3 günde gelen büyük başarı

Tutacak mı tutmayacak mı tartışmaları arasında piyasaya çıkan bu oyun, beklentileri bile aştı...

3 günde gelen büyük başarı
Üç günde büyük bir başarı gösterdi

Rovio'nun tüm dünyaca bilinen oyunu Angry Birds, çıkışının ardından büyük bir kademe atlayarak App Store sıralamasında en üst sıralara yükselmişti. Nitekim firma bu sefer çok farklı bir oyunla karşımıza çıktı ve görünüşe göre yine oyun severleri kalbinden vurdu.

The Amazing Alex, Cuma gününden bu yana iPhone ve iPad için en çok para harcanan uygulama oldu. iPhone uygulaması 35 farklı ülkede en çok satanlar listesine girerken, iPad uygulaması 50 farklı ülkede birinciliği üstlendi. Pazar gününe gelindiğindeyse oyun, Android ve Google Play Store'larda en çok para harcanan 5. oyun olma başarısını gösterdi.

Oyununun genel yapısıysa Rovio firmasının yeni fizik motoru üzerine kurulu. Bir yerden başka bir yere götürmeye çalıştığımız objelerimiz için önce bir yol yaratıyor, sonra da bu yeni fizik motorunun çalışma mekaniklerine güveniyoruz. Görselliğin fazlasıyla yeterli olduğu oyun, Alex isimli karakterin yatak odasında geçiyor ve birçok ev eşyası kullanmamız gerekiyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bu yeni bir tür değil tom ve jerry çizgifilminde vardı ve bu çizgi filmin oyunlarında..

pc versiyonu olsaydı denerdim

Incredible Machines oyunu yıllardır var, dos'ta bile vardı. Bence Angry Birds in gazıyla gidiyor

Bu oyun 90'larda pc için çıkan The Incredible Machine adlı oyunun çakmasıdır. Ben bunu seneler önce oynardım şimdi yeni - devrimsel bir oyunmuş gibi millete dayıyorlar bravo Rovio sen daha çok ekmek yersin böyle devam et

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir