3DEXPERIENCE Laboratuvarı küresel ağını güçlendirdi

Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE Laboratuvarı, Topluma olumlu Etki Yapan Projeler Geliştirmek için Büyümesini Hızlandırdı.

3DEXPERIENCE Lab. küresel ağını güçlendirdi

Dassault Systèmes yaptığı bir açıklamayla, açık inovasyon laboratuvarı ve hızlandırma programı 3DEXPERIENCE Laboratuvarı'nın ulaştığı yeni aşamaları duyurdu. Topluma olumlu etki yapan çığır açıcı inovasyonlar gerçekleştirme misyonunu sürdüren Dassault Systèmes, küresel ekosistemine yeni startup'lar, kuluçka partneri ortakları ve fab laboratuvarı ortakları dahil ederek 3DEXPERIENCE Laboratuvarı'nın erişim alanını genişletti. Söz konusu açıklama, Paris'teki Atelier des Lumières dijital sanat merkezinde 3 Aralık'ta gerçekleşen 3DEXPERIENCE Laboratuvarı Randevusu etkinliğinde yapıldı.

Belçika, Çin, Fransa, Hindistan, Güney Afrika ve ABD'den gelen 15 yeni start-up, 3DEXPERIENCE Laboratuvarı hızlandırma programına katıldı; bu sayede 3DEXPERIENCE platformuna erişebilen startup'lar, Birleşmiş Milletler'in çeşitli Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne katkıda bulunmak üzere dijital olarak çığır açıcı projeleri geliştirip toplumu etkileyebilecekler ve de mentorluk ve uzmanlık desteği alabilecekler.

Bir bakışta yenilikler:

  • Belçika, Çin, Fransa, Hindistan, Güney Afrika ve ABD'den 15 yeni çığır açıcı proje ve start-up, 3DEXPERIENCE Laboratuvarı hızlandırma programına dahil oldu
  • Kanada'daki Centech ve Çin'deki OuiCrea gibi yeni kuluçka merkezi ve fab laboratuvarı ortakları, erken aşamadaki projeleri baştan itibaren destekleyecek
  • 3DEXPERIENCE Laboratuvarı 2015'ten bu yana yaklaşık 500 projeyi değerlendirdi ve mentor ağını 1,200 kişiye genişletti

Başarılı startup'lar

 Söz konusu startup'lar arasında şunlar yer alıyor: AgreenCulture (akıllı tarım robotiği), DAMAE Medical (cilt kanserini saptayan cihaz), FEops (kalp müdahaleleri için hastaya özel simülasyonlar), Gyrolift (yeni mobilite çözümü), Inali (uygun fiyatlı el protezi), PKvitality (şeker hastaları için giyilebilir biyolojik çözümler) ve SparkCharge (taşınabilir, ultra hızlı elektrikli şarj birimi). Topluluk temelli projeler arasında ise Magic Wheelchair (tekerlekli sandalye kullanan çocuklar için kahraman kostümleri üreten bir sivil toplum örgütü) ve Open R2 (meşhur robot R2-D2'yu tasarlayıp üretme) sayılabilir.

Sözkonusu startup'lar, 500'den fazla fikri değerlendiren hızlandırma programının son katılımcıları oldu; bu fikirlerin pek çoğu gelişiminde oldukça ileri bir aşamaya ulaşmış durumda: Biomodex ameliyat simülasyonları için 3 boyutlu olarak basılabilen kişiselleşmiş organlar üretiyor, Boston'da bir ofis açtı ve ikinci finansman kampanyasını organize etti; EEL Energy ürettiği membranı başarılı biçimde bir Fransız enstitüsünde test etti; Syos 11.000'den fazla kişiye özel müzik aleti sattı; ve XSun, Paris Havacılık Fuarı'ndaki standında insansız, uzun menzilli ve güneş enerjili dronunu sergiledi.

Özel açıklama

Dassault Systèmes'in İnovasyon Başkanı Frédéric Vacher

Dassault Systèmes'in İnovasyon Başkanı Frédéric Vacher şunları kaydediyor: "3DEXPERIENCE Laboratuvarı, Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne uyumlu bir biçimde herkesin yararını gözeten çığır açıcı yenilikler getiren ortak akıl, açık inovasyon ve dijital bulut platformlarının gücüne mükemmel bir örnek. Dassault Systèmes, kapsamlı bir biçimde, söz konusu hedefleri erken aşama startup projeleri ve toplulukları aracılığıyla desteklemeye, bu misyonu daha da ilerletmeye ve daha iyi bir dünyanın inşasına aşağıdan yukarı doğru katkıda bulunmaya gayret ediyor."

ADVERTORIAL

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz