büyük merakla beklenen aksiyon ağırlıklı RPG'sinde karanlık zindanlar, bol sayıda kılıç sallama ve büyü fırlatma, bizi bekliyor olacak. Oyunun 2012'nin başlarında çıkması bekleniyor.

Halo 4

FPS bilimkurgu türündeki Halo 4, çok sayıda silahı, çeşitli nesneler ve araçları, farklı multiplayer haritaları ve modları ile geri dönecek. Oyun, bazı bilindik yerlerin ve karakterlerin dönüşüne de tanık olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play