2013'e damga vuran donanımlar

2013, donanımlar açısından hiç de durgun bir yıl olmadı. İşte yılın en ilgi çeken donanımları!

PlayStation 4 ve Xbox One, 4. nesil Core

PlayStation 4 ve Xbox One, 4. nesil Core

PlayStation 4 ve Xbox One

Konsollar, şimdiye kadar hep belirli performans hedeflerine özel tasarlanmış cihazlardı. Ancak bu gelenek, yeni nesil konsolların PC'lere benzer donanımlar kullanmasıyla terk edildi.

Bu, kısa dönemde konsolların ve PC'lerin çok daha yakın bir ilişkisinin bulunacağı anlamına geliyor. Bu sayede oyunları uyarlamak kolaylaşacak, birden fazla platformu destekleyen oyunların sayısı artacaktır. Sadece PC'lere öze hizmet ve uygulamalar ise konsollarda daha çok görünmeye başlayacak.

Gelecekte ise konsol ve PC'lerin ayrı platformlar olarak muamele görmesi sorgulanabilir. Geliştiriciler belki de konsolda başladığımız bir oyunda kaldığımız yeri buluta kaydedip, ona PC'mizde devam etmemizi sağlayacak işlevleri bize sunacaklar.

4. nesil Core işlemciler (Haswell)

Haswell kod adıyla tanınan 4. nesil Core işlemciler, 3. nesle göre büyük bir performans artışı sunmuyorlar. Zaten Intel'in hedefi de bu değildi. Haswell, laptop ve convertible PC'lerde daha iyi bir pil ömrü sunmayı amaçlıyor ve bu alanda oldukça başarılı.

Dell XPS 12 ve 13 inç'lik Retina ekranlı MacBook Pro, yüzde 50-100 ekran parlaklığında neredeyse 7 saatlik kesintisiz web gezintisine olanak tanıyorlar. Duraklamaları, işlemciye daha az yük getiren işleri aralara katarsanız rahatlıkla 10 saatlik kullanıma ulaşmanız mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

mac pro nerede

https://www.youtube.com/watch?v=1nzz0jraDwM arkadaşlar izleyin çok komik

razer in laptopları gerçekten iyi.. diğer şeyler ps4 xboc one gtx titan 4k monitör bunlar zaten arka arkaya çıkan sıdaradan teknoloji ürünleri

Mac Pro gibi bir teknolji harikası nerde?

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir