2017'den Beklediğimiz 9 Büyük Teknolojik Yenilik!

Teknolojiden beklenen bu 9 yenilik, 2017'yi müthiş bir sene yapma potansiyeline sahip!

Yeni ve Daha Ucuz VR Başlıkları ve Fazlası

Yeni ve Daha Ucuz VR Başlıkları ve Fazlası

5. Yeni ve daha ucuz VR başlıkları: 2016'nın VR'ın kendini göstermeye başladığı yıl olduğunu düşünürsek, 2017'nin fiyatların düşeceği yıl olacağı tahminini yürütebiliriz.

6. Daha iyi, daha zengin ve daha çeşitli VR içeriği: VR için bir sonraki büyük adım, film, TV şovları, grafik romanlar, karikatürler, spor müsabakaları ve fazlası olacak. 2017'de film yapımcıları, geliştiriciler, yayıncılar, gazeteciler ve içerik üreticileri, VR'ın yeni kullanım alanlarını keşfedecekler.

7. Giyilebilir teknolojilerin akıbeti: Satışların düştüğü bir 2016'nın sonrasında 2017, giyilebilir teknolojiler için dönüş noktası olacak. Bu alanda hala önemli bir potansiyel var. Firmalar, bize hayatımızdan çıkaramayacağımız giyilebilir teknolojileri bu sene sunmayı başarabilir, bu teknolojilerin geleceğini belirleyebilirler.

8. Microsoft Project Scorpio: Karşımıza muhtemelen başka bir isimle çıkacak olan Project Scorpio, konsolların yeteneklerini baştan belirleyebilir. 4K çözünürlük ve HDR desteği, üst seviye VR yetenekleriyle Scorpio, Xbox başkanı Phil Spencer'a göre konsol fiyatında olacak ve konsolları PC seviyesine taşıyacak.

9. Çok daha fazla artırılmış gerçeklik: 2016'nın en önemli gelişmelerinden bir tanesi, artırılmış gerçekliği (AR) kullanan Pokemon Go'nun müthiş bir popülerlik kazanmasıydı. Go, ilk hızını kaybetse de, artırılmış gerçekliğin yavaşça ortadan kaybolmasını beklemeyin. Pokemon Go'nun başarısını gören oyun ve uygulama üreticileri, ürünlerine gerçekçilik eklemek için artırılmış gerçeklikten artık daha çok faydalanıyor. Google, Microsoft ve Apple'ın her birinin bu alanda sürdürdüğü önemli çalışmalar var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bunlar birer teknoloji değil, üründür hiçbir çığır açıcı özellikleri de bulunmamaktadır....

Kameraların telefona dahil edilmesinden beri telefonlarda hiçbir teknolojik yenilik olmamıştır.

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Yeni ve Daha Ucuz VR Başlıkları ve Fazlası
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir